صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / هاوینگ منجر به کاهش عرضه ۶۳ میلیون دلاری بیت کوین می شود!

هاوینگ منجر به کاهش عرضه ۶۳ میلیون دلاری بیت کوین می شود!

Image result for bitcoin-most-dramatic-2020-halving-could-cut-supply-by-63m-a-week

حامیان و کاربران بیت کوین بر هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ بلاک) ماه می ۲۰۲۰ متمرکز می‌باشند زیرا اثر آن بر روی قیمت به تدریج واضح تر می‌شود.

تحلیلگران در خصوص اهمیت هاوینگ هیجان زده اند

در گفتگوی توییتری که از ۱۸ اکتبر شروع شده است، صاحب نظران خاطرنشان کرده اند که هاوینگ سال بعد باعث کاهش ورود مقدار بیت کوین های جدید می‌شود. این کاهش عرضه با محاسبه قیمت فعلی بیت کوین تا ۶۳ میلیون دلار در هفته می‌باشد.

پاداش بلاک به مقدار بیت کوین های جدیدی گفته می‌شود که ماینرها به ازای استخراج بلاک جدید دریافت می‌کنند. در حال حاضر پاداش بلاک، ۱۲.۵ بیت کوین می‌باشد و پس از هاوینگ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

هاوینگ قبلی باعث شد تا قیمت بیت کوین با روند صعودی مواجه شود، از اینرو گمانه زنی هایی وجود دارد که این شرایط برای هاوینگ سال ۲۰۲۰ نیز صادق باشد. مطالعات بیشتر به ویژه مدل محبوب نسبت انباشت به جریان این نظریه را تایید می‌کنند که قیمت بیت کوین با کاهش پاداش ماینینگ باید افزایش یابد.

یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال در توییتر به اسم Crypto Rand با استناد به اطلاعات گذشته خاطرنشان کرده است که هاوینگ سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ به ترتیب باعث کاهش هفتگی ۳۰۲,۴۰۰ دلار و ۸.۱۹ میلیون دلار عرضه بیت کوین جدید به بازار شده اند. این تحلیلگر پیش بینی می‌کند که هاوینگ بسیار مهم سال ۲۰۲۰ باعث کاهش ۶۳ میلیون دلار عرضه در هفته خواهد شد.

آلیستر مایلنی که یکی از سرمایه گذاران می‌باشد نیز کاملا با این پیش بینی موافق است. وی افزود که با احتساب قیمت فعلی بیت کوین یعنی ۸۲۰۰ دلار، عرضه بیت کوین جدید در هر هفته ۵۱.۷ میلیون دلار کاهش خواهد یافت.

مایلنی در روز گذشته گفت:

کسانی که فکر می‌کنند برنامه تورمی بیت کوین با گذشت زمان کم‌اثر تر می‌شود باید این نکته را در نظر بگیرند که با قیمت فعلی بیت کوین در حدود ۸۲۰۰ دلار، هاوینگ سال ۲۰۲۰ باعث کاهش ۵۱.۷ میلیون دلار عرضه بیت کوین جدید در هفته خواهد شد.

نشانه هایی از افزایش قیمت بیت کوین

طبق گزارش کوین تلگراف، کاهش قیمت بیت کوین به ۸۲۰۰ دلار کاملا بر اساس پیش بینی های مدل نسبت انباشت به جریان می‌باشد. هنگامی که قیمت بیت کوین بیشتر بود، این مدل در پیش بینی و سنجش قیمت بیت کوین دقیق ترین مدل موجود بود.

با این حال تمام نظرات نیز مثبت نبوده اند. اوایل ماه جاری جیهان وو موسس بیت مین غول ماینینگ جهان طی مصاحبه ای هشدار داد که هاوینگ سال آتی ممکن است لزوما منجر به بازگشت روند صعودی نباشد. وی گفت: عدم قطعیت های بسیار زیادی وجود دارد اما اکنون زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در ماینینگ ارز دیجیتال است.

بیت مین در نظر دارد تا بزرگترین فارم ماینینگ بیت کوین جهان را در تگزاس تاسیس کند. بیت مین این خبر را در کنفرانس خبری روز گذشته اعلام کرد.

 

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

استخراج اتریوم E3 antminer بیتمین ظاهراً دراین ماه متوقف می شود

در حالی که شبکه اتریوم در حال آماده سازی برای شروع انتقال به اثبات سهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر