صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / تولیدکنندگان تجهیزات استخراج بدلیل افت قیمت و هاوینگ بیتکوین مجبور به کاهش قیمت تجهیزات شدند

تولیدکنندگان تجهیزات استخراج بدلیل افت قیمت و هاوینگ بیتکوین مجبور به کاهش قیمت تجهیزات شدند

Importer of Bitmain's Bitcoin Miners Draws Criminal Investigation ...

تجهیزات استخراج با تخفیف به فروش می رسند

سقوط ماه گذشته قیمت ارزهای دیجیتال ، تولید کنندگان را واداشت تا لیست قیمت محصولات خود را با تخفیف ارائه دهند ، در برخی موارد این تخفیف به ۲۰ درصدهم رسید. و این تغییرات شامل حال مدل های جدید و قدیمی هم شد .نزدیک بودن هاوینگ بیتکوین این موضوع را پیچیده ترمی کند و اتفاقی که میزان سودآوری شبکه به نصف کاهش یابد باعث می شود بیشتر ماینرها اگر در آن زمان قیمت بیتکوین به میزان قابل توجهی افزایش پیدا نکند ، سودآوری کمتری داشته باشند.

به عنوان مثال ، DJ Miner ، صادر کننده دستگاه MicroBT به خارج از کشور در شنژن ،قیمت هر عدد WhatsMiner M30S که از پرچمداران این تولید کننده است را در حدود ۲۵۰۰ دلار در اوایل ماه گذشته تبلیغ می کرد. پس از سقوط ۱۲ مارس بیتکوین – بدترین میزان فروش در هفت سال گذشته پیش آمد – اکنون قیمت ۲۰٪ کاهش یافته و ۲۰۰۰ دلار است.وب سایت DJ Miner همچنان ،قیمت WhatsMiner M20S ، مدل محبوب که سهم بازار MicroBT را در سال ۲۰۱۹ در برابر رقیب اصلیش Bitmain رونق بخشید ، نیز شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت از ۱،۶۷۹ دلار به ۱۳۴۰ دلار بوده است. Pangolinminers ، توزیع کننده دیگر محصولات MicroBT ، کاهش قیمت های مشابهی را در وب سایت خود نشان می دهند.

به همین ترتیب ، در حالی که Bitmain برای انتماینر s17 + خود با قدرت محاسبه ۶۷ تراهش در ثانیه  ، ۱،۵۶۷ دلار را تبلیغ می کند ، فروشندگان مختلف در حال ارسال نقل قول در WeChat هستند که توسط CoinDesk در حدود ۱۱۰۰ دلار در هر واحد مشاهده شده است.

بازار موثر

لازم به ذکر است که بیشتر رایانه های بیت کوین که معروف به ایسیک هستند در سه ماهه چهارم سال گذشته نیز افت قیمت را تجربه کرده بودند ، زیرا تولید کنندگان در حال تنظیم استراتژی های خود مطابق با نوسان قیمت بیتکوین بودند.فرض بر این است که به طور متوسط ۱۵ ماه طول می کشد ( در ایران به دلیل قیمت پایین منابع انرژی پایین تر است) تا خریدار بتواند سرمایه گذاری خود در تجهیزات استخراج خود را پس بگیرد. با نگه داشتن دوره بازپرداخت نسبتاً ثابت ، تولید کنندگان می توانند قیمت تجهیزات خود را مطابق با قیمت بازار بیتکوین و سطح رقابت در شبکه تنظیم کنند و تعیین کننده این دو عامل ، میزان درآمد یک ماینر در یک روز است.

داده های قیمت گذاری تجهیزات استخراج که توسط استارتاپ تحقیقاتی TokenInsight جمع آوری شده نشان می دهد که ، به عنوان مثال ، whatsminer M20S و antmainer S17 Pro در اواسط اکتبر سال ۲۰۱۹ به ترتیب در حدود ۲۴۰۰ و ۳۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده بودند. قیمت هر دوی این دستگاه ها از۱۰ مارس به حدود ۱۵۰۰ دلار کاهش یافته بود.

جانسون ایکس یو ، تحلیلگر TokenInsight گفت: “ایسیک ها کاهش قیمت نسبتاً زیادی را از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ تجربه کرده اند. بازار استخراج برخلاف رکود اخیر۳ ماهه اول ۲۰۲۰ بازار ارزهای دیجیتال ، سطح قیمت خود را حفظ کرده است.” “برخی از ماینر های باتجربه ، در حال حاضر به دنبال خرید برخی از ASIC های دست دوم با تخفیف قابل توجه هستند .”

Blockware Solutions ، نماینده فروش تجهیزات استخراج بیتکوین در آمریکای شمالی که همچنین مالک مزارع استخراج نیز هست ، در گزارشی اخیرخود گفت که سقوط بازار در ماه مارس ، همراه با نصف شدن پاداش آینده ، منجر به کاهش قابل توجه هش ریت شبکه بیتکوین شده است – که در دراز مدت ، می تواند نشانه ای دلگرم کننده برای سودآور شدن بازار باشد.

Blockware گفت: “اگر بیت کوین ۲ تا ۴ ماه درسطح قیمت های پایین تر باقی بماند ، پس از هاوینگ ، بسیاری ازماینرها مجبور به خاموش کردن می شوند.” وی گفت: “پس از خروج تمام ماینرهایی که با خستگی از کار می روند ، ماینر هایی که باقی مانده اند ، حاشیه امن قابل توجهی را تجربه می کنند. ما شاهد هرج و مرج شبکه استخراج در کوتاه مدت خواهیم بود ، اما تنظیمات سختی شبکه بعد از خاموش شدن ماینر های ناکارآمد ، ثبات را مجدداً به شبکه باز می گرداند. ”

این شرکت معتقد است که پس از گذشتن از مرحله تنظیم عملکرد شبکه بیتکوین ، “احتمال رسیدن به کف جدید قیمت بیتکوین افزایش می یابد.”

با توجه به شرایط بازار ، خریداران تجهیزات استخراج در داخل کشور باید بازار را در نظر گرفته و از خرید نسنجیده و در زمان نا مناسب خودداری کنند تا در آینده متوجه زیان مالی نشوند .و خرید خود را طبق در آمد و قیمت در بازار های جهانی با توجه به هزینه های ارسال انجام دهند .

منبع کوین دسک

 

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر