صفحه اصلی / تحلیل بازار / آیا پاداش هاوینگ بلاک می تواند بیت کوین را از یک بازار خرسی دیگر نجات دهد؟

آیا پاداش هاوینگ بلاک می تواند بیت کوین را از یک بازار خرسی دیگر نجات دهد؟

Image result for can-block-reward-halving-save-bitcoin-from-another-bear-market

به نظر می رسد فشار روی بیت کوین در حال افزایش است. چند ماه پیش آنها می گفتند: شما فرصت دیگری برای خرید چهار رقمی BTC نخواهید داشت” ، و امروز به نظر می رسد که به ۶۰۰۰ دلار بازگردید. همه امیدها به هاوینگ هفت ماه بعد دوخته شده است اما آیا واقعاً می تواند مانع از بازار خرسی دیگری شود؟

بیت کوین دوباره پایین می آید

در کوتاه مدت، BTC خرسی به نظر می آید. شکست دوباره مقاومت در ۸۴۰۰ دلار منجر به سقوط دیگری شد که BTC در ساعاتی قبل به ۸۱۰۰ دلار سقوط کرد. طبق گفته Tradingview.com این کوین مدت کمی با ۸۱۵۰ دلار معامله شد که مقداری کمتر از سطح پشتیبانی قبلی است.هاوینگ

الگوهای موجود در نمودارهای ساعتی و روزانه، در کوتاه مدت خرسی به نظر می رسند. تقاطع مرگ در نمودار روزانه حتمی است، که در آن میانگین حرکت ۵۰ روز آماده سقوط به ۲۰۰ روز است. آخرین باری که این اتفاق افتاد در مارس ۲۰۱۸ بود که منجر به بازار خرسی یک ساله شد. همانطور که قبلاً توسط NewsBTC گزارش شده، یک مثلث نزولی چهار ماهه در یک پرچم خرسی شکسته شده است که همه با هم همخوانی دارند. در حال حاضر بازگشت به ۶۰۰۰ محتمل تر از قیمت پنج رقمی است.

هاوینگ برای نجات؟

رویداد مهم بعدی بیت کوین هاوینگ بلاک است که در ماه مه سال ۲۰۲۰ اتفاق می افتد. از لحاظ تاریخی اجتماعات مهمی منجر به این رویدادها شده است. این اتفاق مطمئناً به خاطر برادر کوچکش لایت کوین بود که در شش ماه ۳۸۰ درصد افزایش یافت.

معامله گر و تحلیلگر “CryptoWelson” در حال سنجش معنی هاوینگ و نحوه تأثیر آن بر پاداش ماینرها است.

۱۸۰۰ بیت کوین در روز استخراج می شوند که معادل ۱۵ میلیون دلار است که روزانه در بازار فروخته می شود. در ماه مه سال ۲۰۲۰ ، میزان پاداش بلاک نصف می شود و به ۶/۲۵ BTC کاهش می یابد که منجر به ۷/۵ میلیون دلار کمتر برای جذب BTC ماینرها می شود.

بیت کوین مدت طولانی این قدر ارزان نخواهد ماند. قبل از اینکه خیلی دیر جمع شود جمع کنید!

با نزدیک شدن به استخراج هجده میلیون‌ُمین بیت کوین در گردش، مشخص است که عرضه کند می شود و کوین های جدید به ویژه پس از هاوینگ بلاک کمیاب تر می شوند.

علاوه بر این، ۸۵/۷ درصد از کل بیت کوین ها قبلاً تولید شده اند. این باعث می شود بازار فعلی که امروز حدود ۱۴۸ میلیارد دلار ارزش دارد بین همه کسانی که می خواهند کمی بیت کوین داشته باشند تقسیم شود. این گروه علاوه بر سرمایه گذاران خرده فروش، صرافی ها، متولیان، موسسات و حتی برخی بانک ها را نیز شامل می شود. عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می کند و احتمالاً این افزایش در سال آینده و سالهای بعد از آن خواهد بود.

هیچ چیز دیگری مانند BTC وجود ندارد که بتوان با آن رقابت کرد و موسسات به دارایی دیجیتالی که امسال در بین نمونه های سنتی جای داده‌اند علاقه‌ زیادی دارند. بیت کوین ممکن است هوای طوفانی در پیش رو داشته باشد، اما بارها و بارها این طوفان ها را در طول عمر کوتاه ده ساله خود پشت سر گذاشته و به همین ترتیب ادامه خواهد داد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر