صفحه اصلی / تحلیل بازار / احتمال صعود ۳۵ درصدی قیمت اتریوم تا مرز ۲۰۰ دلار

احتمال صعود ۳۵ درصدی قیمت اتریوم تا مرز ۲۰۰ دلار

در طول ماه گذشته، قیمت اتریوم از ۱۲۶ دلار به ۱۴۰ دلار و به مقدار بیش از ۱۱ درصد افزایش یافت.

(قیمت اتریوم در ماه گذشته نسبتا خوب بهبود پیدا کرد و یک افزایش ۱۱ درصدی را برای خود به ثبت رساند.)

همانطور که برخی از استراتژیست ها انتظار دارند قیمت بیت کوین در صورت عبور از سطح مقاومت ۴۲۰۰ دلار، افزایش قابل توجهی داشته باشد، معامله گران نیز پیش بینی می کنند در صورتی که اتریوم از سطوح مقاومت حیاتی عبور کند، تا ۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

سطح کلیدی اتریوم قیمت ۱۴۸ دلار است

طبق گفته ی یک معامله گر متخصص ارز دیجیتال که با نام مستعار کریپتو داگ معروف است، در صورتی که قیمت اتریوم از سطح ۱۴۸ دلار بگذرد می تواند از ۲۰۰ دلار عبور کند و به حرکت خود در هفته های آتی همچنان ادامه خواهد داد.

هر چند سناریوی بالقوه افزایش قیمت اتریوم تا ۲۰۰ دلار، مشروط به عبور آن از سطح مقاومتی است که از ماه فوریه در تلاش است تا آن را بشکند.

یک شاخص مثبت برای این روند قیمتی کوتاه مدت، عملکرد قوی آلت کوین ها است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، توکن هایی مانند بیباکس (Bibox)، تزوس (Tezos)، آیون (Aion)، والتون چین (Waltonchain) و ایترنتی ۵ الی ۶۵ درصد نسبت به دلار افزایش قیمت داشته اند.

رکود روند قیمت بیت کوین حاکی از این است که سرمایه جدیدی در حال ورود نیست، در عوض سرمایه موجود در بازار رمزنگاری در حال ورود به آلت کوین هاست.

تعداد رو به رشدی از سرمایه گذاران، سرمایه ی خود را به آلت کوین های پرریسک مانند توکن ها و ارزهای دیجیتالی که ارزش بازار کمتری دارند، اختصاص می دهند که تغییر در روند کوتاه مدت بازار را نشان می دهد.

الکس کروگر، یک اقتصاددان بیان کرد، بازار نزولی ارزهای دیجیتال از ماه ژانویه به پایان رسیده است و نیز حرکت بیت کوین به بالای سطح ۴۲۰۰ دلار نشان دهنده ی پایان روند نزولی ارز برتر این بازار نیز هست.

او گفت:

اکنون سه ماه است که بازار نزولی ارز دیجیتال به پایان رسیده است. عبور بیت کوین از سطح ۴۲۰۰ دلار روند نزولی را که در ژانویه ۲۰۱۸ آغاز شد، خاتمه خواهد داد.

طبق آنچه که بازار تا به حال شاهد آن بوده است، بسیاری از آلت کوین ها از روند قیمتی اتریوم پیروی کرده و روند شدیدی را بر اساس روند دومین ارز ارزشمند بازار داشته اند.

هر چند طی هفته های اخیر، ارزهای دیجیتال از خود روندهای مستقل بروز دادند که نشان می دهد حتی اگر دیگر آلت کوین ها همچنان به صعود قیمت خود ادامه دهند، اتریوم هنوز ممکن است در برابر یک سقوط کوتاه مدت آسیب پذیر باشد.

هنوز همه چیز واضح نیست

احتمال شکست اتریوم به قیمت ۲۰۰ دلار و خروج بیت کوین از روند نزولی ۱۵ ماهه همه مشروط هستند و سطوح مقاومت مورد نظر باید در هفته های آتی بشکنند.

بیت کوین در سه ماهه ی گذشته هیچ گونه سطح مقاومت کلیدی را نشکسته است و وقتی در ماه گذشته برای اولین بار تلاش به انجام این کار کرد، بلافاصله به پایین و به قیمت ۳۸۰۰ دلار سقوط کرد.

این تحلیلگر گفت:

روی دیگر سکه این است که بیت کوین هنوز نتوانسته یک سطح مقاومت اصلی را بشکند و حجم آن در حد وسط قرار دارد. ما هنوز شاهد یک شکست واقعی نبوده ایم، در این زمینه هیچ تصدیقی وجود ندارد.

از این رو، بسیاری از معامله گران در مورد روند میان مدت قیمت به طور محتاطانه خوش بین هستند و هم در انتظار یک شکست قیمتی بالقوه به بالای سطوح مقاومت اصلی و هم احتمال پایین آمدن دارایی های دیجیتال برتر تا سطوح حمایت را دارند.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر