صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / اکثراستخرهای بزرگ بیت کوین کش مالیات استخراج ۱۲٫۵٪ بر جامعه استخراج کننده ها تحمیل می کنند

اکثراستخرهای بزرگ بیت کوین کش مالیات استخراج ۱۲٫۵٪ بر جامعه استخراج کننده ها تحمیل می کنند

Image result for major-bitcoin-cash-pools-force-125-mining-tax-on-community

شخصیت های پیشرو جامعه بیتکوین کش ، از جمله مدیر عامل Bitmain جیهان وو و مدیرعامل Bitcoin.com ، راجر ور ، در تاریخ ۲۲ ژانویه “برنامه تأمین بودجه زیرساخت” را پیشنهاد کردند که در آن استخراج کننده ها ۱۲٫۵ درصد از کل پاداش های بلوک را به یک نهاد درهنگ کنگ اهدا می کنند. بسیاری از افراد جامعه بیتکوین کش نقد تندی را در جواب به این پیشنهاد کردند.

این صندوق برای ارتقاء توسعه بیتکوین کش مورد استفاده قرار می گیرد ، که استخراج کننده ها معتقدند راه حل های به مراتب بهتری از داشتن اهدا کننده های مستقل وجود دارد ، مانند شرکت Blockstream برای بیت کوین (BTC).

بودجه اولیه در ماه می سال ۲۰۲۰ فعال می شود و به مدت شش ماه اجرا می شود. درآمد پیش بینی شده براساس قیمت های فعلی تقریباً ۶ میلیون دلار خواهد بود. این پول برای مدیریت به یک شرکت هنگ کنگی اهدا می شود. شایان ذکر است که این پیشنهاد بر اساس نصف پاداش برنامه ریزی شده و فعال می شود. با پاداش فعلی بلوک ، درآمد حدود ۱۳ میلیون دلار خواهد بود.

در پست منتشری شده توسط مدیر عامل استخر استخراج Btc.top ، جیانگ ژوئر ، نشان داد كه این پیشنهاد توسط جیهان وو ، كه استخرهای Antpool و BTC.com را تحت كنترل دارد ، . هایپو یانگ ، از viabtc.com ؛ و راجر ور ، مدیرعامل Bitcoin.com پشتیبانی می شود.

آنها در کنار هم ، تقریباً ۲۷ درصد از هش ریت بیتکوین کش را تشکیل می دهند ، و اکثریت آنها در دست استخراج کننده های ناشناس هستند.

یکی از جنبه های بحث برانگیز این پیشنهاد ، تمایل اعلام شده به بلوک های “یتیمی که با اعلام استخراج کننده ها مطابقت ندارد .یتیم شدن بلوک ها عمل برداشتن بلوک از زنجیره بلاکچین است و عموماً شبیه حمله ۵۱ درصد است.

ژوئر فاش كرد كه برگزاركنندگان براي حصول اطمينان از انطباق ، مقادير زيادي هش ریت بیتکوین خود می گذارند، را كه ۳۰ درصد آن را نگه مي دارد .

انتقاد جامعه

بسیاری در جامعه بیت کوین کش به دلایل مختلف از این تصمیم گیری انتقاد کردند.

نگرانی اصلی در مورد تمرکز است. وجوه به جای بنیاد غیرانتفاعی بدون بهره به یک شرکت منتقل می شود. عدم وجود هر نوع روش رأی گیری به این معنی است که صاحبان شرکت می توانند بر کل توسعه بیتکوین کش کنترل کنند.

برخی همچنین نگرانی از دخالت دولت چین را مطرح کردند. موارد سودآوری نیز ذکر شد ، زیرا “مالیات” مستقیماً بر میزان درآمد استخراج کننده گان تأثیر می گذارد.

آموری سیچت ، یکی از توسعه دهنده های بیتکوین کش ، از این پیشنهاد دفاع كرد و اظهار داشت كه به دلیل ماهیت استخراج ، اجباری نیست. با این حال ، وی تصدیق كرد كه كنترل بودجه مسئله مهمی است. سیچت پیشنهاد کمیته ای از افراد با “سابقه اثبات شده” را داد ، که حمایت از این پروژه را به عهده بگیرند و خود او نیز در آن حضور داشته باشد.

ژوئر به سوالات مربوط به حكومت پاسخ مبهم داد و گفت كه این جزئیات “در حال بحث و گفتگو است وتاکید کرد شاید جزییات تغییر کند ، ولی ماهیت دریافت مالیات تغییر نمی کند .
نمایندگان Bitcoin.com و Btc.top بلافاصله به سوالات Cointelegraph پاسخ ندادند.

منبع سایت کوین تلگراف

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر