صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / لایتنینگ در اوج؛ تعداد نودهای شبکه به ۱۰,۰۰۰ عدد رسید

لایتنینگ در اوج؛ تعداد نودهای شبکه به ۱۰,۰۰۰ عدد رسید

Image result for 10000-nodes-are-running-btc-lightning-network
به گزارش «کوین تلگراف» و بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ۱ML، این تعداد نسبت به ماه گذشته رشد ۳٫۱۷ درصدی داشته و در زمان نگارش خبر، تعداد نودهای شبکه به بالاترین میزان ۱۰,۰۲۲ عدد رسیده است. در عین حال، ۵,۹۶۱ عدد از این نودها دارای کانال‌ باز هستند که تعداد کل آن‌ها به ۳۵,۶۵۵ کانال می‌رسد. این رقم نسبت به ماه گذشته تنها ۰٫۳۴ درصد رشد داشته است.شبکه لایتنینگ یک پروتکل لایه دوم برای بلاک چین بیت کوین است که امکان انجام سریعتر تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. در شبکه لایتنینگ نودها، کانال‌هایی جداگانه برای تراکنش‌ها میان طرفین‌ به حساب می‌آیند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا تراکنش‌های خود را انجام دهند.

مسئول سازمان LNBIG، که بیش از ۴۰ درصد ظرفیت بیت کوین‌های شبکه لایتنینگ را در اختیار دارد، در گفتگویی با خبرگزاری «بلاک» گفت که این نود گزارش تمام مانده حساب‌های نودهای متصل را که از دید عموم مخفی‌اند را در اختیار دارد. وی در ادامه گفت که کاوشگرهای شبکه لایتنینگ نمی‌توانند ببینند که کانال‌ها توسط چه کسی ایجاد شده و بیت کوین‌های کدام یک از طرفین منتقل شده است.

وقتی از او پرسیده شد که برای جذب هر چه بیشتر کاربران بیت کوین به شبکه لایتنینگ، جای چه قابلیتی خالی است، در جواب گفت:

پرداخت‌های اتمی چند راهی نقش مهمی در ATMهای بیت کوین ایفا می‌کنند. برای استفاده گسترده از شبکه لایتنینگ، داشتن نرم‌افزاری که بتواند محاسبات مربوط به موجودی حساب‌ها و کیف پول‌ها را انجام دهد ضروری است.

اواخر آگوست (شهریور)، «بلاک استریم»، از شرکت‌های فعال در حوزه توسعه بلاک چین، از انتشار نسخه ۰٫۷٫۲ نرم‌افزار c-lightning خبر داد.

ماه جولای (مرداد) نیز توسعه‌دهندگان شبکه لایتنینگ ابزار جدید برای نظارت بر نودها منتشر کردند. یکی از اهداف اصلی در توسعه این ابزار، ایجاد راهی برای توقف مشکلات در شبکه، پیش از بروز آنها بوده است. کاربران می‌توانند با استفاده از این ابزار تعداد کانال و بهترین نرخ کارمزد را پیدا کنند.

منبع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

اندازه بلاک بیت کوین بیشترین مقدار تا به امروز خود را شاهد بود ، و هش ریت همچنان در حال افزایش است

متوسط اندازه بلاک شبکه بیتکوین در تاریخ ۲ ماه می ۱.۳۴۱ مگابایت ثبت شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر