صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / حرکت اتریوم به سمت نصف کردن پاداش استخراج !

حرکت اتریوم به سمت نصف کردن پاداش استخراج !

Image result for ethereum-block-reward-reduced-to-1-eth

نظرسنجی اخیر نشان داده است که بخش عمده جامع اتریوم، حداقل در Reddit، خواستار کاهش پاداش بلاک و صدور اتر با هاردفورک(hard fork) بعدی هستند.

به روز رسانی بعدی اتریوم نزدیک است

 

کمتر از یک ماه پیش بود که هارد فورک استانبول از نظر قابلیت مشارکت و همکاری بهتر، امنیت و پیشرفت هایی در کاهش هزینه ها برای شبکه اتریوم به همراه داشت.

اکنون شمارش معکوس برای هاردفورک دیگری شروع شده است که در روز سال جدید یا بر روی بلاک ۹,۲۰۰,۰۰۰ اتفاق می افتد. اخبار اخیر جزئیات به روز رسانی شبکه را پوشش داده است.

به روز رسانی Muir Glacier به بمب سختی اتریوم یا عصر یخبندان رسیدگی می کند که به منظور حفظ میانگین زمان تولید بلاک با تنظیم سختی شبکه و با الگوریتم گواه اثبات کار کدگذاری شده است.

این مکانیزم هر ۱۰۰,۰۰۰ بلاک، سختی را افزایش می‌دهد، این سختی در ابتدا کم است و سپس تصاعدی می شود تا زمانی که یک رکود که به آن عصر یخبندان نیز می گویند وجود داشته باشد. این مکانیسم عملکرد کلی شبکه را به دلیل افزایش زمان بلاک کاهش می دهد.

ار آنجایی که اتریوم از نظر کاربرد برنامه غیرمتمرکز(dApp) و قرارداد هوشمند رشد کرده است، این به روز رسانی ها برای تاخیر بمب سختی ضروری هستند. به روز رسانی Muir Glacier از طریق EIP ۲۳۸۴(پروپوزال بهبود اتریوم) بمب سختی را برای ۴ میلیون بلاک یا تقریبا ۶۰۰ روز دیگر به تاخیر می اندازد.

ماینرها و اپراتورهای نود به آپدیت نرم افزار مشتری خود نیاز خواهند داشت اما این هاردفورک روی دارندگان اتریوم یا تریدرها تاثیر نمی گذارد.

از کاهش پاداش بلاک حمایت می شود

در حال حاضر اتریوم نیز مانند بیت کوین مبتنی بر گواه اثبات کار است. در حالی که بیت کوین هاوینگ(نصف شدن جایزه استخراج بلاک) دارد، اتریوم پاداش بلاک را کم می کند که آخرین بار اوایل امسال با هاردفورک کنستانتینوپول(Constantinople) اتفاق افتاد. پاداش بلاک از ۳ ETH به ۲ کاهش یافت که به آن ‘thirdening‘ می گویند.

در حال حاضر تا فاز ۲ سرنیتی(Serenity) انتظار کاهش دیگری وجود ندارد و بعید است قبل از سال ۲۰۲۱ اتفاق بیافتد.

طبق یک رای گیری که اخیرا انجام شده است، تقریبا ۷۰ درصد جامعه اتریوم در Reddit پاسخ داده اند که خواستار کاهش پاداش بلاک به ۱ اتر(ETH) هستند.

این رأی گیری با استفاده از ویژگی آزمایشی Reddit به نام “donuts” انجام شد که امتیازات کارما این پلتفرم را توکنیزه می کند. بخش تریدرهای اتریوم این سایت به عنوان محل آزمایش این سیستم انتخاب شد که طی آن، کاربران به جای کارما (karma) دوناتز (donuts) به دست می آورند و می‌توانند از آن برای رای دهی استفاده کنند.

۷.۶ میلیون دونات استفاده شده در رای دهی پاداش بلاک اتریوم، نزدیک به ۲۰ درصد موجودی کارمای توکنیزه شده در Reddit است.

این رای گیری دقیقا همزمان با نزدیک شدن به به روزرسانی Muir Glacier انجام شد در حالی که هاردفورک های قبلی با انتشار کاهش پاداش همراه بودند. این رای گیری بیانگر بخش اعظم جامعه اتریوم نیست و تنها بخش کوچکی از کانال رسانه اجتماعی این جامعه است.

بیشتر این موارد قابل بحث است و هنگامی که شبکه اتریوم، دومین ارز دیجیتال برتر به طور کامل به گواه اثبات سهام منتقل شود، تورم و انتشار توکن به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. اما اتریوم ۱.۰ هنوز به کار خود ادامه می دهد و تا آن زمان چند سال فرصت باقیست.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر