صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / به هنگام استفاده از VPN مراقب سرمایه خود باشید؛ NordVPN هک شد!

به هنگام استفاده از VPN مراقب سرمایه خود باشید؛ NordVPN هک شد!

یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان سرویس VPN که NordVPN می‌باشد تایید کرده است که یک نفوذ امنیتی در این برنامه ایجاد شده است. اگرچه این شرکت سیاست “عدم ثبت سابقه” را در پیش گرفته است، اما این رویداد نگرانی هایی ایجاد کرده است که بعضی از اطلاعات کاربران ممکن است به خطر افتاده باشد. با توجه به این موضوع که بسیاری از کاربران ارز دیجیتال از NordVPN استفاده می‌کنند، بهتر است که توجه بیشتری به این نفوذ امنیتی معطوف شود.

تایید نفوذ امنیتی توسط NordVPN

گفتنی است NordVPN که یکی از شناخته شده ترین ارائه دهندگان سرویس VPN می‌باشد تایید کرده است که دستخوش یک نفوذ امنیتی قرار گرفته است.

پس از انتشار شایعات مبنی بر منقضی کردن کلیدهای خصوصی داخلی توسط NordVPN، این بیانیه صادر شد. به نظر می‌رسد که این موضوع به هکرها امکان می‌دهد تا سرورهای جعلی خود به جای سرورهای NordVPN را راه اندازی کنند.

طبق وبسایت رسمی NordVPN، این سرویس از سیاست “عدم ثبت سابقه” بهره می‌برد. این موضوع بدان معنا است که اطلاعات خصوصی کاربران رصد، جمع آوری یا به اشتراک گذاشته نمی‌شود. هرچند با در نظر گرفتن اینکه NordVPN دستخوش نفوذ امنیتی شده است، این موضوع اطمینان خاطر زیادی ایجاد نمی‌کند. طبق این گزارش، در ماه مارس ۲۰۱۸ یکی از مراکز این شرکت در فنلاند در دسترس هکرها قرار گرفت و بیش از یک ماه نیز فعال بود.

این شرکت به کاربران خود اطمینان خاطر داده است که کلیدهای خصوصی منقضی شده نمی‌توانند برای رمزگشایی اطلاعات VPN بر روی هیچکدام از سرورها مورد استفاده قرار بگیرد، بنابراین اطلاعات شخصی آنها دست نخورده باقی مانده است.

نکته جالب این می‌باشد که این شرکت چند ماه است از این نفوذ امنیتی باخبر است اما تاکنون درباره آن چیزی نگفته بود زیرا به گفته خود شرکت درصدد این بود که ۱۰۰ درصد مطمئن شود که تمام مولفه های زیرساختی ایمن می‌باشد.

آیا کاربران ارزهای دیجیتال باید نگران باشند؟

اگر اطلاعات VPN بر روی هرکدام از سرورهای NordVPN توسط هکر رمزگشایی شده باشد کار خاصی از دست کاربران برنمی‌آید. هرچند این شرکت اطمینان داده که چنین اتفاقی نیافتاده است. هم چنین ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بسیاری از کاربران کشورهایی که معامله ارزهای دیجیتال در آن ممنوع می‌باشد از NordVPN استفاده می‌کنند تا به صرافی های ارز دیجیتال دسترسی یابند. به علاوه، بسیاری از کاربران از این سرویس ها بهره می‌برند تا ناشناس بودن خود را افزایش دهند.

با این حال هنگامی که صحبت از سروکار داشتن با ارزهای دیجیتال می‌شود، این نکته ضروری و اجباری است که تمام جوانب لحاظ شود تا از حداکثر امنیت اطمینان حاصل گردد.

هرگز مقدار زیادی ارز دیجیتال در کیف پول های آنلاین نگه ندارید و اطمینان حاصل کنید که ارزهای دیجیتال خود را به طور ایمن در کیف پول های آفلاین ذخیره کنید.

 

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

اندازه بلاک بیت کوین بیشترین مقدار تا به امروز خود را شاهد بود ، و هش ریت همچنان در حال افزایش است

متوسط اندازه بلاک شبکه بیتکوین در تاریخ ۲ ماه می ۱.۳۴۱ مگابایت ثبت شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر