صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / ذخیره شدن تصادفی کلمه عبور بیش از ۳,۰۰۰ مشتری در صرافی کوین‌بیس!

ذخیره شدن تصادفی کلمه عبور بیش از ۳,۰۰۰ مشتری در صرافی کوین‌بیس!

Image result for coinbase-accidentally-saves-unencrypted-passwords-of-3420-customers

صرافی کوین‌بیس (Coinbase)، یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های ارز دیجیتال، به ۳,۴۲۰ مشتری خود به دلیل مواجه شدن با مشکلی غیرمنتظره در روند ثبت نامشان، ایمیل ارسال کرده است. در جریان این مشکل، برخی از جزئیات ثبت‌نام از جمله کلمه عبور به صورت متنی و واضح در بخش ثبت عملیات مربوط به سرور داخلی این صرافی ذخیره شده‌اند و این مشتریان اکنون ملزم به تغییر رمزهای عبور خود هستند.

به گزارش کوین‌تلگراف، صرافی کوین‌بیس این خبر را در تاریخ ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) در وبلاگ رسمی خود منتشر کرد. بر اساس آن‌چه که در این اطلاعیه عنوان شده، کوین‌بیس علت اصلی این اشکال را برطرف کرده است. همچنین این پلتفرم اطمینان دارد که داده‌های ذخیره‌شده مورد سوءاستفاده قرار نگرفته‌اند و در معرض دسترسی نادرست و یا خطر نیز نبوده‌اند.

هنگامی که کاربران با خطای‌ نادر ثبت نام مواجه می‌شدند، اطلاعات کاربری برخی از آنها ذخیره می‌شد. از طرف دیگر به دلیل رخ دادن این خطا، صرافی کوین‌بیس مانع از ثبت نام کامل کاربران می‌شد اما اطلاعات کاربری آن‌ها از جمله نام کاربری، آدرس ایمیل، رمز عبور پیشنهادی و محل زندگی کاربران ساکن ایالات متحده را ذخیره می‌کرد.

علاوه بر این، در این اطلاعیه آمده است که این ۳,۴۲۰ نفر پس از مواجه با این اتفاق، دوباره فرم ثبت نام جدیدی تکمیل کرده‌اند و در فرم جدید نیز باز از همان رمز عبور قبلی استفاده کرده‌اند.

ظاهرا کوین‌بیس قادر به تشخیص این مسئله بوده چرا که هش رمز عبور جدید با هش رمز عبور ذخیره‌شده پیشین که مربوط به ثبت نام ناموفق قبلی بود تطابق داشت.

کوین بیس به کاربران این اطمینان را داد که دسترسی به هیچ یک از داده‌های ثبت‌شده در سیستم آن‌ها امکان‌پذیر نبوده و با همه کاربرانی که با چنین خطایی مواجه شده‌اند، تماس گرفته‌اند.

بر اساس این اعلامیه، کوین‌بیس از پلتفرم کاری آمازون (AWS) برای ثبت فعالیت‌های داخلی سیستم خود استفاده می‌کند و داده‌ها را با تعداد معدودی از سرویس‌های تجزیه و تحلیل گزارش به اشتراک می گذارد. این سرویس‌های تحلیلی و همچنین پلتفرم AWS همه مورد حسابرسی قرار گرفته‌اند و گفته می‌شود دسترسی آن‌ها به اطلاعات بسیار محدود است.

کوین‌بیس با خرید و تصاحب خدمات صنعتی کیف پول ژاپو (Xapo)، بخش خدمات و سرویس‌های نگهداری خود را گسترش داد. این خرید اخیر، دارایی‌های تحت حفاظت صرافی کوین‌بیس را به ۷ میلیارد دلار افزایش داده است. بر اساس آن‌چه که در این اطلاعیه آمده است، خدمات امانتداری کوین‌بیس اکنون با ۱۲۰ مشتری ثروتمند از ۱۴ کشور مختلف، بزرگترین پلتفرم حفاظت و نگهداری ارزهای دیجیتال در جهان به حساب می‌آید.

منبع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

اندازه بلاک بیت کوین بیشترین مقدار تا به امروز خود را شاهد بود ، و هش ریت همچنان در حال افزایش است

متوسط اندازه بلاک شبکه بیتکوین در تاریخ ۲ ماه می ۱.۳۴۱ مگابایت ثبت شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر