صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / آیا با سختی ماینینگ می توان قیمت بیت کوین را پیش بینی کرد؟

آیا با سختی ماینینگ می توان قیمت بیت کوین را پیش بینی کرد؟

Related image

 

سختی ماینینگ می‌تواند به عنوان اندیکاتور برای پیش بینی قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد. هر سه روندهای صعودی مهم تاریخ بیت کوین پس از رسیدن سختی ماینینگ به کمترین حد خود شروع شد و بدان معنا است که بازار می‌تواند در سال جاری با افزایش قیمت خوبی مواجه شود.

پیش بینی روندهای صعودی بیت کوین با استفاده از سختی ماینینگ

بازار کریپتو علیرغم آنکه به دلیل نوسان بسیار زیاد خود شناخته شده است اما دارای چرخه های ثابتی است. تحلیلگران کریپتو از ابزارها و عوامل مختلفی برای پیش بینی این موارد استفاده می‌کنند که هر چرخه چه مدت طول می‌کشد و عوامل مختلف چه تاثیری بر نوسان بازار خواهند داشت.

میانگین های متحرک در میان تحلیلگران بسیار محبوب می‌باشند زیرا این اندیکاتورها می‌توانند پیش بینی تقریبا دقیقی از افزایش قیمت ارائه دهند. هرچند PlanB یکی از محققین کریپتو روشی متفاوت و احتمالا دقیق تر برای پیش بینی نوسان قیمت بیت کوین یافته است.

وی در توییت های خود توضیح داد چگونه سه روند صعودی مهم تاریخ بیت کوین با رسیدن سختی ماینینگ به کمترین مقدار خود شروع شده اند.

وی بیان کرد که هر بار سختی ماینینگ به بالاترین میزان خود رسیده است قیمت بیت کوین به طور چشمگیری کاهش یافته است و تا زمانی که سودآوری اکثر ماینرها از بین نرفته بود این کاهش قیمت ادامه داشت. هنگامی که قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد و رقابت سخت تر می‌شود، بسیاری از ماینرها نمی‌توانند با سخت افزارهای خود ادامه دهند و مجبور به عقب نشینی می‌شوند.

ماینینگ سودآور باعث افزایش قیمت بیت کوین می‌شود

اگر ماینرها از شبکه بیرون بروند، هش ریت شبکه کاهش می‌یابد. افت هش ریت مدتی پس از تنظیم سختی ماینینگ رخ می‌دهد.

در ۱۰ سال گذشته هر بار سختی ماینینگ به کمترین مقدار خود رسید، یک روند صعودی مهم آغاز شد. گراف (نمودار) موجود در توییتر نشان می‌دهد که کمترین میزان سختی ماینینگ در ابتدای سال ۲۰۱۲، سه ماهه دوم ۲۰۱۵ و اواخر ۲۰۱۹ می‌باشد.

نمودار بیت کوین

این گراف هم چنین نشان می‌دهد که کاهش سختی ماینینگ در ۳ الی ۴ سال یا تقریبا پس از استخراج هر ۲۰ هزار بلاک رخ می‌دهد. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که این چرخه از دو مورد قبلی پیروی کند، اما اگر همانند دو مورد قبلی باشد بدان معنا است که بیت کوین می‌تواند به رکورد قیمتی جدیدی دست یابد. بر اساس روند بیشترین کمینه که در گراف نشان داده شده است، رکورد بعدی قیمت بیت کوین می‌تواند ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ درصد بیشتر از قیمت این ارز دیجیتال در زمانی باشد که سختی ماینینگ آن در کمترین حد قرار داشت.

از آنجایی که قیمت بیت کوین در اواخر سال گذشته و هنگامی که سختی ماینینگ در کمترین حد خود قرار داشت حدود ۳,۵۰۰ دلار بود می‌توان انتظار داشت که ارزش بیت کوین در سال های آتی به ۳۵ الی ۷۵ هزار دلار برسد.

پس از آنکه یکی از کاربران توییتر به این موضوع اشاره کرد، PlanB این رقم را یک تخمین محافظه کارانه خواند. وی گفت در دو دفعه قبلی و پس از عقب نشینی ماینرها که بیت کوین به رکود قیمت جدیدی دست یافت، افزایش قیمت ۱۰۰ برابری را شاهد بودیم.

تحلیل PlanB می‌تواند کاملا اشتباه باشد. چندین متخصص صنعت ماینینگ به کریپتواسلیت (CryptoSlate) گفته اند که سختی ماینینگ یک واسطه است، نه اندیکاتور قیمت بیت کوین. سختی ماینینگ بر اساس افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین تنظیم می‌شود نه برعکس. بنابراین، این دو با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند، اما دلایل PlanB برای علت و معلول این موضوع می‌تواند جای شک و شبهه باشد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر