صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / حمایت رهبران گروه ۲۰ از دستورالعمل‌ جدید FATF برای ارزهای دیجیتال

حمایت رهبران گروه ۲۰ از دستورالعمل‌ جدید FATF برای ارزهای دیجیتال

رهبران گروه بیست در نشستی که ۲۹ ژوئن (۸ تیر) در شهر اوساکای ژاپن برگزار شد، اعلام کردند که همچنان موضع قبلی خود را در قبال ارزهای دیجیتال حفظ کرده‌اند. به گفته‌ی آن‌ها، ارزهای دیجیتال در حال حاضر تهدیدی برای ثبات مالی به شمار نرفته و نوآوری‌های حاصل از این فناوری می‌توانند برای اقتصاد بسیار سودمند باشند.

گفته می‌شود که موضع اعضای این گروه در قبال ارزهای دیجیتال، مطابق با آخرین نسخه‌ی استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم گروه ویژه اقدام مالی (FATF) خواهد بود. طرفین توافق‌نامه نیز همچنان به تعهدات خود مبنی بر افزایش امنیت فضای مجازی پایبند خواهند بود.

به گزارش کوین‌تلگراف، افراد حاضر در این نشست از پروژه‌های در دست اجرای هیئت ثبات مالی و دیگر سازمان‌های تنظیم استاندارد در خصوص دارایی‌های دیجیتال استقبال کرده و در صورت لزوم، پاسخ‌های همه‌جانبه‌ای به این مسائل خواهند داد.

موضع اعضای گروه بیست،در قبال ارزهای دیجیتال، مطابق با آخرین نسخه‌ی استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم گروه ویژه اقدام مالی (FATF) خواهد بود.

بخش غالب محتوای اعلام شده توسط گروه بیست، تاییدی بر موارد توافق‌نامه‌ی مشترکی است که پس از نشست این گروه در فوکوئوکای ژاپن در تاریخ ۹ ژوئن، روی وب‌سایت وزارت دارایی منتشر شده بود.

علاوه بر آن، به موضوعات مختلف و مهم جهانی مانند مبارزه با فساد و نابرابری و همچنین عادلانه‌تر کردن شرایط کار نیز پرداخته شد. این گروه در ادامه یادآور شد که با استفاده از نوآوری‌های تأمین مالی عمومی و خصوصی، به حل معضل تغییرات اقلیمی جهانی، خواهد پرداخت.

طبق گزارش‌های قبلی، گروهی از انجمن‌های تجاری ملی و فعال در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات دارایی‌های مجازی، قصد دارند اتحادیه‌ای را به عنوان نماینده‌ی جهانی شرکت‌ها در این صنعت، تشکیل دهند.

منبع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر