صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / فیس‌بوک در ماه جاری ارز دیجیتال خود را رسما معرفی می‌کند!

فیس‌بوک در ماه جاری ارز دیجیتال خود را رسما معرفی می‌کند!

بر اساس گزارش CNBC، فیس‌بوک، غول صنعت شبکه‌های اجتماعی این روزهای جهان، قصد دارد تا طی ماه جاری میلادی (ژوئن) برنامه‌های خود در ارتباط با پروژه ارز دیجیتال خود را رسمی کند. به‌این‌ترتیب کارکنان فیس‌بوک بود که بر روی این پروژه کار می‌کنند، می‌توانند حقوق خود را به‌وسیله همین ارز دریافت کنند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

روز گذشته CNBC گزارش کرد که طی اخبار رسیده از جانب خبرگزاری The Information، فیس‌بوک قصد دارد تا به مشارکت کنندگان خارج از شرکت، دسترسی لازم به ارز دیجیتال خود را بدهد تا اطمینان حاصل شود که این ارز دیجیتال کاملاً متمرکز نیست.

شرکای فیس‌بوک باید حداقل ده میلیون دلار برای فعالیت به‌عنوان یک نود در شبکه فیس‌بوک بپردازند؛ شبکه‌ای که توکن‌ها در آن جا به جا می‌شوند و نودها وظیفه تائید اعتبار تراکنش‌ها را بر عهد دارند.

ارز دیجیتال باثبات (Stablecoin) فیس‌بوک که احتمالا آن قیمت ثابت و برابر با یک دلار آمریکا خواهد بود، قرار است تا به‌صورت یک شیوه پرداخت در نرم‌افزار «واتس‌اپ» (WhatsApp) استفاده شود که می‌توان به توکن‌های آن از طریق دستگاه‌های خودپرداز فیزیکی نیز دسترسی پیدا کرد.

بنابراین این ارز دیجیتال پشتوانه دلاری دارد و توسط دلارهایی که شرکای فیس‌بوک پرداخت می‌کنند، پشتیبانی می‌شود.

چند ماهی است که شایعات پیرامون ارز دیجیتال فیس‌بوک بیشتر شده و این شرکت نیز از نام این پروژه، پرده برداشته است. همانطور که چندی پیش گزارش کردیم، کمیسیون معاملات بورس آمریکا (CFTC) با فیس‌بوک در مورد ارز دیجیتال این شرکت صحبت‌هایی را صورت داده است.

چندی پیش گزارش شد که فیس‌بوک از عنوان «لیبرا» (Libra) برای پروژه جدید خود استفاده و آن را ثبت نموده است. از آن زمان تاکنون، این غول صنعت شبکه‌های اجتماعی به دنبال جذب توسعه‌دهندگانی استکه بر روی لیبرا کار کنند.

اواخر ماه می نیز فیس‌بوک با ثبت شرکتی با عنوان Libra Networks LLC در سوئیس، پا به عرصه شرکت‌های فعال در زمینهٔ مسائل مالی و اقتصادی گذاشت.

منبع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر