صفحه اصلی / اخبار / اخبار داخلی / نماینده مجلس: جلوی ارزان فروشی برق به ماینرها گرفته شود

نماینده مجلس: جلوی ارزان فروشی برق به ماینرها گرفته شود

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت در چند سال اخیر برنامه‌ای برای احداث نیروگاه و تولید برق بیشتر نداشته است، گفت: صنایع و کشاورزی ازجمله حوزه‌های پرمصرف برق در کنار برخی از واحدهای مسکونی هستند، ضمن آنکه استخراج بیت‌ کوین مشکل جدیدی در حوزه مصرف برق به شمار می‌آید.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی خانه ملت، حسین امیری خامکانی با اشاره به حوزه‌های پرمصرف برق و هشدار وزیر نیرو در خصوص احتمال افزایش خاموشی‌ها در تابستان، گفت:

تولید برق آبی در ایران نسبت به ظرفیت کل تولید برق چندان بالا نیست به همین دلیل ذخایر آبی مناسب در سال جاری نمی‌تواند به تولید بیشتر برق کمک چندانی کند، این در حالی است که سالانه مصرف برق بین ۵ تا ۸ درصد رشد می‌کند لذا باید برای پاسخگوی مصرف سالانه تولید بیش از حدود ۸ هزار مگاوات را افزایش داد اما این مهم در سال جاری به دلیل مختلف محقق نشده است.

دولت در چند سال اخیر برنامه‌ای برای احداث نیروگاه و تولید برق بیشتر نداشته

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

به‌منظور افزایش تولید برق باید از چند سال قبل برنامه‌ریزی کرد چراکه ساخت یک نیروگاه چند سال طول می‌کشد و نیاز به سرمایه‌گذاری دارد اما این مهم طی چند سال اخیر جزو برنامه‌های بلندمدت دولت نبوده است.

دولت توان سرمایه‌گذاری برای تولید برق بیشتر را ندارد

وی اضافه کرد:

اکنون نیز دولت توان سرمایه‌گذاری برای تولید برق بیشتر را ندارد و بخش خصوصی به دلیل عدم دریافت حمایت و تسهیلات لازم ریسک ورود به این عرصه را نمی‌پذیرد هرچند هنوز تلاش‌ها برای تولید برق با حجم بالا از طریق انرژی‌های تجدید پذیر و خورشیدی نیز به نتیجه نرسیده است.

انشعاب‌های غیرمجاز برق برای استخراج بیت‌ کوین قطع شوند

این نماینده مجلس ظهور مزارع بیت کوین را مشکل جدید در مصرف برق معرفی کرد و گفت:

هنوز وزارت نیرو و دستگاه‌های نظارتی نتوانسته‌اند مراکز تولید بیت کوین را شناسایی و قیمت برق را برای آنها با توجه به میزان مصرفشان مشخص کنند اما باید انشعاب‌های برق که به‌صورت غیرمجاز در اختیار استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال قرار گرفته قطع شوند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعتقاد به اینکه برق ارزان قیمت و یارانه‌ای، ایران را به کشورم مناسبی برای استخراج بیت کوین تبدیل کرده است، بیان کرد:

حجم تقاضا برای استفاده از برق ارزان قیمت ایران برای استخراج بیت کوین حتی از سوی ماینرهای کشورهای همسایه روز به روز در حال افزایش است.

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

وزیر اقتصاد: دولت ارز دیجیتال را به رسمیت می شناسد

به گزارش بازار نیوز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست روز گذشته کمیسیون اقتصادی با موضوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر