صفحه اصلی / تحلیل بازار / بررسی روند بازار؛ کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین و آلت کوین ها

بررسی روند بازار؛ کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین و آلت کوین ها

از روز گذشته شاهد علائم افت قیمت در بیت کوین و آلت کوین ها بودیم. بیت کوین با یک سقوط شدید سطوح حمایت ۵۲۴۰ و ۵۱۲۰ دلار را شکست. فروشندگان حتی فشار را برای کاهش قیمت تا ۵۰۰۰ دلار افزایش دادند. این فشار فروش باعث شد که قیمت تا ۴۸۶۰ دلار نیز برسد. اما پس از آن یک اصلاح صعودی جزئی داشت، که قیمت را به بالاتر از سطح حمایت ۴۹۵۰ دلار رساند. اتریوم نیز به همین ترتیب از سطوح حمایت خود در ۱۷۴ دلار و ۱۷۰ دلار عبور کرد. با این حال اتریوم توانست سطح حمایت ۱۶۰ دلاری را حفظ کند و در حال حاضر بالاتر از این سطح در حال معامله است.ریپل تحت فشار زیادی قرار گرفت و سطح حمایت ۰٫۳۲۶ دلار را شکست. در حال حاضر ریپل بالاتر از سطح حمایت ۰٫۳۲ و با یک زاویه نزولی قرار گرفته است.

قیمت بیت کوین

یک روند اصلاحی نزولی باعث شد تا قیمت بیت کوین به زیر ۵۳۰۰ و ۵۲۰۰ دلار برسد. قیمت بیت کوین حتی به زیر ۵۰۰۰ دلار و ۴۹۵۰ دلار رسید. اما موج خرید در سطح ۴۸۶۰ دلار ظاهر شد و قیمت دوباره افزایش یافت. قیمت بیت کوین اخیرا به بالاتر از سطح حمایت ۴۹۵۰ دلار رسیده است، اما به نظر می رسد سطح مقاومت در ۵۰۵۰ دلار قرار گرفته است.

شکست سطح مقاومت ۵۰۵۰ دلار می تواند قیمت را تا نزدیک ۵۰۷۵ دلار افزایش دهد. با این حال سطوح مقاومت اصلی قیمت ۵۱۸۰ دلار و ۵۲۰۰ دلار است. در صورت سقوط، سطح حمایت ۴۹۰۰ دلار و ۴۸۶۰ دلار سطوح اصلی هستند که کاهش قیمت به زیر آنها می تواند قیمت را تا ۴۵۰۰ دلار کاهش دهد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم تحت فشار زیادی قرار گرفت و از سطح حمایت ۱۷۰ دلار عبور کرد. اتریوم حتی از قیمت ۱۶۵ دلار پایین تر رفت. اما سطح حمایت ۱۶۰ دلار به عنوان یک سطح حمایت قوی وارد عمل شد.

باید قیمت اتریوم بتواند خود را بالاتر از سطح حمایت ۱۶۰ دلار نگه دارد تا بتواند یک روند افزایشی تازه را شروع کند. در حال حاضر به نظر می رسد قیمت در حال افزایش است، اما سطح مقاومت ۱۷۰ دلار می تواند در کوتاه مدت موثر باشد.

قیمت بیت کوین کش، اییاس و ریپل

قیمت بیت کوین کش مانند سایر ارزها کاهش یافت و به زیر سطح حمایت ۲۸۰ دلار رسید. بیت کوین کش روند نزولی خود را ادامه داد و به زیر سطح حمایت ۲۷۰ دلار رسید و حتی سطح حمایت ۲۵۵ دلاری را نیز آزمود. در حال حاضر قیمت بیت کوین کش در حدود ۲۶۵ دلار است، اما سطح مقاومت اصلی در حال حاضر برابر ۲۷۵ دلار است.

اییاس به زیر سطح حمایت ۵٫۵ دلار رسید و تا نزدیک سطح حمایت ۵ دلار کاهش یافت. اما در این سطح اصلاح شد و در حال حاضر با قیمت حدود ۵٫۲۵ دلار در حال مبادله است. سطح مقاومت اصلی برابر ۵٫۴ دلار و به دنبال آن ۵٫۵ دلار است.

قیمت ریپل نتوانست سطح حمایت ۰٫۳۳ دلار را حفظ کند و حتی به زیر سطح حمایت ۰٫۳۲۲ دلار رسید و تا نزدیک قیمت ۰٫۳۱۳ کاهش یافت. با این حال در حال حاضر با قیمت ۰٫۳۲۳ دلار و با یک شیب نزولی در حال مبادله است.

سایر آلت کوین ها

در حال حاضر تعدادی از آلت کوین های کوچک روند نزولی داشته اند و بیش از ۸ درصد کاهش یافته اند. از جمله این آلت کوین ها می توان ماکسیماین کوین(MXM)، ای بی بی سی کوین(ABBC)، میکر(MKR)، هوبی توکن(HT)،بیت کوین اس وی(BSV) و تتا(THETA) را نام برد.

به طور کلی قیمت بیت کوین در دو روز گذشته به شدت کاهش یافته و سطوح حمایت کلیدی خود را شکست و تا سطح حمیت ۴۸۶۰ دلار کاهش یافت. احتمال دارد که بیت کوین به بالاتر از سطح ۵۱۰۰ دلار بازگردد. اما اگر موج خرید نتواند غالب شود، ممکن است در آینده ای نزدیک تا سطح ۴۸۶۰ دلار یا حتی ۴۸۰۰ دلار کاهش یابد.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

رشد ۲۶ درصدی بیت کوین SV؛ آیا کریگ رایت عامل این افزایش است؟

توسط مازیار نسیمی کریگ رایت اخیرا اسناد جدیدی به دادگاه ارائه داده است. این نکته قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر