صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / کریگ رایت باخت؛ اتفاقی ناخوشایند برای بیت کوین SV

کریگ رایت باخت؛ اتفاقی ناخوشایند برای بیت کوین SV

Image result for craig-wright-loses-kleiman-case-billions-bitcoin-awarded

کریگ رایت پرونده در خصوص کلیمن را باخت. قاضی به کریگ رایت دستور داد تا نیمی از بیت کوین سال ۲۰۱۴ خود به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را به همراه برخی دارایی های معنوی قابل توجه به این پرونده یعنی به املاک کلیمن اختصاص دهد.

بروس رینهارت (Bruce Reinhart) دادستان منطقه جنوبی فلوریدا بیان کرد که نیمی از دارایی های بیت کوین و دارایی های معنوی رایت پیش از سال ۲۰۱۴ رایت به املاک کلیمن تعلق می گیرد.

در سال ۲۰۱۸ آیرا کلیمن برادر دیو کلیمن از کریگ رایت به اتهام تلاش برای تصاحب ۱.۱ میلیون دارایی بیت کوین خانواده شکایت کرد. این کوین ها مشترکا متعلق به رایت و کلیمن بود.

طی مبارزه یک ساله این دادگاه، مشخص شد که کریگ رایت با سندسازی و بیان دروغ، در صدد ادعای مالکیت بر ۵ میلیارد دلار بیت کوین کلیمن داشته است. این کوین ها از طریق شرکت تحقیق دفاعی W&K کسب شده است. رایت و کلیمن از این شرکت برای استخراج بیت کوین طی روزهای اولیه این پروتکل استفاده می‌کردند.

امروز قاضی پرونده تایید کرد که کریگ رایت اقدامات سوئی در دادگاه مرتکب شده است. قاضی شهادت رایت را رد کرد و دروغ دانست و او را به اقدام برای فریب دادگاه و ارائه مدارک دروغین و جعلی مقصر دانست.

در این خصوص، قاضی تعیین نکرد که آیا رایت همان ساتوشی ناکاموتوخالق بیت کوین بوده است یا خیر. اگرچه رفتار رایت در دادگاه سوال هایی را در خصوص ادعای وی ایجاد کرده است.

پس از صدور حکم، کالوین آیر شریک کریگ رایت خاطر نشان کرد که بیت کوین SV تحت تاثیر این دادگاه و حکم آن قرار نخواهد گرفت.

پس از اعلام این خبر، در صرافی بیتفینکس ارزش بیت کوین SV نسبت به بیت کوین تقریبا ۴ درصد کاهش یافت. هرچند با در نظر گرفتن عدم وجود نقدینگی و تراکم زیاد مالکیت BSV بین نهادهای مرتبط با شرکت رایت و شرکا، این رویداد بر فعالیت های بازار بازتاب و تاثیری نخواهد داشت. بدین ترتیب اگر رایت دارایی های BSV خود را بفروشد تا جریمه حکم دادگاه را بپردازد، بازار ضعیف شده BSV رو به نابودی می‌رود.

اخت در پرونده کلیمن پس از باخت پرونده دیگری در دادگاه انگلستان بود. در این پرونده، رایت مدعی شده بود که راجر ور به او تهمت زده است. قاضی این پرونده گفت مدارک کمی در این خصوص وجود دارد که به اعتبار و شهرت رایت آسیب رسیده است و آمریکا، حوزه قضایی بهتری برای قضاوت این پرونده می‌باشد.

با وجود مشکلات موجود در پرونده کلیمن، اکنون دادگاه باید مشخص کند که این ۵۵۰ هزار بیت کوین چگونه باید از رایت گرفته شود. راه حل احتمالی شامل فروش تمام بیت کوین SV های رایت می‌باشد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر