صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / توسعه یک زنجیره ناخواسته؛ آیا هارد فورک بیت کوین کش با موفقیت انجام شد؟!

توسعه یک زنجیره ناخواسته؛ آیا هارد فورک بیت کوین کش با موفقیت انجام شد؟!

Image result for as-bitcoin-cash-hard-forks-unknown-mining-pool-continues-old-chain

این رقابت زنجیره ای که باید توسط قوانین داخلی بیت کوین برطرف شده باشد، چشم اندازی از نحوه عملکرد مکانیزم اجماع گواه اثبات کار ارائه می‌دهد.

طبق گزارش بخش تحقیقاتی بیتمکس به اسم Fork Monitor، این هاردفورک در روز جمعه و بلاک شماره ۶۰۹,۱۳۵ رخ داد. دو بلاک اضافی به دو زنجیره متفاوت تقسیم شدند که از آنها ۴ بلاک جدید استخراج شده است.

بیتمکس در توییتر نوشت:

برای تحلیل این جداسازی، ما به طور دستی زنجیره پرکارتر در نسخه ۰.۲۰.۶ بیت کوین ABC را نامعتبر کردیم تا نودها، زنجیره کوتاهتر در طرف دیگر زنجیره را مدنظر قرار دهند. نسخه ۰.۲۰.۶ بیت کوین ABC زنجیره کوتاهتر را به عنوان زنجیره نامعتبر تشخیص داد.

بیتمکس با اشاره به این توییت، در ادامه نوشت: جداسازی زنجیره بیت کوین کش ادامه می‌یابد. زنجیره کوتاهتر یک بلاک دیگر گسترش یافته است.

زنجیره قدیمی که نسخه ۰.۱۹.۰ بیت کوین ABC بود و توسط استخری نامشخص استخراج شده بود، زنجیره جدید را نامعتبر در نظر می‌گیرد. در حالی که زنجیره جدید که نسخه ۰.۲۰.۶ بیت کوین ABC می‌باشد و توسط استخر ماینینگ BTC.com استخراج شده است زنجیره قدیمی را نامعتبر می‌داند.

اما تحت مکانیزم اجماع ناکاموتو که توسط بیت کوین کش و سایر پروتکل های گواه اثبات کار به کار گرفته شده اند، زنجیره ای با سابقه طولانی تر به عنوان دفترکل قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود و زنجیره ناخواسته را نامعتبر می‌کند.

ادامه فعالیت زنجیره های قدیمی قبلا رخ داده است، زیرا بعضی از ماینرهایی که نرم افزار ایجاد کننده بلاک های شکل دهنده زنجیره را اجرا می‌کنند فراموش می‌کنند که نرم افزار خود را قبل از تاریخ مورد نظر، به نسخه جدید مورد نیاز هاردفورک ها به روزرسانی کنند.

همانطور که تیم تحقیقاتی بیتمکس در توییت خود خاطرنشان کرده است، ماینینگ زنجیره اشتباه، هزینه هایی در بردارد.

اگر استخر نامشخص بتواند سایر ماینرها را در ایجاد دو بلاک صحیح شکست دهد، هزینه ماینینگ زنجیره نادرست می‌تواند تا ۲۵ بیت کوین کش معادل با ۶۶۰۰ دلار برسد. به این رقم باید هزینه مصرف برق ماینینگ را نیز اضافه کرد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

یک دیدگاه

  1. سلام
    از این هارد فورک یه کوین دیگه درست شده یعنی اسمش چی هست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر