صفحه اصلی / تحلیل بازار / تحلیلگر ارز دیجیتال: انتظار برای سطح کف دقیق بیت کوین خطرناک است

تحلیلگر ارز دیجیتال: انتظار برای سطح کف دقیق بیت کوین خطرناک است

نگران سطح کف بیت کوین نباشید

پیدا کردن سطح کف برای قیمت بیت کوین مانند تلاش در جهت گرفتن یک چاقوی در حال سقوط است. بیت کوین پس از مبادله در بالای سطح ۶۰۰۰ دلار در اکثر فصل پاییز، در ماه نوامبر بشدت سقوط کرد. این دارایی دیجیتال به سرعت از سطوح حمایت کلیدی در حال عبور بود، در حالی که یک رقابت پایدار برای تعیین سطح کف وجود داشت.

این رویه، مبادله گران خوش بین را هنوز از انجام معاملات متوقف نکرده است. بسیاری از افراد استدلال می کنند، قیمت ۳۱۵۰ دلار که بیت کوین در تاریخ ۱۴ام دسامبر شاهد آن بود، احتمالا  کمترین قیمتی خواهد بود که این دارایی در سال های آینده در آن قرار خواهد گرفت. بنابراین آنها موجودی کیف پول هایشان را افزایش می دهند.

اَلک زیوپسنیس ادعا می کند، این که پیوسته به دنبال سطح دقیق کف باشیم، عاقلانه نیست. اخیرا در یک توییت، این معامله گر ارز دیجیتال بیان می کند که تلاش به منظور دست یافتن به سطح دقیق کف “مانند تلاش برای برداشتن یک پنی از جلوی یک ماشین غلتک در حال حرکت است”. او اشاره می کند که این کار ریسک زیادی برای بازگشت سرمایه دارد.

از خودتان بپرسید: آیا مایلید در مقابل یک غلتک در حال حرکت به امید حفظ کردن ۰٫۰۱ دلار بایستید؟ مطمئن هستم که پاسخ شما نه خواهد بود.

اَلک زیوپسنیس در توییتی اعلام کرد:

تا رویداد تقسیم شدن (پاداش) بیت کوین، تنها ۸۱۸۹۱۳ بیت کوین مانده است.

این تعداد بیت کوین تنها به ارزش ۳ میلیارد دلار است.

اجازه دهید تا روند کاهش از چند درصد اضافی بهره مند شود.

نگران بودن در مورد دست یافتن به سطح کف دقیق، مشابه تلاش جهت برداشتن یک پنی در مقابل یک غلتک در حال حرکت است.

به منطق مثال و کنایه زیوپسنیس توجه کنید. توجه داشته باشید که به اعتقاد او عرضه محدود بیت کوین مانند یک کاتالیزور برای صعود این ارز در بلند مدت عمل خواهد کرد. او می گوید که تنها ۸۱۸۹۱۳ بیت کوین، تا قبل از نصف شدن پاداش ها در سال ۲۰۲۰ ارائه خواهد شد. ارزش این تعداد با توجه به قیمت حال حاضر بیت کوین در حدود ۳ میلیارد دلار است. وی نتیجه می گیرد که این فضا اجازه می دهد تا خریداران در این مدت کوتاه از فرصت استفاده کنند. همچنین بیان می کند که کاهش قیمت کوتاه مدت بیت کوین نباید موجب ناامیدی نگهدارندگان این ارز شود.

زیوپسنیس تنها فردی نیست که چنین اعتقادی دارد. جاش راشر، که یک مشاور در زمینه رمزنگاری است این سوال را مطرح می کند که افت ۵ یا ۷ درصدی چه تفاوتی دارد و تا چه حد این بازار کاهش را خواهد دید؟

به عبارت دیگر پایین آمدن قیمت بیت کوین در حال حاضر بی معنی است و جدی نخواهد بود. حتی اگر این بازار کاهش قیمت بیشتری را نسبت به قبل تجربه کند.

راجر نتیجه می گیرد، این که شما سطح ۳۰۰۰ دلار یا ۱۸۰۰ دلار را در سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ سطح کف در نظر بگیرید مهم نیست.

چرا باید ارز رمزنگاری را نگه داشت؟

اگرچه این دو تحلیلگر نگه داشتن ارزهای رمزنگاری به ویژه بیت کوین را عقلانی می دانند، اما در طول این مسیر چه مواردی وجود دارد که موجب بالاتر رفتن قیمت بیت کوین می شود؟

به عنوان مثال الکس کروگر اخیرا به فهرست برخی از کاتالیزورها اشاره کرده است که در نهایت می توانند تاثیر مثبتی بر بیت کوین داشته باشند. از جمله:

  • کاهش چاپ پول که یک فرصت مناسب برای پول های دیگر مثل بیت کوین است.
  • جکسون عضو هیئت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به احتمال تصویب ETFها اشاره کرده است.
  • ورود نهادها و موسسات مالی به این فضا مانند فیدلیتی و بکت.
  • وارد شدن فیسبوک به فناوری بلاک چین.
  • و نیز رشد قابل توجه و پتانسیل شبکه لایتنینگ.

این کاتالیزورها تا کنون بر روی ارزهای رمزنگاری تاثیری نداشته است، اما مطمئنا بسیاری از آنها در نهایت بر روی قیمت بیت کوین موثر خواهند بود.

منبع : سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

رشد ۲۶ درصدی بیت کوین SV؛ آیا کریگ رایت عامل این افزایش است؟

توسط مازیار نسیمی کریگ رایت اخیرا اسناد جدیدی به دادگاه ارائه داده است. این نکته قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر