صفحه اصلی / آموزش / تریدینگ / ۵ الگوی صعودی کندل استیک که هر تریدر کریپتو باید بداند!

۵ الگوی صعودی کندل استیک که هر تریدر کریپتو باید بداند!

Related image

نمودار های کندل استیک (candlestick) بسیار مورد علاقه تریدر های کریپتو (crypto traders) می باشند و این به دلیل جذابیت بصری و ماهیت درک آسان این نمودار ها می باشد.

تاریخچه این نمودار ها به تجارت برنج در ژاپن برمی گردد و این سیستم به مرور زمان به روز رسانی شده و مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این نمودار ها تبدیل به روشی محبوب در تحلیل دارایی ها شده است و در فضای ارز های دیجیتال هم بسیار از این نمودار ها استفاده می شود.

این نمودار ها سرنخ هایی را در مورد اقدام قیمت و حالت بازار فراهم می کنند و به مرور زمان، الگو های کندل استیک زیادی فراهم آمده که به تریدر ها در تصمیم گیری کمک می کنند. در این نوشتار از ۵ الگوی کندل استیک ساده صحبت می شود که نشان دهنده حرکت صعودی قیمت می باشند و دانستن آنها برای هر تریدری لازم می باشد.

کندل استیک فرورفته صعودی 

کندل استیک

کندل فرورفته صعودی در کف یک روند نزولی ظاهر می شود و نشانی از افزایش در فشار خرید می باشد.این الگو نشان دهنده برگشت روند و ورود خریداران می باشد. این الگو شامل دو کندل می باشد که کندل دوم کاملا در بدنه کندل قرمز قبلی فرو رفته است. روش ایده آل برای ترید با این الگو، منتظر شدن برای تایید توسط کندل بعدی و ادامه افزایش قیمت می باشد. تریدر های محافظه کار تا زمانی که کندل بعدی بالاتر از قیمت کندل دوم بسته نشود، وارد نخواهند شد.

خلا ها به ندرت در بازار کریپتو که یک بازار همیشگی است، مشاهده می شوند. توجه داشته باشید که فضا و موقعیت هر الگو بسیار مهم می باشد. این حالت در یک روند رو به بالا معتبر نیست و تنها در فضای نزولی اعتبار دارد.

چکش صعودی

کندل استیک

چکش صعودی کندلی است که کف احتمالی یک روند را نشان می دهد. این الگوی کندل استیک دارای یک خط دراز در پایین و یک بدنه کوتاه در بالا می باشد. این الگو نشان دهنده آن است که خرس ها قیمت را در آن چارچوب زمانی پایین کشیده اند و این کار را تنها برای ورود فشار خرید برجسته ای انجام می دهند تا قیمت را بالاتر از قیمت باز کردن پوزیشن ببندند.

حتی اگر قیمت بسته شدن نسبتا پایین تر از قیمت باز کردن پوزیشن باشد، باز بسیاری از تریدر ها چنین کندلی را چکش صعودی تلقی می کنند. این یک الگوی منفرد می باشد، بنابراین تریدر های باهوش منتظر تایید می مانند. این تایید از طریق کندل های صعودی بعدی و افزایش حجم خرید روی می دهد.

الگوی سه سرباز سفید 

کندل استیک

در این الگو سه کندل دخیل هستند. این الگو متشکل از کندل های سبز و دراز متوالی است که خط های کوچکی در پایین آنهاست. قیمت باز و بسته شدن این کندل ها مرتبا نسبت به روز قبل افزایش می یابد.

این یک سیگنال صعودی خیلی قوی است که بعد از یک روند نزولی اتفاق می افتد و نشان دهنده پیشرفت مداوم فشار خرید می باشد. در کل، وقتی که یک کندل با سایه کوچک و یا بدون سایه بسته شود، این نشان از کنترل قیمت توسط گاو ها می باشد. خریداران در این الگو کنترل را در دست می گیرند و برای سه کندل متوالی، قیمت در نزدیک قله روز بسته می شود.

روش های سه گانه افزایشی  

کندل استیک

این الگو، یک الگوی کندل استیک صعودی می باشد که متشکل از سه کندل نزولی کوتاه در داخل محدوده دو کندل صعودی بزرگتر می باشد.

این الگو نشان می دهد که علیرغم وجود مقداری فشار فروش، خریدار ها در حال کنترل کردن بازار هستند. این الگو برای بسیاری از تریدر های کلاسیک یک الگوی تحکیم حرکت صعودی می باشد. این الگو در واقع ادامه روند صعودی را نشان می دهد و نشان دهنده کف قیمت یا برگشت روند نیست.

الگوی خط در حال نفوذ 

کندل استیک

در این الگو یک خلا برجسته بین قیمت بسته شدن کندل استیک اول و قیمت باز شدن کندل استیک سبز وجود دارد. این الگو اغلب در ابتدای ترید، نزولی به نظر می رسد زیرا افت برجسته ای در خلال ساعت های تعطیلی دارد.

فشار خرید در سراسر این کندل افزایش پیدا می کند و در بالاتر از نیمه بدنه کندل نزولی قیمت بسته می شود. این نشان دهنده آن است که گاو ها کنترل را در دست گرفته اند و علاقه مند به خرید در قیمت فعلی هستند.

الگو های زیادی برای یادگیری در زمینه کندل استیک های ژاپنی وجود دارد اما الگو های مطرح شده در اینجا تعدادی الگوی ساده بودند که به هر تریدری در هر بازاری کمک خواهند کرد. نظر شما چیست؟ این الگو ها تا چه اندازه مفید هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

توسط ایمان کیمیایی در بازارهای مالی، خطوط روند خط های موربی هستند که روی نمودار ترسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر