صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / استخراج اتریوم E3 antminer بیتمین ظاهراً دراین ماه متوقف می شود

استخراج اتریوم E3 antminer بیتمین ظاهراً دراین ماه متوقف می شود

Image result for antminer-e3-will-allegedly-stop-ethereum-mining-in-1-month

در حالی که شبکه اتریوم در حال آماده سازی برای شروع انتقال به اثبات سهام (PoS) است ، برخی از دستگاه های استخراج ممکن است به زودی قابلیت استخراج اتریوم را متوقف کنند.
بنا به گزارش ۲۴ فوریه استخر ۲Miners استخری برای آلتکوین ها ، گفته می شود انت ماینر Antminer E3 ، در حالی که “قدرتمندترین” سخت افزار جهان برای استخراج اتریوم است ، استخراج اتریوم را در آوریل ۲۰۲۰ متوقف می کند.

کاربران کاهش ۶ برابری هش ریت در انت ماینر E3 را در استخر ETC گزارش داده اند

استخر ماینینگ ۲Miners بیان کرده است که این خبر را پس از آن منتشر کرد که از بیت مین دلایل مسائل اخیر عملکرد E3 نظیر عملکرد در اتریوم کلاسیک را جویا شده بود. اتریوم کلاسیک یک پلتفرم بلاک چین متن باز است کن هاردفورک اتریوم می‌باشد و در سال ۲۰۱۶ پس از فروپاشی DOA به وجود آمد.

در تاریخ ۲۱ فوریه، استخر ۲Miners گزارش هایی در خصوص کاهش شدید عملکرد دستگاه ماینینگ انت ماینر E3 در استخر ETC دریافت کرد. طبق گفته های ۲Miners بعضی از کاربران کاهش ۶ برابری هش ریت در انت ماینر E3 را گزارش داده اند.

بنا به گزارش ، بیتمین تأیید کرده است که این مسئله ناشی از رشد DAG بوده است.

پس از تحقیقات داخلی ، ۲Miners موفق شد دریابد که تمام استخرهای جهانی ETC با افت مشابهی در هش ریت روبرو شده اند. ۲Miners گفت ، در همان زمان ، Antminer E3 همچنان در استخراج اتریوم عملکرد خوبی داشت. این تیم بلافاصله پیشنهاد كرد كه احتمالاً این مسئله با نمودار مستقیم مدور (DAG) مرتبط باشد – DAG به پرونده جدید كه درپایان هر گروه ۳۰،۰۰۰ تایی از بلوک ها بعد از یک دوره استخراج تولید می شود می گویند.

استخر ۲Miners پس از درخواست از بیت مین، تایید کرد که افزایش فایل های DAG باعث کاهش عملکرد انت ماینر E3 در ماینینگ اتریوم‌کلاسیک می‌شود. طبق گفته های بیت مین، انت ماینر E3 که یک اسیک است، هم چنان شامل کارت گرافیک ۴ گیگابایتی برای ماینینگ است، در حالی که حجم فایل DAG در آستانه این حجم قرار دارد.

بیت مین در این خصوص می گوید:

انت ماینر E3 یک کارت گرافیک ۴ گیگابایتی است. E3 مربوط به الگوریتم اتریوم است و اگر ظرفیت DDR پر شود، E3 نمی‌تواند به ماینینگ ادامه دهد. این موضوع بدان معنا است که E3 فقط می‌تواند تا ژانویه ۲۰۲۰ به استخراج بپردازد و پس از آن، ماینینگ آن متوقف خواهد شد.

اندازه فعلی DAG برای ETH و ETC ، طبق جدول است

منبع جدول سایت investoon.com

 

طبق تحقیقات ۲Miners، انت ماینر E3 باید ماینینگ اتریوم را در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۲۰ متوقف کند. طبق گفته های این استخر ماینینگ، دوره ماینینگ کنونی اتریوم‌کلاسیک ۳۲۸ است در حالی که این عدد برای اتریوم بر روی ۳۱۸ قرار دارد. طبق اطلاعات محاسبه کننده، حجم DAG برای اتریوم ۳.۴۸ گیگابایت است در حالی که حجم فایل DAG اتریوم کلاسیک در حال حاضر ۳.۵۶ گیگابایت می‌باشد.

انت ماینر E3 که در ماه آوریل ۲۰۱۸ عرضه شده است، قدرتمندترین و کارآمدترین ماینر اسیک EtHash بود. EtHash الگوریتم هشینگ گواه اثبات کاری است که توسط اتریوم و چندین آلتکوین دیگر نظیر اتریوم کلاسیک استفاده شده است. عرضه انت ماینر E3 در زمانی انجام شد که جامعه اتریوم در حال بررسی احتمال هاردفورک در پروتکل اتریوم بود تا اسیک های اتریوم را ناکارآمد کند.

از آنجا که انتظار می رود بلاکچین اتریوم به زودی از الگوریتم اثبات کار PoW به PoS اثبات سهام تغییر کند ، عملیات اعتبار سنجی بلوک پیش بینی می شود که از استخراج کننده ها به اعتبار دهنده های شبکه داده شود. در مصاحبه ای با کوین تلگراف در ۱۹ فوریه ، بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین گفت: مرحله اول اتریوم ۲٫۰ به زودی در سال ۲۰۲۰ منتشر می شود.

منبع سایت کوین تلگراف

 

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر