صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / تیم توسعه‌دهنده Bitcoin Private، صرافی HitBTC را به کلاه‌برداری متهم کرد

تیم توسعه‌دهنده Bitcoin Private، صرافی HitBTC را به کلاه‌برداری متهم کرد

 

 

بر اساس این سند، BTCP در ابتدای ماه مارس سال گذشته از فورک رمزارز ZClassic با نماد ZCL و بیت‌کوین(BTC) و اعلام برنامه‌ی حذف بخشی از رمزارزها در وایتپیرش(Whitepaper) ایجاد شد: رویداد برنامه‌ریزی شده به معنای حذف و یا سوزاندن تمامی رمزارزهایی است که تا زمان اجرای فورک دریافت و یا منتقل نشده‌اند. تنها یک روز پس از راه‌اندازی در ۳ مارس ۲۰۱۸، صرافی HitBTC کارمزد فهرست کردن BTCP را نیم میلیون دلار بیت‌کوین تعیین کرد.

این سند تصویری از توئیت حذف شده‌ی HitBTC را که در اواسط فوریه منتشر شده بود را شامل می‌شود که به کاربران توضیح می‌دهد پس از فورک، آدرس‌های BTCP ایجاد خواهند شد و کاربران تحت تاثیر فرآیند Coinburn قرار نمی‌گیرند.

گزارش شده است که یک روز پیش از اجرای Coinburn در ۱۵ فوریه HitBTC در یک سری ایمیل و به منظور حفاظت از دارایی کاربران خود، از BTCP درخواست کمک کرده است. این موضوع در نهایت به درخواست جبران خسارت ۵۸,۹۲۰ BTCP پس از Coinburn تغییر یافت.

با این وجود، همانطور که در این سند مشخص شده است، آدرس‌های BTCP که پس از فورک ایجاد شده‌اند، تحت تاثیر قرار نگرفتند. در حالی که چنین شرایطی در واقعیت وجود ندارد، این صرافی نمی‌تواند نگران از دست رفتن کاربران خود باشد. بعلاوه، این سند ادعا می‌کند که HitBTC به‌طور مخفیانه ۵۸,۹۲۰ BTCP را در کیف پول BTCP Segwit نگه‌داری می‌کند و نگرانی نسبت به Coinburn به دارایی‌های شخصی این صرافی مرتبط است.

بر اساس ادعای مطرح شده در این سند، توسعه‌دهندگان BTCP به صرافی اعلام کردند که قصد ندارند درخواست پرداخت خسارت را بپردازند اما با ارائه‌ی تصاویر ایمیل‌های ارسال شده ارائه نشان دادند که برای جلوگیری از Coinburn کمک‌های فنی لازم را ارائه کردند.

گزارش شده است که در روز ۱۷ فوریه و یک روز پس از پیش‌بینی صورت گرفته Coinburn اتفاق افتاد. HitBTC در تاریخ ۲۱ فوریه تهدید کرد در صورتی که ۵۸,۹۲۰ BTCP را پرداخت نکنند، پشتیبانی از این رمزارز را متوقف خواهد کرد.

HitBTC در ۹ مارس با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ رسمی خود مدعی شد، تیم توسعه‌دهنده‌ی BTCP در ارائه‌ی روش امنی برای انتقال دارایی‌ها پیش از سوزاندن رمزارزها ناتوان بوده است، همچنین اعلام کرد که تمامی دارایی‌های از دست رفته جبران شده است. در زمان انتشار این مقاله، HitBTC نسبت به این سند واکنشی نشان نداده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در دسامبر سال گذشته، در طی دریافت اطلاعات داده‌های زنجیره‌ی بیت‌کوین، ۲٫۰۴ میلیون واحد آلت‌کوین(Altcoin) Bitcoin Private به‌طور مخفیانه ایجاد شده است.

این خبر بعد‌ها توسط توسعه‌دهندگان این رمزارز تایید گردید. آن‌ها اعلام کردند که یافته‌ها از نظر ریاضی صحت دارد اما «در حال حاظر منبع، هدف و فرد منتفع از این موضوع، شناخته شده نیست.»

 

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

پیشفروش مرحله اول انتماینر s19 به پایان رسید ، تا ۴۷ روز دیگر تحویل داده می شود

Bitmain بزرگترین تولید کننده ایسیک های بیتکوین در جهان ، اولین دوره فروش داخلی انتماینر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر