صفحه اصلی / آموزش / استخراج / چطور یک ریگ استخراج بسازیم؟ آنچه لازم است قبل از شروع بدانید

چطور یک ریگ استخراج بسازیم؟ آنچه لازم است قبل از شروع بدانید

در اینجا قصد داریم در مورد روش های مختلف چگونگی ساخت یک ریگ استخراج صحبت کنیم. ساخت ریگ استخراج ممکن است سخت به نظر برسد، اما وقتی در مورد آن بیشتر بدانید، مطمئنا ساخت آن آسان خواهد شد. در اینجا به چیزهای اساسی که برای ساخت ریگ استخراج نیاز است، اشاره می کنیم. اجزاء آنها(بهترین اجزاء)، نحوه کار آنها، بهترین جا برای قرار دادن و غیره.

ابتدا از تعاریف شروع می کنیم.

مقدمه

خب یک ریگ استخراج چیست؟

ریگ های استخراج ارزهای رمزنگاری ساختارهای خاصی هستند که برای انجام یک کار خاص طراحی شده اند، که در اینجا هدف استخراج ارزهای رمزنگاری است. چند نوع ریگ استخراج وجود دارد. به طور خلاصه به تعریف آنها می پردازیم.

انواع ریگ های استخراج

  • CPU: ریگ های استخراج CPU از پردازشگرهای CPU برای استخراج اطلاعات از بلاک چین استفاده می کنند. این نوع ریگ ها بسیار ساده و ارزان هستند. اغلب مردم زمانی که در مورد استخراج  CPU صحبت می کنند، منظور استخراج ارزهای رمزنگاری به طور مستقیم با استفاده از رایانه است. این نوع استخراج دارای مزایا و معایب(که بیشتر است) مربوط به خود است. استخراج با CPU با گذشت سال ها از محبوبیت آن کاسته شده است. علل زیادی برای این کاهش محبوبیت وجود دارد که یکی از مهمترین آنها قیمت و هزینه است. استخراج از طریق CPU بسیار پرهزینه و سنگین است. صورت حساب برق در صورت استفاده از این روش بسیار افزایش می یابد. همچنین رایانه شما در صورتی که از سیستم های خنک کننده استفاده نکنید ممکن است به شدت گرم شود. مهمترین مزیت این نوع استخراج در دسترس بودن آنها است. در واقع یعنی این که شما می توانید به راحتی با دانلود چند برنامه در روی دسکتاپ رایانه یا لپ تاپ خود شروع به استخراج کنید. افرادی که نمی خواهند برای خرید دستگاه سرمایه گذاری کنند، استخراج از طریق CPU بهترین گزینه است، زیرا به هیچ تلاشی نیاز ندارد. با این حال می توان گفت که سودآوری ندارد.
  • GPU: ریگ استخراج GPU مناسب افرادی است که به دنبال ساخت ریگ استخراج هستند. آنها یکی از محبوب ترین روش های ایجاد فارم های رمزنگاری هستند. هر کسی از یک استخراج کننده شخصی تا شرکت های فعال در این زمینه تمایل به استفاده از ریگ های GPU دارند. ریگ های استخراج GPU از کارت های گرافیک برای استخراج اطلاعات از بلاک چین استفاده می کنند. آنها می توانند برای استخراج اختصاصی یا ساده و معمولی استفاده شوند. ریگ های استخراج GPU اختصاصی برای هدف مشخص استخراج ارز استفاده می شوند. در حالی که که دستگاه ههای استخراج ساده می تواند برای اهداف مختلف از جمله استخراج استفاده شوند. اغلب افراد به استفاده از ریگ های استخراج GPU علاقه دارند. این ریگ ها این کار را به خوبی انجام می دهند. به طور طبیعی برای به دست آوردن بهترین نتیجه، شما باید از حداکثر قدرت قابل دسترس GPU ها استفاده کنید. اما حتی استفاده معمولی از این ریگ ها نتایج مناسبی را در پی دارد. با این حال استفاده از ریگ های استخراج GPU دارای معایبی نیز هست که لازم است کسی که به دنبال ساخت ریگ استخراج است، این معایب را بداند. یکی از بزرگترین معایب آنها قیمت است. کارت های گرافیک بسیار گران قیمت هستند. بنابراین ممکن است نیاز به سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی باشد. آنها همچنین نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. خنک شدن زیاد، مصرف برق زیاد برای انجام قدرت مناسب و به طور کلی مراقبت و نگهداری ویژه.
  • ASIC: اسیک ها یا مجموعه مدارها با هدفی خاص، در واقع دستگاه های ویژه ای هستند که فقط برای یک هدف خاص طراحی شده اند. این دستگاه ها در حال حاضر برای ریگ های استخراج ارزهای تاپ و برتر استفاده می شوند. کسی که به دنبال چگونگی ساخت ریگ استخراج است باید بداند که دستگاه های ASIC ماشین های اختصاصی هستند که می توانید آنها را خریداری کرده و راه اندازی کنید و ارز رمزنگاری را استخراج کنید. آنها بسیار محبوب هستند. این به نوبه خود باعث می شود که این دستگاه ها کمی کمیاب شوند. اگر کسب درآمد از طریق ارزهای رمزنگاری تنها هدف شما است، پس استفاده از دستگاه های ASIC می تواند بهترین انتخاب باشد. با این حال اگر از فضای رمزنگاری مطلع هستید، ممکن است لازم باشد که در مورد آنها بیشتر فکر کنید.  از آنجا که این دستگاه ها بسیار پر قدرت هستند باعث شده تا مبانی ارزهای رمزنگاری و استخراج آنها دچار تشویش هایی شود. به همین دلیل استفاده از دستگاه های ASIC به تازگی باعث ایجاد مناقشاتی در جامعهاستخراج اتریوم شده است.

این سه نوع ریگ استخراج بیشترین موارد استفاده را دارند. اگر چه اطلاعات در مورد این نوع ریگ ها بسیار زیاد است، اما در اینجا به طور خلاصه به محبوب ترین آنها اشاره شد.

اکنون که یک درک کلی از انواع ریگ های استخراج، مزایا و معایب آنها دارید، می توانیم به سراغ موضوع اصلی برویم. این که چگونه یک ریگ استخراج بسازیم.

چگونه یک ریگ استخراج بسازیم؟

برای تمام اهداف و علایق زمانی که در مورد این که چگونه باید یک ریگ استخراج ساخت فکر می کنید، پس باید گفت که منظور شما احتمالا پردازنده های گرافیکی یا ریگ های استخراج GPU است. اسیک ها نیازی به ساخت اولیه توسط شما ندارند. ریگ های CPU مانند GPU ها ساخته می شوند و فقط جزء اصلی متفاوت است.

چیزهای که باید در نظر داشت

اول از همه باید بدانید چه چیزهایی را باید هنگام انتخاب قطعات دستگاه لازم است در نظر بگیرید. به طور کلی چند چیز است که باید در نظر داشته باشید و مهمترین آنها نرخ هش و میزان مصرف انرژی است.

نرخ هش به طور کلی میزان قدرت دستگاه شما را تعریف می کند. یعنی دستگاه چه تعداد محاسبات را می تواند در یک ثانیه انجام دهد. هر چه این مقدار بالاتر باشد، بهتر است. به طور طبیعی قدرت بالاتر به معنای مصرف بیشتر است و بنابراین باعث افزایش مصرف برق خواهد شد. برای هر کسی که قصد ساخت ریگ استخراج را دارد باید این مورد به عنوان مهمترین عامل در نظر داشته باشد.

میزان مصرف انرژی یکی دیگر از عواملی است که باید هنگام ساخت یک ریگ استخراج در نظر گرفت. هرگز این طور فکر نکنید که چون قطعات ریگ استخراج خود را خریداری کرده اید، دیگر هزینه ای ندارید. هزینه های مصرف انرژی ممکن است نه تنها به اندازه سود شما باشد، بلکه حتی بیشتر از سود شود و شما کاملا در پروژه خود شکست بخورید.

هنگام انتخاب سخت افزار خود سعی کنید تعادل کامل را بین قدرت استخراج و مصرف انرژی برقرار کنید. در نهایت برای تهیه و خرید دستگاه های استخراج هوشمند عمل کنید. این بازار یک بازار رقابتی است. یعنی خرج هر دلار مهم است.

اجزاء

خب بیایید با هم نمایی کلی از اجزاء مورد نیاز برای ساخت یک ریگ را بررسی کنیم. اجزاء به بخش های زیر تقسیم می شوند:

  • مادربرد: یکی از اجزای اصلی سیستم شما است. به طور کلی یک مادربرد سایر اجزای ریگ شما را مشخص می کند. یا به عبارتی دیگر سازگاری اجزای ریگ را تعیین می کند. هنگام انتخاب یک مادربرد، اگر این اولین موردی است که به دنبال تهیه آن هستید، کارت گرافیکی که می خواهید از آن استفاده کنید را نیز در نظر داشته باشید که با هم همخوانی داشته باشند.
  • کارت های گرافیک: GPU ها بخش مهمی از سیستم شما هستند. آنها تعیین می کنند که قدرت ریگ استخراج شما چقدر است. دو شرکت اصلی تولید کننده و فروش کارت های گرافیکی عبارتند از انویدیا و ای ام دی. هنگام انتخاب کارت های گرافیکی برای دستگاه های استخراج حتما آنها را از قبل بررسی کنید تا انتخاب درستی داشته باشید. به یاد داشته باشید که یک ریگ استخراج از چندین کارت گرافیک تشکیل شده است. زمانی که در مورد چگونگی ساخت آن فکر می کنید حتما سرمایه و دارایی خود را در نظر داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید.
  • منبع تغذیه: انتخاب منبع تغذیه بستگی به قطعات دیگر دستگاه شما دارد. اگر قصد ساخت یک ریگ استخراج رمزنگاری با قدرت فوق العاده را دارید، باید یک منبع تغذیه منطبق با آن را تهیه کنید. در اغلب موارد یک منبع تغذیه متوسط به خوبی می تواند کار کند.
  • خنک کننده: یک عامل بسیار مهم در هر نوع استخراج، بحث خنک کردن است، تا از این که دستگاه شما به خوبی کار می کند مطمئن باشید و بتوانید از هر نوع گرمای اضافه جلوگیری کنید. یک دستگاه ارزان را انتخاب نکنید. سعی کنید بهترین آنها را تهیه کنید. همیشه بهتر است دستگاه شما در امنیت باشد تا این که بخواهید به خاطر یک انتخاب نامناسب متاسف باشید.
  • CPU: یک پردازشگر خوب برای اجرا و راه اندازی یک ریگ استخراج بدون خطا و مشکل، نقش کلیدی دارد.
  • شاسی: یک شاسی برای ریگ استخراج آخرین جزء مهم مورد نیاز است. شاسی دستگاه استخراج، محل قرار گیری اجزاء دستگاه شما است و اولویت دارد. طبیعتا شما می خواهید که یک شاسی محکم داشته باشید که تمام اجزاء دستگاه را با هم نگهداری کند.

فرایند ساخت

فرایند ساخت یک ریگ استخراج بسیار ساده است. بیایید آن را بررسی کنیم.

اولین گام قرار دادن مادربرد بر روی شاسی است. ساخت ریگ استخراج بسیار راحت است. محلی که قرار است ریگ را در آنجا قرار دهید، انتخاب کنید.

پس از قرار دادن مادربرد، کابل را به CPU وصل کنید. کارت گرافیک و سایر قطعات سخت افزاری مورد نیاز را نصب کرده و کابل ها را به ترتیب وصل کنید. حالا ریگ را در محلی که انتخاب کرده اید قرار دهید و دوباره اتصالات کابل ها را چک کنید. اگر همه چیز خوب است، نوبت آن رسیده که به سراغ نرم افزار مناسب بروید.

بسته به نرم افزاری که انتخاب می کنید، ریگ استخراج شما ممکن است دارای چند تابع یا یک تابع باشد. بنابراین یک نرم افزار امن انتخاب کنید که شهرت خوبی داشته باشد و به خوبی کار کند. انجمن های رمزنگاری معروف و مناسب، مکان خوبی برای جستجو و بررسی نرم افزارهای استخراج رمزنگاری است. زمانی که در مورد ساخت یک ریگ استخراج فکر می کنید، نرم افزار استخراج را هم باید در نظر داشته باشید. یک نرم افزار خوب، چیزی است که می تواند ریگ استخراج را کارا یا ناکارآمد کند.

پس از نصب نرم افزار، گزینه ها را به دلخواه پیکربندی کنید و راه اندازی را انجام دهید. قبل از راه اندازی و انجام کامل عملیات استخراج، دستگاه شما باید چندین بار از اول بارگذاری و راه اندازی شود. پس صبور باشید.

پس از انجام تمام این کارها می توانید کار خود را به عنوان یک استخراج کننده حرفه ای آغاز کنید.

نتیجه گیری

همانطور که به مرور زمان مردم، بیشتر و بیشتر به سمت ارزهای رمزنگاری متمایل می شوند، نیاز به کارشناسان در این زمینه به طور چشمگیری افزایش می یابد. افرادی که فقط در مورد نحوه ساخت ریگ استخراج اطلاعات دارند، از این فضا دور هستند. پس شما نه تنها نیاز است که در مورد چگونگی ساخت دستگاه اطلاع داشته باشید، بلکه لازم است در مورد نرم افزارهای مورد نیاز، نحوه کار ارزهای رمزنگاری، نحوه استفاده از این ارزها در بازار و غیره نیز آگاهی داشته باشید.

برای ساخت ریگ لازم است شما یک حداقل اطلاعاتی را در مورد موضوعات مهمی از جمله سخت افزار و نرم افزار استخراج، چگونگی انتخاب موارد خاص، موارد و معیارهایی که باید در نظر داشته باشید و این که چه چیزی را نادیده بگیرید، چطور ریگ خود را سرهم کنید و غیره، داشته باشید. انجام کاری بزرگ نیازمند داشتن اطلاعات خوب و درست به کار بردن آنها است.

برای راه اندازی یک ریگ استخراج باید زیاد تمرین کنید. پس اگر برای اولین بار کار نکرد، مایوس نشوید و دوباره تلاش کنید.

و باز هم یادآوری می کنیم، بهتر است با امنیت کار کنید تا به خاطر یک اشتباه همیشه متاسف باشید. تجهیزات مناسب را برای این کار انتخاب کنید. هم نرم افزار و هم سخت افزار. از خرید اجزاء مناسب و خوب دریغ نکنید. با این حال تمام سرمایه خود را در چند ماه اول خرج نکنید. تجهیزات مناسب و خوب می تواند شما را شگفت زده کند.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش ایجاد و مدیریت استخرهای استیکینگ زیرواکس (ZRX)

توسط مازیار نسیمی نسخه سوم زیرواکس ۰x، سیستم استیکینگی را معرفی کرده است که به بازارسازها امکان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر