صفحه اصلی / آموزش / استخراج / ارائه یک غول استخراج جدید برای زی کش

ارائه یک غول استخراج جدید برای زی کش

شرکت بیت مین، غول سازنده دستگاه های استخراج ارزهای رمزنگاری،  روز گذشته اعلام کرد که یک نسخه جدید از ماشین های استخراج سری Z خود را برای ارزهایی با الگوریتم Equihash منتشر کرده است.

آنتیمانر Z11 که در حدود ۱۰ ماه پس از انتشار محصول قبلی این شرکت، یعنی Z9 منتشر شده، طبق ادعای شرکت قدرت هش آن برای استخراج ارزهای رمزنگاری هدف، سه برابر شده است. این محصول همچنین مصرف برق کمتری نسبت به Z9  دارد و تا ۶۰ درصد در مصرف برق می توان صرفه جویی کرد. وزن این دستگاه استخراج فقط ۵٫۴ کیلوگرم است.

Equihash الگوریتمی است که در آلت کوین هایی مثل زی کش(ZEC) و زن کش(ZEN) استفاده می شود. این حرکت نشان می دهد که بیت مین با وجود شرایط پر از چالش بازار، با ارائه محصولات جدید خود همچنان در حال پیشرفت در صنعت استخراج است. در این اعلامیه عنوان شد:

محصول جدید آنتماینر در حال حاضر از طریق وبسایت رسمی بیت مین پیش فروش می شود و ارائه آن در مدت کوتاهی آغاز خواهد شد.

در ماه فوریه، بیت مین آخرین محصول خود را برای استخراج ارزهای رمزنگاری با الگوریتم SHA256 ارائه داد. این الگوریتم برای ارزهایی مثل بیت کوین و بیت کوین کش  استفاده می شود.

مشابه این دستگاه ها، Z11 نیز یک دستگاه استخراج اسیک است. با این حال جامعه زی کش اخیرا پیرامون مقاومت شبکه زیکش به دستگاه های اسیک بحث کرده بودند.

نگرانی ها بر روی اسیک ها متمرکز شده است. زیرا اعتقاد بر این است که استخراج از طریق دستگاه های اسیک، غیرمتمرکز بودن استخراج را کاهش می دهد و می تواند احتمال حملات را افزایش دهد.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا

این مطالب را نیز ببینید!

محاسبه برق مصرفی برای استخراج بیت کوین با تعرفه سال ۹۸ در ایران

با توجه به داغ بودن صنعت استخراج در حوزه ارزهای دیجیتال در ایران و تب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ aglorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر