صفحه اصلی / آموزش / تریدینگ / 🔴 ریزش بازار؛ کاهش ۷ درصدی اتر و ورود بیت کوین به کانال ۶۰۰۰ دلار!

🔴 ریزش بازار؛ کاهش ۷ درصدی اتر و ورود بیت کوین به کانال ۶۰۰۰ دلار!

آنچه که این چند روز بسیاری از تحلیلگران اعلام کرده بودند اتفاق افتاد و بیت کوین نتوانست حمایت ۷ هزار دلاری را حفظ کند و امروز با ۳ درصد ریزش وارد کانال ۶ هزار دلاری شد و در زمان انتشار این خبر به ۶۸۰۰ دلار رسید.

این ریزش خیلی غیر قابل پیش بینی نبود و در حالیکه در چند روز گذشته بیت کوین در مرز ۷هزار دلار نوسان میکرد؛ بسیاری انتظار داشتند این حمایت به سمت پایین شکسته خواهد شد و این اتفاق افتاد. بیت کوین در طول هفته گذشته دو حمایت نسبتا قوی ۷۳۰۰ دلار و ۷۱۵۰ دلار را شکسته بود و این نزول را میتوان در ادامه شکسته شدن همین خطوط حمایت تصور کرد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۶۸۰۰ دلاری باید منتظر ۶۴۰۰ دلار باشیم

در زمان انتشار این خبر بیت کوین تا محدوده حمایت ۶۸۰۰ دلاری پیش رفت و با کمی بازیابی و نوسان مثبت دوباره به ۶۹۰۰ دلار برگشته است. تریدرهای زیادی پوزیشن های خود را در صورت شکسته شدن ۶۸۰۰ دلار روی ۶۴۰۰ دلار بسته اند. این موضوع به این معنی است که احتمالا ریزش های بیت کوین ادامه دار باشد. اما در صورت شکسته شدن قیمت ۶۴۰۰ دلار؛ نظرات متفاوت تری وجود دارد و در تحلیل های منتشر شده در تریدینگ ویو میتوان مشاهده کرد که بسیاری این قیمت را پایان ریزش ها  متصور شدند.

البته تریدرهایی که به ادامه بازار خرسی تا سال ۲۰۲۰ اعتقاد دارند؛ حمایت های ۵۸۰۰ دلار و ۵۳۵۰ دلار را نقاط حساس قیمتی بعدی میبینند و سیگنال قوی خرید در این نقاط داده اند. اما در مقابل مثبت نگران بازار تا ثبات قیمتی بعدی و مشاهده کندل های قیمتی پوزیشنی قطعی اعلام نکردند.

همانطور که میتوان در شکل زیر نمودار BTC/USD را مشاهده کرد؛ تعداد پوزیشن های لانگ یا زمان مناسب خرید در چند ساعت گذشته در صرافی بیتفینکس افزایش داشته است.

اما کمی کلی تر طبق نظر یکی از تحلیلگران مطرح با نام filbfilb؛ روند نزولی ۶ ماهه بیت کوین در اواخر دوران خود به سر میبرد و به نطر میرسد این آخرین شکست های قیمتی اولین ارز دیجیتال بازار کریپتو باشد.

به جز بیت کوین؛ سایر ارزهای بالای جدول نیز شاهد ریزش بودند و در این بین میتوان به اتر با ۷ درصد ریزش (۱۳۳ دلار) و EOS با ۸ درصد ریزش (۲.۳۶ دلار) به عنوان بیشترین نزول ها اشاره کرد. امروز ۲۵ آذر ماه؛ حجم کل بازار ارزهای دیجیتال ۱۸۸ میلیارد دلار بود که از این مقدار ۶۷ درصد آن متعلق به بیت کوین بود.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

توسط ایمان کیمیایی در بازارهای مالی، خطوط روند خط های موربی هستند که روی نمودار ترسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر