صفحه اصلی / آموزش / استخراج / آیا هاوینگ بیت کوین منجر به فروپاشی استخراج می شود؟

آیا هاوینگ بیت کوین منجر به فروپاشی استخراج می شود؟

Related image

بسیاری به هاوینگ (halving) سال آینده بیت کوین (bitcoin) چشم امید بسته اند و امیدوارند که فرآیند هاوینگ باعث افزایش قیمت بیت کوین شود. اما هاوینگ ممکن است مشکلات زیادی را نیز مخصوصا در حوزه استخراج بیت کوین با خود بیاورد.

۱۴۱ روز تا هاوینگ بیت کوین 

شمارش معکوس برای رسیدن به رویداد هاوینگ بیت کوین شروع شده است و تخمین زده می شود که این فرآیند در ۱۴ می ۲۰۲۰ روی دهد. این فرآیند باعث کاهش تورم بیت کوین و همچنین کاهش تعداد بیت کوین های تولید شده می شود. بسیاری انتظار دارند که قبل از این فرآیند، شاهد بالا رفتن قیمت بیت کوین باشیم، دقیقا همان چیزی که امسال در مورد لایت کوین (litecoin) روی داد. البته این افزایش قیمت ممکن است اصلا روی ندهد.

نگاهی به گذشته نشان می دهد که این افزایش قیمت، شش ماه بعد از هاوینگ گذشته بیت کوین روی داد و یک سال بعد از این رویداد نیز قیمت به اوج خود رسید. در هاوینگ سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ اوج قیمت دیده نشده است و این قله های قیمتی معمولا در سال های بعد اتفاق افتاده است. شواهدی نیز برای نشان دادن اینکه واقعا این فرآیند دلیل این افزایش قیمت بوده است، در دست نیست.

بعد از هاوینگ ۲۰۲۰، استخراج بیت کوین گران تر خواهد شد. سرمایه گذاری زیادی در زمینه استخراج بیت کوین انجام شده و اگر قیمت بیت کوین افزایش نیابد، مشکلاتی برای این سرمایه گذاران پیش خواهد آمد. استفاده از سخت افزار های پیشرفته استخراج و گسترش استخراج در چین باعث افزایش نرخ هش (hash rate) بیت کوین شده است. گزارش ها حاکی از آن هستند که چین به تنهایی دو سوم نرخ هش جهان را کنترل می کند.

استخراج بدون سوددهی

اگر نرخ هش همچنان افزایش پیدا کند و قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ افزایش نیابد، مشکلاتی جدی برای صنعت استخراج پیش خواهد آمد. این باعث ایجاد فشار بر سازندگان سخت افزار مانند بیت مین (Bitmain) خواهد شد. اگر پامپ (pump) بیت کوین بعد از نصف شدن پاداش بلاک (block) در ۲۰۲۰ محقق نشود، درد و رنج صنعت استخراج در سال ۲۰۲۰ بیشتر خواهد شد. نظر شما چیست؟ آیا پامپ بیت کوین در سال ۲۰۲۰ روی خواهد داد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع سابت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

بیتکوین کش تحت تاثیرهاوینگ و سایه این اتفاق بر سودآوری ماینر ها

چهارشنبه پنجمین ارزدیجیتال بزرگ جهان از لحاظ سرمایه گذاری در بازار ، در حدود ساعت …

یک دیدگاه

  1. سلام بعد از هاوینگ و بالا نرفتن قیمت و نصف شدن درامد از استخراج بیت کوین نمیشه ارز های دیگ رو ماین کرد تا سود بیشتری داشته باشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر