صفحه اصلی / تحلیل بازار / قیمت بیت کوین در تلاش برای یک جهش دیگ

قیمت بیت کوین در تلاش برای یک جهش دیگ

بیت کوین در حال بازگشت برای رسیدن به نقطه ی بالای مثلث متقارن (symmetrical triangle) است. این روند در نمودار ۴ ساعته قابل مشاهده می باشد. گویا طی یک تلاش دیگر سعی دارد به بالا جهش بزند و یک روند صعودی را حفظ کند.

یک حرکت قوی به بالاتر از منطقه ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ دلار کافیست تا نشان دهد افزایش قیمت اتفاق افتاده است و می تواند قیمت را برای یک صعود آماده کند که به ارتفاع یکسانی با خط مثلث است. بازه ی قیمتی برای الگوی این مثلث از ۳۲۰۰ تا حدود ۴۴۰۰ دلار قرار دارد به گونه ای که صعود حاصل شده می تواند قیمت را تا نرخ ۵۴۰۰ دلار و فراتر از آن افزایش دهد.

همچنان میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (SMA) در بالای میانگین متحرک ساده ۲۰۰ بلند مدت قرار دارد، تا نشان دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است. این نشان می دهد که سطح مقاومت به احتمال زیاد بشکند تا اینکه حفظ شود. میانگین های متحرک همچنین نزدیک به کف مثلث قرار دارند تا به قدرت آن به عنوان حمایت اضافه شوند. هنوز، ایجاد یک شکست به زیر سطح ۳۸۰۰ دلار می تواند یک نزول را برابر با شیب مثلث به وجود آورد.

نکته: میانگین متحرک ساده (SMA) از جمع X قیمت پایانی آخر و تقسیم آن بر X بدست می آید. به عنوان مثال اگر بخواهید میانگین متحرک ساده ۵ دوره ای را برای یک نمودار ۱ ساعته محاسبه کنید، باید قیمت های پایانی ۵ ساعت آخر را با یکدیگر جمع کرده و سپس آن را بر ۵ تقسیم کنید. به این ترتیب متوسط قیمت پایانی در طول ۵ ساعت محاسبه می شود. با وصل کردن این میانگین ها بر روی نمودار یک میانگین متحرک بدست خواهد آمد. به همین ترتیب اگر بخواهید میانگین متحرک ۵ دوره ای را برای یک نمودار ۱۰ دقیقه ای رسم کنید باید قیمت های پایانی ۵ دوره ۱۰ دقیقه ای را با یکدیگر جمع و بر ۵ تقسیم کنید.

شاخص قدرت نسبی (RSI) پس از اینکه اخیرا به منطقه ی خرید بیش از حد رسید، به پایین برگشت و این نشان می دهد که فشار فروش در حال افزایش است. این نوسان سنج (oscillator) قبل از نمایان ساختن فروش افراطی بازار، فضای زیادی برای پیش رفتن به سمت پایین (با توجه به نمودار) دارد و می تواند به این معنی باشد که روند نزولی ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

نکته: شاخص قدرت نسبی (RSI) یکی از اندیکاتور‌های پرکاربرد در بین تحلیلگران تکنیکال است. در تنظیمات RSI نیز عموما از تنظیم ۱۴ روزه استفاده می‌شود؛ این ‌اندیکاتور بین دو سطح صفر و ۱۰۰ در نوسان می‌باشد. در این بین، دو سطح کلیدی ۳۰ و ۷۰ را به ترتیب به عنوان سطوح اشباع فروش و اشباع خرید می‌نامند. به این معنی که هر گاه مقدار RSI از عدد ۳۰ کمتر شود به این معنی است که شاهد فروش‌های افراطی در بازار هستیم و لذا امکان کاهش فشار فروش و صعود قیمت وجود دارد. برعکس، عبور RSI از سطح ۷۰ به سمت بالا به معنی انجام خریدهای افراطی در بازار است که در نهایت این خریدها ممکن است هر لحظه به پایان رسیده و شاهد نزول قیمت باشیم.

الگوی تصادفی (Stochastic) نیز در حال حرکت به سمت پایین است که نشان می دهد حرکت نزولی برقرار است. چیزی نمانده این نوسانگر خط مرکزی را قطع کند تا وجود فشار فروش را ثابت کند. با این تفاسیر، بروز یک شیب دیگر در حوزه ی حمایتی مثلث امکان پذیر است.

به نظر می رسد مبادلات کم حجم به همراه بهبود های جزئی در روند عامل اصلی تقویت قیمت بیت کوین هستند.

در آنجا چیزی به عنوان یک کاتالیزور اصلی که حامی جهش اخیر باشد به نظر نمی رسد. از اینرو همانطور که بیشتر معامله گران و تحلیلگران روند بازار را ارزیابی می کنند، هنوز یک احتمال برای اینکه سودها بتوانند به ضرر تبدیل شوند، وجود دارد. حداقل با توجه به  فعالیت های اخیر موجود در رسانه های اجتماعی، بسیاری می گویند این روند افزایشی باقی خواهد ماند. برخی افراد هم معتقدند که تا ماه مه قیمت به ۵۰۰۰ دلار خواهد رسید.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر