صفحه اصلی / اخبار / تلاش اتریوم جهت محدود کردن اسیک ها از طریق آپدیت ProgPow

تلاش اتریوم جهت محدود کردن اسیک ها از طریق آپدیت ProgPow

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر دنیای کریپتو، به خاطر توسعه های فنی خود دائما در صدر اخبار قرار دارد. در حال حاضر، بروز رسانی آتی که صحبت های پیرامون آن بسیار زیاد است، اجرای گواه اثبات کار برنامه نویسی شده یا ProgPow می‌باشد.

این پروتکل توسط تیم IfDefElse و به دلیل نگرانی های ایجاد شده توسط اسیک ها پیشنهاد شد. پس از آنکه ProgPow از جانب اکثریت اکوسیستم اتریوم چراغ سبز و نظر مثبت را بگیرد و بتواند از مراحل حسابرسی عبور کند، به عنوان افزونه ای برای ات‌هش، الگوریتم فعلی اتریوم فعال خواهد شد.

نکته کلیدی ProgPow این است که کارآیی کارت های گرافیک را بهبود می‌بخشد و آنها را به رقیب بهتری برای اسیک ها تبدیل می‌کند. به علاوه، این پروتکل اطمینان حاصل می‌کند که تمام قسمت های کارت گرافیک با نهایت قدرت خود مورد استفاده قرار گیرند. ویژگی مهم دیگر آن است که ProgPow مشکل در ماینینگ را بر اساس زمان تغییر می‌دهد.

طبق گزارشات، با اجرای ProgPow، ماینرهایی که از کارت گرافیک استفاده می‌کنند، برتری هایی نسبت به استفاده کنندگان از اسیک ها خواهند داشت. این امر عمدتا به دلیل آن است که اسیک ها فقط بر یک عملکرد متمرکز اند. ماینرهای استفاده کننده از کارت گرافیک می‌توانند از مزایا و انعطاف پذیری بیشتری برخوردار شوند زیرا از کارت های گرافیک برای ماینینگ و گیمینگ می‌توان استفاده کرد. تیم IfDefElse هم چنین با تولیدکنندگان برتر کارت های گرافیک یعنی شرکت های انویدیا و AMD همکاری کرده است تا اثرات اجرای این پروتکل جدید را آزمایش کند.

اوایل سال جاری، اکثر توسعه دهندگان اتریوم تصمیم گرفتند به طور آزمایشی در فرآیند اجرای ProgPow بر بستر اتریوم شرکت کنند. پس از آن، تیم IfDefElse تصمیم گرفت تا به منظور بررسی پایبندی به ادعاهای خود، حسابرسی ProgPow را انجام دهد.

هادسن جیمسون یکی از اعضای بنیاد اتریوم اخیرا بیان کرد که این حسابرسی شامل دو فرآیند بود؛ بنچمارکینگ یا معیارسنجی که بررسی می کند عملکرد انویدیا و AMD تفاوت فاحشی با هم نداشته باشد و فرآیند دیگر، بررسی این موضوع بود که تا چه مدت می‌توان از ماینرهای اسیک پیش گرفت.

در حال حاضر، واکنش ماینرها به اجرای ProgPow بسیار چشمگیر بود. حدود ۷۵ درصد از ماینرها به سمت کارت های گرافیک روی آوردند و علت این امر، اجرای این پروتکل بود.

یکی از کاربران سایت ردیت گفت:

نکته ای که نظر من را جلب کرد این است که هیچ رای منفی در این خصوص وجود ندارد و فقط ۲۵ درصد کاربران رای ندادند که این رای ندادن نیز اساسا تایید ضمنی می‌باشد. آیا استخری رای منفی داده است؟ استخر اترماین گفت که رای منفی می‌دهد اما تاکنون که چیزی ندیدم.

یکی دیگر از کاربران ردیت گفت:

اگر اجماع جامعه تصمیم بگیرد که هرگز ProgPow را اجرا نکند، چند درصد ماینرها کوین دیگری استخراج خواهند کرد؟ احتمالا کمتر از ۵ درصد.

هنگامی که از کاربران سوال شد آیا ۲۴ درصد ماینرهای باقی مانده از اسیک استفاده می‌کنند یا خیر، یکی از کاربران گفت:

اگر ۲۴ درصد ماینرها از اسیک استفاده کنند پس دیگر چه نیازی به ProgPow است؟

یکی دیگر از کاربران در پاسخ به کامنت این کاربر گفت:

درصد استفاده از اسیک ها طی گذشت زمان افزایش می‌یابد، زیرا کارآیی و راندمان آن ها افزایش می‌یابد و شرکت های بیشتری به تولید آن ها اقدام می‌کنند.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

کمپانی بزرگ بیتمین مشکلات مربوط به دستگاه های Antminer S17 را تأیید می کند

  کمپانی دستگاه های استخراج چینی بیتمین اعتراف کرده است که در برخی از واحدهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر