صفحه اصلی / تحلیل بازار / نظر تحلیلگران در مورد تاثیر هالوینگ بر قیمت بیت کوین

نظر تحلیلگران در مورد تاثیر هالوینگ بر قیمت بیت کوین

bitcoin

در کمتر از ۶ ماه دیگر بیت کوین یک اتفاق بسیار مهم را تجربه خواهد کرد. تعداد پاداش بیت کوینی که به ازای استخراج هر بلاک به استخراج گران داده می شود، به نصف کاهش می یابد. این رویداد به نام هالوینگ شناخته می شود. در این رویداد پاداش از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

مکانیسم هالوینگ که در کد بیت کوین قرار داده شده، برای اطمینان از این است که حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین عرضه شود. این وسواس به نظر می رسد که از جانب ساتوشی ناکاموتو برای ایجاد یک پول کمیاب، برخلاف پول فیات، اعمال شده است.

با وجود این ویژگی، تمام تحلیلگران معتقد به افزایش قیمت در اثر این رخداد نیستند و ادعا می کنند که به هیچ وجه هالوینگ تاثیر قابل توجهی بر قیمت نخواهد گذاشت یا این که این افزایش قیمت از قبل روی داده است.

تحلیلگران در مورد هالوینگ اختلاف نظر دارند

به عنوان مثال جیسون ویلیامز، بنیانگذار صندوق دارایی های دیجیتال مورگان کریگ دیجیتال، معتقد است که هالوینگ هیچ تاثیری بر قیمت ندارد. این ادعا در پی رکود شدید در بازارهای رمزنگاری، که مانند آب سردی بر احساسات و پیش بینی های صعودی بود، عنوان شد. وی می گوید:

نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در ماه مه سال ۲۰۲۰ هیچ تاثیری بر قیمت نخواهد داشت. این یک رویداد نخواهد بود.

ویلیامز تنها کسی نیست که چنین اعتقادی دارد. جان وو، بنیانگذار بیت مین، اظهار داشت که معتقد است به دنبال هالوینگ بیت کوین، افزایش قیمتی رخ نخواهد داد.

برخی نظر دیگری دارند. به عنوان مثال دوقلوهای وینکلووس، بنیانگذاران جمینی، در مورد هالوینگ می گویند:

هالوینگ بیت کوین باید پیش از این بر قیمت تاثیر می گذاشت، اما چنین نبوده. بنابراین این رویداد به عنوان کاتالیزور، یک صعود قیمتی بزرگ را باعث خواهد شد(مثل همیشه).

جانی دیلی از شرکای ممپول این صحبت را تکرار می کند:

همانطور که به هالوینگ نزدیک می شویم، فومو(ترس از دست دادن فرصت خرید) رخ خواهد داد.

چرا هالوینگ آنقدرها اهمیت ندارد

یک مدیر ارشد رمزنگاری معتقد است هالوینگ چه بر قیمت موثر باشد یا خیر، مسیر این صنعت در حال حاضر مثبت است. اندی برومبرگ، مدیر اجرایی کوین لیست، اخیرا در مورد این که سرنوشت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چه خواهد شد، با بلومبرگ مصاحبه ای داشته است.

وی با استناد به تحولات اساسی بیت کوین، استدلال می کند که در حال حاضر شاهد ساختاری هستیم که تنها در سال ۲۰۱۹ رخ داده است. برومبرگ معتقد است ما در لحظه ای هستیم که همه آماده رو آوردن به این صنعت هستند. وی می گوید:

امسال بلاک چین بیت کوین، اتریوم و سایر ارزها توسعه یافته است. این سطح از توسعه ساختار از سال ۲۰۱۷ دیده نشده است و می تواند تاثیر خوبی بر قیمت ها در آینده داشته باشد.

برمبرگ تنها فردی نیست که انتظار دارد بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری بدون در نظر گرفتن هالوینگ، می توانند سال خوبی داشته باشند.

چانگ پنگ ژائو، مدیر صرافی بایننس، اخیرا در مورد انتظارات خود از این صنعت در سال آینده و دهه پیش رو اظهار نظر کرده است.

ژائو معتقد است که تاثیر بلاک چین بیشتر از اینترنت خواهد بود. به این معنی که این صنعت رشد خواهد کرد و قیمت دارایی اساسی این صنعت خواه بیت کوین، بایننس کوین یا غیره باشد، رشد خوبی را شاهد خواهد بود. وی به طور خاص در مورد سال ۲۰۲۰ گفت:

ما همچنین شاهد افزایش حضور نهادهای سرمایه گذاری هستیم که نشان دهنده وجود یک بازار صعودی در سال ۲۰۲۰ است.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر