صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / بیت کوین برای هاوینگ ۲۰۲۰ آماده می‌شود؛ فعالیت‌های شبکه بیشتر از همیشه!

بیت کوین برای هاوینگ ۲۰۲۰ آماده می‌شود؛ فعالیت‌های شبکه بیشتر از همیشه!

به نظر می‌آید که قیمت بیت کوین ، با نزدیک شدن به هاوینگ ۲۰۲۰ در حال آماده کردن خود برای یک رویداد بزرگ است و بنیادهای شبکه در بالاترین سطح خود به سر می‌برد.

پارامترهای متریک شبکه بیت کوین در بالاترین حد خود

به دنبال نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک در کمتر از یکسال دیگر، پارامترهای فعالیت شبکه، رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کنند. بر اساس اطلاعات گزارش شده در سایت Blockchain.com، هش ریت، سختی شبکه، سایز بلاکچین و تعدادخروجی‌های خرج نشده (UTXO) در بالاترین مقدار تاریخ بیت کوین به سر می‌برند.

در زمان نگارش این مطلب، هش ریت شبکه در حدود ۷۴ میلیون ترا هش بر ثانیه (TH/s) است. این تصویر نشان می‌دهد که قدرت پردازشی که برای تامین امنیت شبکه به کار می‌رود، از آخرین سقوط در سال ۲۰۱۸، حدود ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

در آن زمان، ترس پیچیده‌ای از مرگ صنعت ماینینگ وجود داشت، و بسیاری از ماینرها در نتیجه سقوط ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین و کاهش شدید سود آن‌ها شبکه بیت کوین را رها کردند. اما کمتر از ۶ ماه بعد وضعیت کاملا بر عکس شده است.

پیشرفت چشمگیر در بنیان‌های شبکه، حاکی از هجوم سرمایه گزاری در حوزه ماینینگ است. پیش‌‌تر در ماه جولای، Northern Bitcoin، کمپانی استخراج بیت کوین، واقع در آلمان، اعلام کرد که قصد دارد ۵۰۰۰ دستگاه اسیک جید از Canaan Creative و Bitmain خریداری نماید.

آیا قیمت بیت کوین هم در بالاترین حد دوران پیش از هاوینگ است؟

گمانی‌زنی‌های زیادی در خصوص احتمال ثبت یک بیشینه قیمت جدید، حتی قبل از نصف شدن پاداش در سال ۲۰۲۰، وجود دارد. BTC با ۱۲۰ درصد افزایش قیمت نسبت به شروع سال ۲۰۱۹، در حال حاضر در کانال قیمت ۱۱۰۰۰ دلار نوسان می‌کند.

Craig Cobb که یک تریدر کریپتو است، رکورد جدید قیمتی ۲۷۲۰۰ دلاری را برای بیت کوین پیش بینی می‌کند. اگرچه Cobb می‌گوید بیت کوین، احتمالا پیش از رسیدن به بالای ۲۰۰۰۰ دلار، یک سقوط تا زیر ۹۰۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

ارزهای دیجیتال برتر بازار، یک کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی نسبت به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ داشته‌اند. Cobb معتقد است که هر بازگشت قیمت، بیت کوین را به محدوده زینش باز می‌گرداند (این محدوده عملکرد قیمت، میانگین متحرک ۱۰ تا ۲۰ روزه  است).

به عنوان چیزی که در دوره پیش از هاوینگ اتفاق می‌افتد، تاریخ می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار ما بگزارد. بعد از هاوینگ ۲۰۱۶ قیمت بیت کوین تقریبا ۹۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. این رالی قیمتی در اواسط دسامبر ۲۰۱۷، زمانی که قیمت بیت کوین تا نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار هم رسید، متوقف شد.

تحلیل‌های قیمتی مانند جریان سهام و مدل سازی، قیمت بیت کوین را برای هاوینگ ۲۰۲۰ در حدود ۵۵۰۰۰ دلار پیش بینی می‌کند. یک ضریب ۱۰ برابری مانند سال ۲۰۱۶، می‌تواند قیمت بیت کوین را تا بالای ۵۰۰ هزار دلار تا پایان ۲۰۲۱ برساند. این رالی قیمت هر چند تنها یک گمانه زنی است، اما باز هم برای نجات مکافی و جواهراتش کافی نیست.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر