صفحه اصلی / تحلیل بازار / دلیل افزایش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

دلیل افزایش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بازار ارزهای دیجیتال پس از فروش عمده بسیار زیاد در تاریخ ۴ دسامبر، به بازیابی خود ادامه می‌دهد، به طوری که بیت کوین توانسته است به قیمت ۷,۵۷۹ دلار برسد.

روند صعودی در سراسر ۲۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار مشاهده می‌شود و فقط استلار، مونرو و LEO در حال حاضر با اندکی کاهش قیمت مواجه شده اند.

در این بین، تزوس (Tezos) و کازمس (ATOM) بیشترین افزایش قیمت در بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر طی ۲۴ ساعت گذشته را داشته اند و طبق گزارش Coin360 هرکدام به ترتیب بیش از ۱۱ و ۷ درصد افزایش قیمت را شاهد بوده اند.

بیت کوین پس از آنکه اکثر ساعت های دیروز را در محدوده ۷۴۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار گذراند، توانست به بالاترین قیمت روزانه خود بر روی قیمت ۷,۵۷۶ دلار برسد. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال با ۱.۸۴ درصد افزایش به ۷۵۷۹ دلار رسیده است.

علیرغم روند صعودی اخیر، قیمت بیت کوین هم چنان طی هفت روز گذشته با ۳.۵ درصد کاهش مواجه شده است. طی ۳۰ روز گذشته شاهد کاهش قیمت ۲۰ درصدی بیت کوین از قیمت ۹,۲۸۶ دلار بوده ایم.

تایید صندوق جدید مبتنی بر قراردادهای آتی بیت کوین توسط قانونگذار مالی آمریکا

افزایش اخیر قیمت بیت کوین همزمان شده است با خبرهایی مبنی بر آنکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) یکی دیگر از صندوق های اوراق مشتقه بیت کوین را تایید کرده است. طبق گزارش کوین تلگراف، صندوق استراتژی بیت کوین NYDIG که مبتنی بر قراردادهای آتی بیت کوین است هم اکنون اجازه دارد تا سهام خود را به سرمایه گذاران سازمانی ارائه دهد.

طبق گزارش اخیر تحلیلگر ارزهای دیجیتال SFOX، روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس باشد. طبق گفته محققان، تعداد جستجوهای بیت کوین در گوگل معمولا قبل از تعطیلات افزایش می‌یابد. در این خصوص، در تاریخ ۲۸ نوامبر که روز عید شکرگزاری بود، بیت کوین ۳ روز متوالی افزایش قیمت داشت.

در این بین، یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال در توییتر به اسم Bitcoin Macro اخیرا پیش بینی کرده است که سال ۲۰۲۰، سال شگفت انگیز برای ارزهای دیجیتال خواهد بود در حالی که سال ۲۰۱۹، سالی برای اندوختن و پس انداز ارزهای دیجیتال بوده است.

اتر دومین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار نیز با یک درصد افزایش قیمت به ۱۵۰ دلار رسید. طی هفت روز گذشته قیمت اتر ۴ درصد کاهش داشته است. شبکه اتریوم در تاریخ ۱۶ آذر آماده به روز رسانی خود با نام استانبول می شود.

ریپل (XRP) که سومین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار است شاهد یکی از بیشترین افزایش قیمت ها در بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر بوده است و قیمت آن به ۰.۲۲۶ ‌دلار رسیده است. طی هفت روز گذشته، قیمت XRP با ۲.۳ درصد کاهش مواجه بوده است.

در حال حاضر ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال ۲۰۴.۶ میلیارد دلار است و سلطه بیتکوین ۶۶.۹ درصد می باشد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر