صفحه اصلی / تحلیل بازار / نتیجه مثبت یک گزارش: حجم تراکنش‌های بیت کوین از بازار صعودی خبر می‌دهد

نتیجه مثبت یک گزارش: حجم تراکنش‌های بیت کوین از بازار صعودی خبر می‌دهد

به گزارش خبرگزاری دیار (Diar) در تاریخ ۳۰ آوریل، طبق داده‌های بلاک چین ارائه‌شده توسط توکن انلیست (TokenAnalyst)، حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای شبکه‌ی بیت کوین (BTC) در ماه آوریل، به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۷ تا کنون رسید.

با ادامه‌ی روندی که از آخر ماه مارس آغاز شده، حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای، در ماه آوریل، به بالاترین میزان خود در ۱۴ ماه گذشته رسید. دیار اشاره کرد که این میزان، مشابه ماه ژوئن سال ۲۰۱۸، زمانی که قیمت بیت کوین حدود ۷ هزار دلار بود، است.

با این حال، به نظر نمی‌رسد که میزان استفاده از بیت کوین در دنیای واقعی افزایش قابل توجهی داشته باشد و علت اصلی این رویداد، فعالیت‌های معاملاتی و سفته‌بازی محسوب می‌شود. محققان هشدار دادند:

ارزش درون زنجیره‌ای بیت کوین و ارزش دلاری آن، روند کنونی قیمت‌ها را همراهی می‌کند و نشان می‌دهد که پادشاه ارزهای دیجیتال، همچنان باید به دنبال پیدا کردن جای پایی در خارج از معاملات سوداگرایانه باشد و تقریباً دو سال است که پس از ورود به عرصه‌ی رقبای مالی، در این مسیر قرار گرفته است.

طبق داده‌های به دست آمده، حجم سه ماهه‌ی تراکنش‌ها، از سال ۲۰۱۷ تا کنون، به طور پیوسته کاهش یافته است. سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۹ نیز از این قاعده مستثنا نبود و کاهش ۳۵ درصدی در حجم تراکنش‌ها را به همراه داشت.

در مقابل، در ماه‌های نهایی سال گذشته، قیمت بیت کوین از ۶۵۰۰ دلار به کمترین میزان یعنی ۳۱۰۰ دلار رسید. دیار افزود:

سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال گذشته، شروع پربارتری داشته است.

با این وجود، حال و هوای تحلیلگران قدیمی بازار، همچنان خوش‌بینانه است. پس از گزارش منتشرشده از سوی صندوق دارایی دیجیتال آدامانت کپیتال (Adamant Capital) مبنی بر پایان یافتن بازار نزولی، تام لی (Tom Lee)، یکی از موسس فانسترت، روز سه‌شنبه به بیان اظهارات خوش‌بینانه‌ی خود در رسانه‌های اجتماعی ادامه داد.

این اظهارات خوش‌بینانه‌ی وی پیرامون سرکوب نشدن دراز مدت بازار در نتیجه‌ی مشکلات قانونی صرافی ارزهای دیجیتال بیتفینکس (Bitfinex) و ارز دیجیتال با ثبات وابسته آن یعنی تتر (USDT) بود.

منبع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

رشد ۲۶ درصدی بیت کوین SV؛ آیا کریگ رایت عامل این افزایش است؟

توسط مازیار نسیمی کریگ رایت اخیرا اسناد جدیدی به دادگاه ارائه داده است. این نکته قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر