صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / ثبت رکورد جدید حجم معاملات در پلتفرم بکت (Bakkt) با کاهش قیمت بیت کوین

ثبت رکورد جدید حجم معاملات در پلتفرم بکت (Bakkt) با کاهش قیمت بیت کوین

Image result for bakkt-sets-new-record-volume-as-bitcoin-sinks

با کاهش تقریبا ۵ درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته، پلتفرم معاملات بیت کوین سازمانی بکت (Bakkt) به رکورد جدیدی در حجم معاملات دست یافت و مجموع قراردادهای آتی بیت کوین در بکت به ۱۷۵۶ بیت کوین به ارزش ۱۵.۵ میلیون دلار رسید.

بکت (Bakkt) پس از عرضه خود در ماه سپتامبر، شروع آهسته ای داشت. پلتفرم قراردادهای آتی بیت کوین سازمانی بکت پس از یک سال تاخیر توسط صرافی بین قاره ای (ICE) عرضه شد اما نتوانست انتظارات زیادی که از آن می‌رفت را برآورده کند. بکت (Bakkt) در روزهای اولیه خود به سختی توانست به حجم معاملات روزانه یک میلیون دلار دست یابد. در واقع، در بعضی از روزها، حجم معاملات فقط ۲۰۰ هزار دلار بود و جامعه ارز دیجیتال آماده ورود به این پلتفرم نبود.

هم‌چنین ذکر این نکته نیز مهم است که بکت (Bakkt) در دنیای سرمایه گذاری سازمانی منحصربه‌فرد است. بکت قراردادهای بیت کوین فیزیکی را ارائه می‌دهد در حالی که بیش از ۹۸ درصد سایر قراردادهای آتی بیت کوین فیزیکی نیستند. معامله کنندگان تمایلی به دریافت و مدیریت بیت کوین خود نداشتند که این موضوع باعث شروع متزلزل این پلتفرم شد.

BAKKT1

رشد پلتفرم بکت با نوسان قیمت

بکت در زمانی عرضه شد که نوسان کمی در صنعت بیت کوین وجود داشت. در تاریخ ۲۴ اکتبر، با کاهش ۵۰۰ دلاری قیمت بیت کوین، حجم معاملات بکت به رکورد جدید ۴.۸ میلیون دلاری دست یافت. دو روز بعد این رکورد نیز با حجم معاملات ۱۰.۳ میلیون دلاری شکسته شد. این تاریخ با افزایش قیمت ۴۲ درصدی در یک روز، بزرگترین روز برای بیت کوین بود.

بکت

بکت همانند سایر صرافی های ارز دیجیتال می‌باشد. هنگامی که بازار بیت کوین دارای نوسان کمی است، حجم معاملات چشمگیری مشاهده نمی‌شود و هنگامی که نوسان بیت کوین زیاد باشد، حجم معاملات نیز افزایش می‌یابد.

شکست بیت کوین در خصوص حفظ سطح حمایتی

بیت کوین نتوانست سطح حمایتی ۹۰۰۰ دلار را حفظ کند و برای اولین بار از زمان رسیدن به قیمت ۱۰۵۰۰ دلار، به کمتر از ۹۰۰۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین در روز گذشته با ۵ درصد کاهش به ۸۷۸۳ دلار رسید.

با ایجاد نوسان در قیمت بیت کوین، حجم معاملات بکت بار دیگر افزایش یافت. حجم معاملاتبکت در ساعات اولیه نوسان قیمت، افزایش چشمگیری داشت، به طوری که در ۸ ساعت اولیه روز ۹۷۰ بیت کوین معامله شد. تا آخر روز گذشته، مجموعا ۱۷۵۶ بیت کوین معامله شد که به رکورد جدیدی از لحاظ حجم معاملات رسید. به نظر می‌رسد که بکت اکنون جای پای خود را در این عرصه محکم کرده است و حجم معاملات روزانه بیش از ۵ میلیون دلاری ثبت می‌کند.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر