صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / احتمال کاهش قیمت اتریوم با بکارگیری الگوریتم ProgPoW

احتمال کاهش قیمت اتریوم با بکارگیری الگوریتم ProgPoW

 

 

آغاز کاهش آهسته‌ی قیمت بیت‌کوین، قیمت دیگر رمزارزهای بازار را نیز به‌طور همزمان تحت تاثیر می‌دهد. اگرچه شرایط نزولی حاکم بر بازار لزوما پایدار نیست و برای مدت زمان طولانی بازار را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، موج دیگری از فشار را بر کل بازار ایجاد می‌کند. این شرایط در روزهای پایانی هفته(در کشور‌های خارجی) بسیار رایج است و معمولا در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار رمزارزی هستیم. در هفته‌ی جاری نیز با وجود هیجانات اولیه در روز شنبه، شاهد پیروی از این روند بوده‌ایم.

به نظر می‌رسد بحث‌هایی پیرامون به‌کارگیری ProgPoW در فورک سخت(Hard Fork) بعدی اتریوم در میان توسعه‌دهندگان این رمزارز وجود دارد. در حالی که توسعه‌دهندگان اعمال این تغییر را در آینده تایید کرده‌اند، جامعه‌ی کاربران این رمزارز نیز از این پیشنهاد استقبال کرده‌اند. تغییرات بزرگی همانند این اگر چه موجب ناراحتی برخی از ماینر‌ها می‌شود، می‌تواند به پیشرفت کل اکوسیستم کمک کند. تا زمانی که اتریوم به ماینینگ وابسته است، کسب رضایت ماینر‌ها باید در اولویت اصلی قرار گیرد.

اگرچه ProgPoW تعادل کنونی در حوزه‌ی ماینینگ اتریوم را تغییر می‌دهد، زمان معرفی آن هنوز مشخص نیست. در حال حاظر توسعه‌دهندگان بدون ارائه‌ی جزئیات مشخص، تایید کرده‌اند که این الگوریتم در فورک آینده اجرا خواهد شد. با در نظر گرفتن این حقیقت که اتریوم همچنان (به دلیل رقابت ماینر‌ها) دارای بمب سختی(Difficulty Bomb) است، به‌کارگیری ProgPoW ممکن است انتقال از الگوریتم اثبات کار(PoW) به الگوریتم اثبات سهام(PoS) را در سال‌های آینده تسهیل کند.

همچنان اشتیاق زیادی در رابطه با روند کنونی بازار رمزارزی (اگرچه لزوما در مسیر مطلوبی قرار ندارد) در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. بیشتر تغییرات قیمت اتریوم به تغییرات قیمت بیت‌کوین بستگی دارد. نشانه‌ها امیدبخش به نظر نمی‌رسند اما همیشه فرصت ترمیم سریع این وضعیت به‌طور منصفانه وجود خواهد داشت.

منبع سایت کوین ایت

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر