صفحه اصلی / آموزش / استخراج / آیا استخراج با دستگاه اسیک (ASIC) همچنان سودآور است؟!

آیا استخراج با دستگاه اسیک (ASIC) همچنان سودآور است؟!

استخراج با دستگاه اسیک (ASIC) بنا به یک گزارش جدید به سودآوری خود ادامه می دهد. و ریگ های مقرون به صرفه از لحاظ انرژی، سرویس های استخراج مبتنی بر کلود و بیمه در حال راحت کردن چشم انداز استخراج گران در همه جا هستند و حتی استخراج را جذاب تر می کنند.

بنا بر گزارشی که سایت Decrypt از Token Insight (یک تحلیلگر مستقل کریپتو) دریافت کرده، استخراج با اسیک هنوز هم علی الرغم بازار خرسی بسیار سودآور است. این گزارش سودآوری را بر حسب زمان باز پرداخت هزینه تجهیزات و انرژی مصرف شده محاسبه می کند. این گزارش بر بازار چین متمرکز است که تقریبا ۶۰ درصد از ماینر های اسیک مستقر هستند، این گزارش افزایش اجتناب ناپذیر سختی ارز های دیجیتال به مرور زمان را به حساب می آورد و همچنین در نهایت ابراز می دارد که هنوز هم استخراج از خرید مقرون به صرفه تر می باشد.

همچنین شایان توجه است که داده ها نشان می دهند که سختی استخراج ارز های دیجیتال اصلی مانند اتریوم، دش، زی کش و Decred کاهش پیدا کرده است. استخراج گران اتریوم عظیم ترین سود ها را بعد از هارد فورک بلاک چین آن در فوریه تجربه کردند.

ایسیک

سازندگان و تمرکز بر مصرف انرژی

دستگاه های اسیک انرژی زیادی مصرف می کنند بنابراین جای تعجب نیست که تقلیل مقدار انرژی مصرفی هدف مهمی برای سازندگان باشد.

بر طبق Token Insight، بهترین اقدام برای سودآوری، در استخراج با دستگاه Innosilicon T3 43T است که ماینر بیت کوین است و این دستگاه همچنین از مزیت کوتاه ترین دوره های بازپرداخت برخوردار است.

ایسیک

استخراج بیشتر و بیشتر در دسترس قرار می گیرد

کلود ماینینگ یا استخراج ابری که استفاده از یک منبع منفرد برای انجام فرآیند استخراج به صورت کلی و یا جزئی است، با صرفه تر از خرید ارز دیجیتال می باشد. شما می توانید بسته ای مناسب با نیاز های خود طراحی کنید که بتواند کل عملکرد استخراج مانند تعمیر و نگهداری ماشین آلات را کرایه کند و یا هر چیزی مانند سرویس های تدارکات، عرضه الکتریسیته و عضویت در یک استخر استخراج را برون سپاری کرده و به سادگی به جمع آوری سود بپردازد.

داده های Token Insight نشان می دهند که با استفاده از کلود ماینینگ می توان با قیمت ۴۵۸۲ دلار در سال به استخراج یک بیت کوین پرداخت. از آنجا که بیت کوین در لحظه این نوشتار با قیمت ۵۳۷۰ دلار معامله می شود، بازده سالانه ده درصد و یا کمی بیشتر خواهد بود، البته با فرض اینکه قیمت در این سطح بماند و یا بالاتر برود که در این حالت این نوع استخراج بهتر از خرید کوین می باشد.

ایسیک

البته مثل همیشه منطقی است که در این زمینه مطالعه کنیم و به پرس و جو از منابع معتبر بپردازیم اما کلود ماینینگ احتمالا آستانه سرمایه گذاری را پایین می آورد و این صنعت را بیشتر در دسترس همگان قرار می دهد. این در حالی است که این سرویس با وجود کارمزد هایی که دارد باز سودآور می باشد.

پوشش ریسک سپری برای جنگ با نوسانات

از آنجا که این فرآیند بسیار پر ریسک به نظر می رسد، ماینر کم تجربه در این زمینه ممکن است سرمایه گذاری در قرارداد های پوشش ریسک را نوعی از سیاست بیمه بداند که به محافظت از افراد در برابر نوسانات و بازار های خرسی کمک می کند. واضح است که هدف از پوشش ریسک به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن ضرر می باشد.

پوشش ریسک شامل فروش قرارداد های آتی برای جبران نزول احتمالی یک ارز دیجیتال است. همچنان که جامعه ارز دیجیتال رشد می کند، سرویس های بیشتری توسعه می یابند که پوشش ریسک را پیشنهاد می دهند. Token Insight تعدادی از منافع این روش را برای افراد علاقه مند مورد بررسی قرار می دهد.

در پایان این گزارش ابراز می دارد که یقینا در بازار صعودی، پوشش ریسک مقرون به صرفه نیست زیرا این نوع پوشش به معنی فروش پیشاپیش ارز های دیجیتال به قیمت نسبتا پایینی است. این گزارش ادعا می کند که صنعت ارز دیجیتال در حال تبدیل به چیزی فراسوی کسب سریع پول می باشد و لازم نیست که چنین سود هایی تنها به فارم های استخراج بروند. البته در اینجا نیز مانند بقیه امور مربوط به جهان کریپتو، خریداران باید هوشیار باشند. Token Insight علی الرغم مستقل بودن و سرمایه گذاری از جانب شخصی مانند Tim Draper گزارشی را تنظیم کرده که به نظر می رسد کمی به نفع چین است. اگر قیمت ها زیاد پایین بروند نیازی به گفتن نیست که استخراج تنها تبدیل به فرآیندی برای از دست دادن پول خواهد شد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

بیتکوین کش تحت تاثیرهاوینگ و سایه این اتفاق بر سودآوری ماینر ها

چهارشنبه پنجمین ارزدیجیتال بزرگ جهان از لحاظ سرمایه گذاری در بازار ، در حدود ساعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر