صفحه اصلی / مقالات / ۵ میلیاردر بازار ارز دیجیتال و نحوه ثروتمند شدن آنها

۵ میلیاردر بازار ارز دیجیتال و نحوه ثروتمند شدن آنها

موسسه هورن، لیست ثروتمندان جهان را طی این هفته منتشر کرد. در این لیست اسم پنج میلیاردر ارز دیجیتال منتشر شده است.

همچنین، موسسه هورن علیرغم بازار نزولی سال ۲۰۱۸ که از ارزش بازار ارز دیجیتال مقدار زیادی کاست، بلاک چین را سریع الرشد ترین صنعت جدید در جهان نامگذاری کرد.

این پنج میلیاردر در صنعت بلاک چین شامل افرادی از شرکت های ریپل، کوین بیس، بایننس و بیت مین هستند. حال بیاید ببینیم که آنها چگونه ثروت خود را جمع کرده اند.

۱٫ میکری ژان کچوآن (بیت مین) – ثروت: ۲٫۷ میلیارد دلار

میکری ژان کچوآن، یکی از بنیانگذاران غول استخراج بیت مین است. وی دارنده ۳۶٫۵۸ درصد از سهام این شرکت می باشد. یکی دیگر از بنیان گذاران این شرکت به نام وو جیهان به مقدار ۲۰٫۵ درصد از کل سهام این شرکت را داراست.

ژان کچوآن دخیل در اجرای مسائل فنی بیت مین است در حالی که وو جیهان به عنوان یک چهره ی عمومی برای شرکت است.

شرکت بیت مین در توییتر نوشت:

همچنان که در حال گذر از سال ۲۰۱۹ هستیم و طبق انتظاری که میرفت، بازار امسال نیز در حال انعکاس آنچه در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، است.

بیت مین اداره ی دو عدد از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین را به عهده دارد. آدرس های آنها BTC.com و Antpool.com می باشد. به علاوه، این شرکت بزرگترین تامین کننده دستگاه های استخراج بیت کوین است.

طبق برنامه ریزی بیت مین قرار بود عرضه اولیه عمومی (IPO) خود را در سال گذشته با ارزش ۱۴ میلیارد دلار راه اندازی کند. اگر چه به لطف بازار نزولی طولانی مدت، راه اندازی این عرضه اولیه عمومی هم اکنون در تردید قرار دارد و ارزش شرکت در حال حاضر بسیار کمتر شده است.

۲٫ کریس لارسن (ریپل) – ثروت: ۱٫۵ میلیارد دلار

کریس لارسن له همراه جِد مک. کالب، ریپل را در سال ۲۰۱۲ بنیانگذاری کردند. سهام او حداقل برابر با ۵٫۲ میلیارد توکن XRP به ارزش دلاری ۱٫۶ میلیارد است.

او علاوه بر دارایی های عظیم خود در توکن XRP، همچنین مالک ۱۷ درصد سهام شرکت ریپل است که در سال ۲۰۱۸، ۴۱۰ میلیون دلار ارزیابی شدند. لارسن از آن زمان لقب مدیریت عامل این شرکت را به براد گارلینگهوس واگذار کرد اما در امورات آن همچنان مداخله می کند.

۳٫ وو جیهان (بیت مین) – ثروت: ۱٫۵ میلیارد دلار

همانطور که در بالا ذکر شد، وو جیهان (یا جیهان وو) شریک ژان کچوآن در بیت مین است که سهام  نسبتا کمتری در این شرکت دارد.

علیرغم ارزش بزرگ وو جیهان، اخیرا شرکت بیت مین تحت فشار شدیدی قرار گرفته است. طبق گزارش بیت مین، این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ همچنان که سود استخراج بیت کوین به کف رسید، شرکت ۵۰۰ میلیون دلار متضرر شد.

۴٫ برایان آرمسترانگ (کوین بیس) – ثروت: ۱٫۳ میلیارد دلار

برایان آرمسترانگ یکی از بنیانگذاران کوین بیس است. می توان گفت کوین بیس بهترین صرافی ارز دیجیتال آمریکاست.

این پلتفرم اخیرا دارایی خود را پس از یک دوره ی جذب سرمایه، ۸ میلیارد دلار ارزشیابی کرده است. کوین بیس در حال حاضر دارای بیش از ۲۰ میلیون کاربر است. پس از اتمام دوره ی سرمایه گذاری آرمسترانگ بلافاصله یک میلیاردر شد.

برایان آرمسترانگ در توییتر بیان کرد:

از آنجایی که از زمان تایید اولین بلاک بیت کوین به نام جنسیس  ۱۰ سال گذشته، امروز برای بیت کوین روز بزرگی است. برخی از افراد تصور می کنند من مایل به صحبت در مورد بیت کوین نیستم، اما امروز صحبت هایی را برای گفتن  دارم.

۵٫ ژائو چاوپنگ (بایننس) – ثروت: ۱٫۳ میلیارد

داستان بایننس در دنیای ارز دیجیتال افسانه ای است. این صرافی در سال ۲۰۱۷ از ناکجا ظاهر و به سرعت به بزرگترین صرافی جهان تبدیل شد.

اما ژائو، “سی.زی.” (یا ژانگ پنگ ژائو) همه ی امورات لازم را خیلی زودتر از آن انجام داده بود. او خانه ی خود را در سال ۲۰۱۴ فروخت و همه ی پول خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرد. بعدا بیت کوین بیش از نصف ارزش خود را از دست داد. ژانگ پنگ ژائو یک دارنده بیت کوین است و از این بازار پاداش خود را دریافت کرده است.

او در سال ۲۰۱۷ یک عرضه اولیه سکه (ICO) را برای صرافی بایننس به راه انداخت. او در عرض چند هفته توانست ۱۵ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند. امروز ارز بایننس کوین دارای ارزش بازار ۱٫۶ میلیون دلار است.

بلاک چین: سریع ترین صنعت در حال رشد

با انتشار لیست ثروتمندان جهان، موسسه هورون بلاک چین را سریعترین صنعت در حال رشد و جدید در کره ی زمین نامگذاری کرد. در حالی که یک بازار طولانی مدت نزولی هنگام اوج قیمت، ۶۹۲ میلیارد دلار را از بازار کاست.

روپرت هوورف، رئیس هورن ریپورت، بیان می کند:

با توجه به این که ارزش ارز دیجیتال در سال گذشته کاهش داشت، کسب و کارها ی معدودی رشد کردند. اکنون از بخش های دیگر اقتصاد، بسیاری از میلیاردرها در فناوری بلاک چین سرمایه گذاری می کنند.

بعضی میلیاردرهای قبلی وجود دارند که از قرار گرفتن در این لیست جا افتاده اند. دوقلوهای وینکلاوس بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین در اوج رونق بازار سود کردند. دارایی آنها از آن پس همراه با ارزش بیت کوین افت کرد. طبق گزارشات مت ملون، یک سرمایه گذار اولیه در ریپل قبل از ترکیدن حباب بازار دارای یک میلیارد ارز دیجیتال بود.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

استکینگ بیت کوین می تواند جایگزینی برای ماینینگ باشد؟!

توسط مازیار نسیمی بیت کوین به عنوان شبکه ای غیر متمرکز مسیری طولانی را پیموده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر