صفحه اصلی / تحلیل بازار / ۴ دلیل که چرا قیمت بیت کوین دوباره کاهش می یابد!

۴ دلیل که چرا قیمت بیت کوین دوباره کاهش می یابد!

Image result for 4-reasons-why-bitcoin-price-continues-to-crash

بیت کوین به نوامبر پرحادثه خود ادامه می‌دهد، به طوری که قیمت این ارز دیجیتال طی یک شب به سطحی رسیده است که از ماه می بی سابقه می‌باشد. در ادامه به بررسی دلایل احتمالی این ریزش قیمت می‌پردازیم.

۱- تاثیر بیتمکس بر بازار

بله قبلا نیز به این مورد پرداخته ایم، اما از درست بودن این موضوع ذره ای کم نمی‌شود. نهادی که بازار به هر سمتی برود سود کسب می‌کند، بیتمکس می‌باشد. وضعیت های نقد شده در این صرافی قراردادهای آتی منجر به دستیابی آن به حجم عظیمی از کارمزدها شده است که مجددا به بازار برمی‌گردد.

طبق سخنان الکس کروگر (Alex Krüger) تحلیلگر ارزهای دیجیتال، بیتمکس در حال حاضر در حال جمع آوری کارمزدها به مقدار ۷ درصد مجموع بیت کوین های صادر شده از جانب ماینرها می‌باشد. درصد عمده ای از این موضوع مجددا به بازار فروخته می‌شود.

بنابراین کسانی که در بیتمکس، لوریج های سنگین بر روی بیت کوین بسته اند تنها کسانی نیستند که خود را در وضعیت نامناسبی قرار داده اند، بلکه این موضوع به کل بازار آسیب می‌رساند. متاسفانه عدم وجود حجم معاملات مناسب در بیتمکس، شرایط بهتری ایجاد نمی‌کند.

۲- کاهش اعتماد پس از رسیدن قیمت به کمتر از ۷۰۰۰ دلار

هرگاه کاهش چشمگیری در قیمت بیت کوین رخ می‌دهد، بسیاری از سرمایه گذاران اعتماد خود را از دست می‌دهند. این سرمایه گذاران که نگران ضرر بیشتر هستند، از این حوزه خارج می‌شوند و کاهش قیمت را سرعت می‌بخشند.

این ترس افراد ضعیف برای هودل کنندگان بلندمدت یا کسانی که به دنبال افزایش موجودی بیت کوین خود می‌باشند نگران کننده نیست. از اینها گذشته بعضی از افراد باید با قیمت بالا بخرند و با قیمت پایین بفروشند تا این افراد سود ببرند.

۳- بیت کوین همواره به متغیرهای کلان پاسخ نمی‌دهد

به نظر می‌رسید ادامه سیاست کاهش کمی فدرال رزرو برای بیت کوین خوب باشد، اینطور نیست؟ اما این شرایط تاکنون محقق نشده است. متاسفانه بیت کوین همیشه به متغیرهای کلان پاسخ نمی‌دهد.

کروگر در این خصوص گفت:

در چنین بازار غیرنقد و گسسته ای که عدم حضور و ورود گسترده خریداران جدید وجود دارد، اقدامات افراد معدودی، سمت و سوی بازار را هدایت می‌کند، و متغیرهای کلان و متغیرهای خرد فرقی ندارند.

۴- نهنگ ها در حال جمع آوری بیت کوین قبل از هاوینگ می‌باشند

در بازاری که تحت تاثیر اقدامات افراد کمی است، نمی‌توان احتمال این موضوع را نادیده گرفت که نهنگ های بیت کوین در حال اعمال فشار بر روی قیمت این ارز دیجیتال می‌باشند تا قبل از وقوع هاوینگ، بتوانند بیت کوین بیشتری جمع آوری کنند.

نتیجه گیری کلی این است که هاوینگ منجر به افزایش قیمت چشمگیر و شاید دائمی باشد. بنابراین کاملا منطقی است که قبل از آن، به جمع آوری بیت کوین بپردازند.
هرچند این موضوع فقط مختص به نهنگ ها نمی‌باشد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر