صفحه اصلی / تحلیل بازار / افزایش قیمت بیت کوین؛ روند بعدی قیمت چگونه خواهد بود؟

افزایش قیمت بیت کوین؛ روند بعدی قیمت چگونه خواهد بود؟

Image result for bitcoin-price-will-btc-paint-q4-green-with-gains

چند وقتی است که قیمت بیت کوین بدون تغییر‌ با روند ثابتی باقی مانده است. اکنون در سه ماهه پایانی سال قرار داریم و به پایان آن بسیار نزدیک هستیم. آیا قیمت بیت کوین تا پایان سال در جایگاه خوبی قرار خواهد گرفت؟

آیا قیمت بیت کوین آماده رسیدن مجدد به سطح ۵ رقمی می‌باشد؟

جاش راجر (Josh Rager) معامله کننده و تحلیلگر محبوب ارز دیجیتال ساعاتی قبل به بررسی های اخیر خود درباره بازار بیت کوین اشاره کرد. وی خاطر نشان کرد که روند قیمت بیت کوین برای مدت طولانی ثابت مانده است. اما به نظر می‌رسد که این روند در حال تغییر می‌باشد، مخصوصا پس از نوسان ۱۰۰ دلاری که قیمت بیت کوین را به بیشتر از ۹۳۰۰ دلار رساند. طبق سخنان راجر، این موضوع نشان می‌دهد که مردم به شدت منتظر شکستن این الگوی فشرده می‌باشند.

به نظر راجر، بیت کوین باید به سطح قیمتی بالاتری دست یابد و حجم معاملات آن از سطح مقاومتی عبور کند. معاملات به طور کل، ۸۰ درصد بار روانی دارند. نوسانات بازار، مخصوصا در عرصه نوپای بیت کوین و ارزهای دیجیتال، عمدتا توسط احساسات شرکت کنندگان در بازار اداره می‌شود. این موضوع کاملا در یکی از نظرسنجی هایی که جاش راجر در توییتر برگزار کرده است قابل مشاهده می‌باشد.

اکثر مردم می‌خواهند که قیمت بیت کوین از کانال ۹۶۰۰ دلار عبور کند.

جاش راجر در توییتر خود نظرسنجی ای را برگزار کرد که ۴۳ درصد افراد معتقد بودند قیمت بیت کوین از ۸۸۰۰ کمتر می‌شود و ۵۷ درصد معتقد بودند از ۹۶۰۰ دلار بیشتر خواهد شد. راجر در این خصوص در توییتر نوشت: آیا بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد یا مجددا شاهد کاهش قیمت آن می‌باشیم؟

یکی از صاحب نظران شناخته شده بیت کوین در توییتر به اسم Crypto Rand چند روز پیش موضوع روند صعودی بیت کوین برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ را عنوان کرد. با به کارگیری الگوی گوِه نزولی (Falling Wedge) بر روی نوسان قیمت بیت کوین، وی انتظار دارد که یک “الگوی بازگشتی” رخ دهد. این موضوع را با توجه به عبور از خط روند بالایی موجود در این الگو می‌توان تایید کرد. قیمت بیت کوین می‌تواند مجددا به کانال ۱۴۰۰۰ دلار که اوایل سال در آستانه آن بودیم دست یابد. این سناریو کاملا امکان پذیر است.

ثبت رکورد دیگری در ارزش بازار واقعی بیت کوین

نحوه محاسبه ارزش بازار واقعی (Realized Market Cap) با ارزش بازار استاندارد (Standard Market Cap) متفاوت است. تعداد دفعاتی که هر کوین انتقال یافته است در ارزش تراکنش ضرب می‌شود. حاصلضرب، مقداری است که بعضی از صاحب نظران می‌گویند سلطه بیت کوین در عرصه ارزهای دیجیتال را بهتر نشان می‌دهد.

یکی از تحلیلگران این صنعت به اسم Rhythm اشاره کرده است که ارزش بازار واقعی بیت کوین به رکورد جدید ۱۰۲.۹ میلیارد دلار دست یافته است. این موضوع بدان معنا است که مقدار کل پرداخت شده برای بیت کوین در روز جاری بی سابقه بوده است. این موضوع، روند صعودی برای بازار تا پایان سال را نشان می‌دهد.

فاندامنتال های بیت کوین، قوی تر از همیشه

در واقع تعجب برانگیز است که قیمت بیت کوین کاهش نیافته است و با قدرت در محدوده ۹۰۰۰ الی ۹۵۰۰ دلار ثابت مانده است. ما شاهد روند صعودی بیت کوین در هالووین و سالگرد وایت پیپر بیت کوین بودیم و کاملا مشخص است که افراد قوی نظیر گاوهای بیت کوین نمی‌خواهند قیمت این ارز دیجیتال کمتر از ۹۰۰۰ دلار شود.

اما نکته ای که قابل ذکر است، قوی تر شدن فاندامنتال های بیت کوین می‌باشد. آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) موسس شرکت مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital) این روند را در یکی از توییت های خوش بینانه خود در رابطه با بیت کوین به بهترین نحو توضیح داده است.

وی در توییتر نوشت: ۱۹۵ روز تا هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) بعدی بیت کوین مانده است. کمتر از ۳ میلیون بیت کوین برای استخراج باقی مانده است. هش ریت دائما رکورد تازه ای ثبت می‌کند. ما شاهد این هستیم که قویترین شبکه رایانه ای در جهان قوی و قویتر می‌شود. شگفت انگیز است.

 

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر