صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / نرخ هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید در حالی که در آمد استخراج کننده ها رو به کاهش است

نرخ هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید در حالی که در آمد استخراج کننده ها رو به کاهش است

Image result for bitcoin-hash-rate-hits-new-all-time-high-as-miners-shun-price-drop

 

داده ها حاکی از آن است که علی رغم افت حدود ۱۲٪ بیتکوین در هفته گذشته ، میزان هش ریت آن به بالاترین حد تمام دوران خود رسیده است.
با توجه به اطلاعات منابع مختلف که میزان رشد هش ریت در شبکه بیت کوین را ردیابی می کنند ، نشان می دهد که بیتکوین بیشترین مقدارهش ریت از اول مارس تا به حال را رغم می زند.

شبکه بیت کوین به ۱۳۶ کوينتيليون هش در ثانیه رسیده است

نرخ هش به قدرت محاسباتی ترکیبی اطلاق می شود که استخراج کننده ها برای اعتباردادن معاملات در بلاکچین بیتکوین اختصاص می دهند. هرچه هش ریت بیشتر باشد ، شبکه معتبرتر است- این بدان معنی است که استخراج کننده ها به سودآوری استخراج باور دارند وبر این اساس تمایل به افزایش امنیت شبکه در آنها وجود دارد.

بر اساس داده های Bitinfocharts ، نرخ هش بیت کوین در روز یکشنبه کمی بیش از ۱۲۰ کوينتيليون هش در ثانیهاعام شده است ، و یکشنبه آخرین روزیست که آمار آن در دسترس است.
مشاهدات دیگر ، از ارائه دهنده کیف پول Blockchain ، بعد از عبوراز متوسط هفتگی در آخر هفته ، این رقم را نزدیک به ۱۴۰ کوینتیلیون هش در ثانیه نشان داده است.

Bitcoin 1-year hash rate chart

نمودار نرخ هش ۱ ساله بیت کوین. منبع: Blockchain.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است ، ابزارهای نرخ هش فقط می توانند فعالیت استخراج کننده ها را تخمین بزنند . آنچه بسیاری تصور می کردند خروج استخراج کننده ها دلیل افت ناگهانی نرخ هش در سال ۲۰۱۹ بود ، بعدها مشخص شد که اشتباه بوده است.

تحلیلگران منتظر نقطه عطف هاوینگ هستند

در ماه می ، هنگامی که پاداش بیت کوین های جدید استخراج شده برای استخراج کننده ها ، به ازای هر بلوک از ۱۲٫۵ BTC به ۶٫۲۵ BTC کاهش پیدا می کند ، انتظارات زیادی وجود دارد که افزایش رقابت برای استخراج باعث افزایش نرخ هش حتی بیشتر از پیش هم بشود.

گروه PlanB ، تحلیل گرانی که قیمت بیتکوین را در الگوی دقیق stock-to-flow قرار داده و بررسی کردند ، اخیراً از اعتقاد خود به این تئوری حمایت کرده اند.برای این گروه ، نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تأثیرات مشابه با رویدادهای سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ است و یک تأثیرکاتالیزوری بر میزان هش ، سختی شبکه و البته قیمت خواهد داشت.

منبع سایت کوین تلگراف

 

 

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر