صفحه اصلی / آموزش / ارز دیجیتال / پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ(در مورد بیت کوین) ۱

پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ(در مورد بیت کوین) ۱

پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

پاداش استخراج به بیت کوین های جدیدی اشاره دارد که توسط شبکه بلاک چین به استخراج کنندگان واجد شرایط برای هر بلاکی که به طور موفقیت آمیزی استخراج می کنند، پاداش داده می شود.

معنای نصف شدن پاداش در ارزهای رمزنگاری چیست؟

نصف شدن پاداش زمانی است که پاداش استخراج بیت کوین ۵۰ درصد کاهش یابد. نصف شدن پاداش بیت کوین، که از زمان پیدایش بیت کوین در سال ۲۰۰۹ دو بار اتفاق افتاده، یک رویداد ثابت است و بعد از استخراج یا تایید هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک توسط سیستم رخ می دهد. این زمان در حدود ۴ سال طول می کشد. حدود ۱۲ ماه پس از اولین رویداد نصف شدن پاداش در نوامبر سال ۲۰۱۲ به بالاترین قیمت  خود تا آن زمان، یعنی ۱۰۰۰ دلار رسید. استخراج کنندگان بیت کوین در حال حاضر برای تایید هر بلاک پاداش ۱۲٫۵ بیت کوین را دریافت می کنند.

چه تعداد بیت کوین استخراج شده و چه تعداد باقی مانده است؟

در حقیقت مجموعا تنها ۲۱ میلیون بیت کوین می تواند استخراج شود. هنگامی که استخراج کنندگان این بیت کوین ها را استخراج کنند، عرضه بیت کوین تمام خواهد شد، مگر این که پروتکل بیت کوین تغییر کند تا امکان عرضه بیشتر فراهم شود. همه تراکنش های بیت کوین در بلاک چین ثبت شده است.

در حال حاضر(۵ مه ۲۰۱۹) بیش از ۱۷۶۰۰۰۰۰ بیت کوین(به طور دقیق ۱۷۶۸۳۲۶۲ بیت کوین) استخراج شده است و کمتر از ۳۴۰۰۰۰۰ بیت کوین برای استخراج باقی مانده است. در واقع ۸۰ درصد بیت کوین ها استخراج شده است.

در هر روز چه تعداد بیت کوین استخراج می شود؟

به طور متوسط در هر روز ۱۴۴ بلاک استخراج می شود و پاداش هر بلاک ۱۲٫۵ بیت کوین است. بنابراین در هر روز ۱۸۰۰ بیت کوین جدید به طور میانگین استخراج می شود.

از آنجایی که بسیاری از استخراج کنندگان در حال افزایش قدرت استخراج خود هستند، در طول چند سال گذشته، بلاک ها اغلب در فاصله ۹٫۵ دقیقه ای به جای ۱۰ دقیقه استخراج می شوند. این باعث می شود تا بیت کوین های جدید، سریعتر استخراج شوند و بنابراین در اغلب روزها بیشتر از ۱۸۰۰ بیت کوین جدید استخراج می شود.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

یک سیستم بدون نیاز به اعتماد (Trustless) چیست و بلاکچین در آن چه نقشی دارد؟

توسط ایوب کریمی یکی از اصطلاحاتی که وقتی وارد این حوزه میشوید حتما به گوش شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر