صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / تنها ۱۳ درصد مردم از بیت کوین برای خرید استفاده می کنند!

تنها ۱۳ درصد مردم از بیت کوین برای خرید استفاده می کنند!

خرده فروشان آنلاین بیت کوین را می پذیرند!

بر طبق یک بررسی توسط Kaspersky Labs حدود ۱۳ درصد از مردم از ارز های دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت استفاده کرده اند. این مطالعه جواب هایی را از بیش از ۱۲۰۰۰ مصرف کننده در ۲۲ کشور مختلف جمع آوری کرده است.

نتایج این مطالعه نشان داده که استفاده از کریپتو هنوز کمترین محبوبیت را دارد و ۸۱ درصد از جواب دهندگان ابراز داشته اند که از کارت اعتباری یا عابر بانک برای خرید های آنلاین استفاده می کنند. اما این موضوع که ۱۳ درصد از مردم در کشور های مختلف از بیت کوین استفاده می کنند، از نقطه نظر پذیرش و مقبولیت عام شایان توجه می باشد.

بنا به مطالعه Kaspersky Labs تنها 13 درصد از بیت کوین برای خرید آنلاین استفاده می کنند

در مورد این نتایج، Vitaly Mzokov از Kaspersky Lab ابراز داشته که:

علی رغم سقوط در قیمت ارز های دیجیتال، هنوز هم تمایل شدیدی برای تراکنش های دیجیتال در میان مصرف کنندگان موجود است. تحقیقات ما در مورد مصرف کنندگان نشان داده که ۱۳ درصد از مردم از ارز های دیجیتال به عنوان یک روش پرداختی استفاده می کنند که این برای من متحیر کننده بود.

قیمت ارز های دیجیتال بیش از ۸۰ درصد در سال ۲۰۱۸ افت کرد. اما به نظر می رسد که درصدی از خریداران اینترنتی مشکلی با استفاده از ارز های دیجیتال ندارند. مهمتر اینکه بازار های خرده فروشی آنلاین از پذیرش کریپتو ابایی ندارند.

این نتایج همچنین این گفته عمومی را یادآوری می کند که کریپتو در عرصه خرده فروشی آنلاین برای پرداخت هیچ ابزاری به کار نمی رود. منتقدانی مانند JPMorgan باعث شده اند که مردم باور کنند که تجار بیت کوین را نمی پذیرند و کریپتو تنها برای سرمایه گذاری های سوداگرانه پر مخاطره مورد استفاده قرار می گیرد.

پذیرش بیت کوین در حال رشد است!

با در نظر گرفتن سرعت پذیرش بیت کوین، داده ها از Coinmap نشان می دهد که کسب و کار هایی که در سراسر جهان بیت کوین را می پذیرند از دسامبر ۲۰۱۳ تا به امروز حدود ۷۰۲ درصد افزایش یافته است.

بر طبق Coinmap در حال حاضر ۱۴۳۴۶ مکان وجود دارد که بیت کوین را می پذیرند و این در حالی است که این عدد شش سال پیش ۱۷۸۹ مکان بود.

Ryan Radloff مدیر عامل Coinshares، این افزایش گسترده در پذیرش بیت کوین را در ۵ سال گذشته در یک پست توئیتر در سه شنبه ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ ابراز داشت. با پذیرش افزاینده در کشور هایی مانند اکوادور و ونزوئلا، نقشه تب پذیرش بیت کوین برای شمال آمریکای جنوبی به نظر متفاوت از شش سال قبل به نظر می رسد.

گزارش ها نشان می دهند که چنین اموری تنها محدود به پلتفرم های خرید آنلاین نیستند زیرا تاسیسات فیزیکی مانند مدارس Montessori و رستوران های High-end هم در حال پذیرش پرداخت های کریپتو هستند. در فروشگاه هایی در ایالات متحده، اروپا و آسیا تابلوی “بیت کوین در اینجا پذیرفته می شود” دیگر چیز جدیدی نیست.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر