صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / تاسیس بزرگترین فارم ماینینگ روسیه؛ استخراج بیت کوین از طریق منابع آبی

تاسیس بزرگترین فارم ماینینگ روسیه؛ استخراج بیت کوین از طریق منابع آبی

بیت ریور (BitRiver) فارم ماینینگ تازه عرضه شده در سیبری، بزرگترین تاسیسات ماینینگ در کشور روسیه می‌باشد. سرمایه میلیاردی اولگ دریپاسکا (Oleg Deripaska) در صنعت ماینینگ، در حال جذب مشتریان بزرگ است.

استخراج بیت کوین توسط فارم ماینینگ استفاده کننده از نیروی برق-آبی (Hydroelectric)

دریپاسکا ماینینگ بیت کوین و یک دیتاسنتر را با یکی از بزرگترین کارخانه های آلومینیوم دوران شوروی سابق ترکیب کرده است. تجارت اداره دیتاسنترها که برق زیادی مصرف می‌کند باعث تبدیل شهر صنعتی براتسک (Bratsk) به یکی از بزرگترین دیتاسنترهای دوران پس از شوروی شده است.

روسیه قطب فعالیت های ارز دیجیتال است و منابع مورد نیاز برای توسعه دهندگان و ماینرهای تازه کار را تامین می‌کند. اما ماینینگ بیت کوین در مقیاس صنعتی در این کشور پشت سر کشور چین قرار دارد. گفتنی است اکثر فارم های فعال جهان در چین واقع هستند.

این فارم ماینینگ با مشارکت شرکت انرژی داخلی +En ایجاد شده است و از منابع محلی نیروی برق-آبی استفاده می‌کند. ماینینگ بیت کوین به طور بالقوه یکی از بهترین کاربردهای نیروی اضافی برق-آبی است و به تولیدکنندگان این نیرو اطمینان می‌دهد که می‌توانند تمام برق تولید شده خود را بفروشند و شاهد کاهش تقاضا برای آن نمی‌باشند.

خود شرکت بیت ریور، ماینر یا استخر ماینینگ بیت کوین نمی‌باشد. در عوض، این شرکت فقط خدمات پشتیبانی را استخدام می‌کند و هم چنین دسترسی مطمئن به برق ارزان را امکان پذیر می‌سازد. شرکت +En نیز تا ۱۰۰ مگاوات در سال برای کارخانه آلومینیوم براتسک برق تامین می‌کند. این امر، ماینینگ بیت کوین در مقیاس صنعتی را امکان پذیر می‌سازد.

ماینینگ بیت کوین نزدیک به بالاترین سطح خود

کل شبکه بیت کوین بیش از ۷۳ تراوات در سال برق مصرف می‌کند. این موضوع بدان معنا است که بیت ریور هم چنان یک فارم ماینینگ تقریبا کوچک باقی بماند. کارخانه نیروی برق-آبی براتسک در مجموع بیش از ۲۲.۵ تراوات در سال برق تولید می‌کند که برای سایر مصارف صنعتی استفاده می‌شود اما به صورت تئوری می‌تواند برق تاسیسات ماینینگ بسیار بزرگتری را نیز تامین کند.

هش ریت دقیق این فارم مشخص نیست اما گزارش ها نشان داده اند که مشتریان آمریکایی، ژاپنی و چینی از بیت ریور استفاده می‌کنند.

هش ریت شبکه بیت کوین به بیش از ۱۰۶ کوینتیلیون هش در ثانیه رسیده که به بالاترین سطح خود بسیار نزدیک شده است. ماینینگ شاهد روزهای کندی بوده است اما با نزدیک شدن به هاوینگ، اکثر استخرهای بزرگ در تلاش هستند تا پاداش های خود را به حداکثر برسانند.

حتی با قیمت ۶۶۰۰ دلار نیز پاداش بیت کوین هم چنان جذاب می‌باشد و ماینرها احتمالا به سمت بازار قراردادهای آتی بیت کوین و هم چنین بازار آپشن ها یا همان بازار اختیار پیش رو بروند.

روسیه دارای ۲۴۳ نود بیت کوین می‌باشد و در بین ۱۰ کشور برتر از لحاظ بیشترین نودهای ماینینگ بیت کوین می‌باشد. این سطح از پذیرش به تقاضای داخلی این کشور برای ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند. دولت روسیه در خصوص ماینینگ و مخصوصا استفاده از برق مسکونی هشدار داده است. اما دریپاسکا توانسته است علیرغم تحریم های آمریکا، تجارت جدیدی در مقیاس جهانی ایجاد کند.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر