صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / پیامد هاوینگ بیت کوین؛ بیت مین (Bitmain) کارمندان خود را تعدیل نیرو می کند!

پیامد هاوینگ بیت کوین؛ بیت مین (Bitmain) کارمندان خود را تعدیل نیرو می کند!

Related image

رسانه دولتی کشور چین به اسم ساینا (sina) گزارش داده است که بیت مین (Bitmain) غول ماینینگ بیت کوین در نظر دارد نیمی از کارمندان خود را برکنار کند، زیرا این شرکت با پیامدهای اقتصادی هاوینگ آتی بیت کوین مواجه است. در این بین، کشمکش های حقوقی بین موسسان این شرکت ادامه دارد، به طوری که میکری ژان (Micree Zhan) شکایتی برای کنترل بیت مین به دادگاه ارائه داده است.

کاهش مجدد کارمندان بیت مین

گزارش های موجود بیان می‌کنند که بیت مین در حال بررسی برنامه بهبودسازی پرسنل است. منابعی نظیر داوی وان (Dovey Wan) از شرکت سرمایه گذاری پریمیتیو (Primitive) گفته اند که این برنامه صرفا استفاده از کلمه ای بهتر به جای اخراج و کاهش پرسنل است و به نظر می‌رسد که بیت مین تا قبل از هاوینگ بیت کوین در اواسط سال ۲۰۲۰، کارمندان خود را کاهش خواهد داد.

بیت مین با داشتن بیش از ۱۰۰۰ کارمند، بزرگتر از بسیاری از رقبای خود می‌باشد. طبق گزارش ساینا، این شرکت برنامه دارد تا اخراج کارکنان را قبل از هاوینگ اواسط سال ۲۰۲۰ انجام دهد.

هنوز جزییاتی درباره این موضوع مشخص نشده است که کدام بخش تجاری این شرکت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. اخیرا بیت مین اقدامات خود را فراتر از ماینینگ به حوزه های دیگری نظیر هوش مصنوعی گسترش داده است.

بیت مین نیز با کاهش تعداد کاربران مواجه بوده است. در دوران سخت نیمه دوم سال ۲۰۱۹، این شرکت کارکنانی از تمام بخش ها را اخراج کرد زیرا با ضررهای هنگفت مواجه بود. در اواخر سال ۲۰۱۸، BTCManager گزارش داد که بیت مین ۵۰ درصد کارکنان خود را اخراج می‌کند.

ژان آماده مبارزه برای در اختیار گرفتن کنترل بیت مین است

صحبت در خصوص اخراج گسترده کارکنان در میان کشمکش های حقوقی بین جیهان وو (Jihan Wu) و میکری ژان موسسان بیت مین به وجود آمد. طبق گزارش بلومبرگ، ژان که از سمت خود برکنار شده است، شکایتی به دادگاه ارائه کرده و به دنبال تجدید نظر سهامداران در خصوص برکناری وی از این شرکت است.

در اوایل ماه نوامبر ۲۰۱۹، BTCManager گزارش داد که ژان در حال آماده شدن برای مبارزه در دادگاه بوده و بیان کرده است که همکاران او به وی خیانت کرده اند. در این خصوص، جیهان وو از زمانی که کنترل بیت مین را مجددا در اختیار گرفته است به دنبال تثبیت قدرت خود می‌باشد و به کارکنان گفته است که هیچ دستوری از ژان دریافت نمی‌کنند.

در پشت صحنه این کشمکش های حقوقی و مدیریتی، بیت مین به دنبال این است تا پس از چند بار شکست خوردن، IPO خود را به سرانجام برساند. در اواخر ماه اکتبر ۲۰۱۹، بیت مین به طور پنهانی درخواستی به کمیسیون SEC برای IPO ارائه داده است.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر