صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / ویتالیک بوترین:‌ ظرفیت شبکه اتریوم تقریبا پر شده است

ویتالیک بوترین:‌ ظرفیت شبکه اتریوم تقریبا پر شده است

Image result for ethereum-almost-full-says-vitalik-buterin

پس از آنکه در ابتدای هفته ویتالیک بوترین خالق اتریوم هشدار داد که بلاک چین شبکه تقریبا پر شده است، مخالفان و بدبین های اتریوم بار دیگر اعتراض خود را بیان کردند.

ویتالیک بوترین: اتر هنوز هم گران است!

بوترین طی مصاحبه ای با خبرگزاری کانادایی استار در خصوص آینده اتریوم و مشکلات پیش روی ارز دیجیتال در مسیر پذیرش گسترده تر سخن گفت.

ویتالیک بوترین با مثال زدن پروژه خود گفت که ظرفیت شبکه اتریوم تقریبا به حداکثر میزان خود رسیده است و کاربران جدید با کارمزدهای بیشتری مواجه خواهند شد. وی گفت:

مقیاس پذیری یک گلوگاه بزرگ است زیرا ظرفیت بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است. در صورتیکه سازمان بزرگتری هستید، راه حل این است که اگر به بلاک چین می‌پیوندیم، نه تنها ظرفیت پرتر خواهد شد بلکه برای فضای تراکنشی با دیگران نیز رقابت خواهیم کرد.

هم اکنون نیز این امر گران است و به دلیل این اقدامات، می‌تواند ۵ برابر گرانتر شود. فشاری وجود دارد که از پیوستن کاربران بیشتر به شبکه جلوگیری می‌کند اما بهبود مقیاس پذیری می‌تواند این موضوع را بیشتر کند.

اتریوم در مسیر بهبود مهمی به خصوص با هدف آماده‌سازی خود برای هجوم کاربران قرار دارد که اهداف مختلف و فراتر از صرفا ارسال سرمایه خود را در نظر دارد.

طبق گزارش بیت کوینیست، به روزرسانی آتی که اتریوم ۲.۰ را شکل می‌دهد، مدل اجماع اتریوم را به طور کل تغییر خواهد داد. ویتالیک بوترین در خصوص وضع موجود گفت:

مشکل اصلی با بلاک‌چین فعلی این است که هر رایانه باید تمام تراکنش ها را بررسی کند. اگر بتوانیم به شبکه ای تغییر وضعیت بدهیم که هر رایانه فقط بخش کوچکی از تراکنش ها را بررسی کند، وضع موجود بهتر خواهد شد.

ورتهایمر (WERTHEIMER) اتریوم را برای جنون ICO مقصر می‌داند

ویتالیک بوترین در پاسخ به این سوال که آیا طی تغییرات پیش رو، امنیت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت یا نه، پاسخ داد که اثرات احتمالی در حداقل ممکن خواهد بود. ویتالیک بوترین افزود:

مقیاس پذیری تنها مشکل موجود نیست. هنوز چالش هایی در خصوص کاربرد، امنیت حساب ها و حریم خصوصی وجود دارد که در حال بهبود دادن آنها هستیم.

با این حال افت اخیر قیمت توکن اصلی شبکه اتریوم به اسم اتر با مشکلات قبلی این بلاک چین ترکیب شده است.

جفت معاملاتی ETH/BTC در حال حاضر ۰.۰۱۸ بیت کوین معامله می‌شود که پایین ترین نرخ این جفت معاملاتی از ماه مارس ۲۰۱۷ می‌باشد. اگر این شرایط را با اواخر سال ۲۰۱۷ و زمان اوج بازار اتریوم به لطف پدیده ICO مقایسه کنیم، شاهد این موضوع هستیم که بخش عظیمی از ارزش اتر از دست رفته است.

این موضوع طبق سخنان یودی ورتهایمر غیرقابل چشم پوشی است. وی در مجموعه توییت های خود بیان کرد: وقت آن رسیده است که مسئولین اتریوم بیدار شوند، شرایط بد موجود را ببینند و مسئولیت خود را بپذیرند. برنامه “بلاک چین برای همه چیز” به طور اسفناکی شکست خورده است و میلیاردها دلار برای خرده سرمایه گذاران هزینه دربرداشته است. مشکل ما هستیم؟ به خودتان بیایید!

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

بیشتر استخرهای استخراج چینی از رقابت در استخراج بیتکوین خارج می شوند و سوی آلتکوین ها می روند

اگرچه میزان هش ریت بیتکوین در ۴۸ ساعت گذشته ۳۳ درصد افزایش یافته است ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر