صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / هش شبکه بیت کوین در بالاترین میزان خود طی ۶ ماه گذشته قرار گرفت

هش شبکه بیت کوین در بالاترین میزان خود طی ۶ ماه گذشته قرار گرفت

با توجه به افزایش قیمت تا سطح ۵۸۰۰ دلار، میزان هش شبکه بیت کوین نسبت به اواخر اکتبر ۲۰۱۸ به بالاترین سطح خود رسید.

هش بیت کوین برای چهارمین بار رکورددار شد

دادهای وب سایت بلاک چین نشان می دهد میزان هش بیت کوین که همان قدرت محاسباتی جهت تامین امنیت شبکه است، به بیش از ۵۸ کوینتیلیون در ثانیه رسیده است (۵۸ میلیون ترا هش در هر ثانیه).

این میزان، بیشترین مقدار هش را از اواخر اکتبر ۲۰۱۸ نشان می دهد و آن چهارمین هش بزرگی است که در شبکه بیت کوین ثبت شده است.

افزایش میزان هش به نودهای بیشتری که در شبکه فعال شده اند اشاره دارد. با وجود نودهای استخراج بیشتر، امنیت بیشتری برای شبکه بیت کوین فراهم می شود و موفقیت بردارهای حمله در شکست بلاک چین دشوارتر می شود.

از شروع امسال، میزان هش شبکه بیت کوین به طور پیوسته افزایش داشته است. در دسامبر ۲۰۱۸، میزان هش به دنبال خاموش شدن انبوه نودهای استخراج ۴۵ درصد افت کرد. آن هنگامی بود که قیمت در اواسط نوامبر ۵۰ درصد کاهش یافت.

افزایش سختی باعث سرخوردگی علاقه به استخراج می شود

با افزایش میزان هش، سختی شبکه افزایش می یابد. قدرت هش مستلزم کشف یک بلاک جدید است. سختی مانند یک پارامتر تعادل در شبکه عمل می کند و یک لایه امنیتی دیگر به آن می افزاید.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون روند پیشرفت سختی شبکه به صورت یک مجموعه ای از ادوار صعود و صاف تکراری بوده است زیرا بعد از افزایش اندک قیمت در اواخر سال ۲۰۱۸، استخراج کنندگان بیشتری آنلاین می شوند.

سختی شبکه بیت کوین در حال حاضر در مقدار برابری با اواخر آگوست ۲۰۱۸ قرار دارد، هنگامی که بیت کوین در قیمت ۷۰۰۰ دلار مورد معامله قرار می گرفت.

در همین حال برترین ارز رمزنگاری بازار، از ابتدای سال ۲۰۱۹ به روند رشد قیمتی خود ادامه می دهد و یک رشد قابل توجه را در طول روز گذشته ثبت کرده است. قیمت بیت کوین حتی به بیش از ۵۸۰۰ دلار رسید.

افزایش قیمت بیت کوین در ماه مه باعث شد تا ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برسد. آخرین باری که ارزش کل بازار بیت کوین به حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسید در اواسط نوامبر ۲۰۱۸ بود.

قیمت بیت کوین تا پایان ماه آوریل در حدود ۳۰ درصد افزایش داشت. در واقع بیت کوین ۴۰۰ دلار افزایش را به دنبالبمب خبری ۸۵۰ میلیون دلاری مربوط به بیت فینکس و تدر، تجربه کرد.

با توجه به تجزیه و تحلیل های متعدد، هزینه استخراج بیت کوین بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است، که روند افزایش قیمت به معنی افزایش سود برای استخراج کنندگان است. بنابراین، به این ترتیب نودها یا استخراج کنندگان بیشتری وارد خواهند شد و بیت کوین شاهد یک رشد پارابولیکی دیگر برای نرخ هش خواهد بود.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

دیجی بایت به صرافی بایننس اضافه شد

پایان نزاع میان تیم دیجی بایت و بایننس و لیست شدن در صرافی بایننس ‌‌، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر