صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / مدیر صندوق سرمایه‌گذاری: بیت کوین تا پایان سال به ۴۲,۰۰۰ دلار می‌رسد

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری: بیت کوین تا پایان سال به ۴۲,۰۰۰ دلار می‌رسد

لارا شین (Laura Shin) در آخرین قسمت از پادکست خود، با دن مورهد و جویی کراگ از شرکت پانترا (Pantera) که یک صندوق سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین بوده و در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است، مصاحبه داشت.

به نقل از فوربز، در این مصاحبه مورهد نظر خود را درباره‌ی پتانسیل قیمت بیت کوین در پاسخ به سوالی مربوط به جریان بیت کوین و  صنعت بلاک چین در سراسر چرخه‌ی زندگی اشاره کرد. در این پاسخ مورهد به این نکته اشاره کرد که احتمال دارد قیمت بیت کوین در سه سال آتی به ۳۵۶,۰۰۰ دلار برسد که این امر بر اساس خط روند بیت کوین در سال‌های گذشته در مقیاس لگاریتمی است.

بر اساس محاسبات مورهد قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ به ۴۲,۰۰۰ دلار می‌رسد. لازم به‌ذکر است که شرکت معاملاتی ارزهای دیجیتال SFOX، گزارشی منتشر کرده است که در آن به افزایش قیمت بیت کوین در تعطیلات کریسمس بعد از امسال اشاره می‌کند. به‌علاوه شرکت تحقیقاتی دارایی دیجیتال Delphi در گزارش اخیر خود نشان می‌دهد که چگونه انگیزه‌ی سرمایه‌گذاران خرد بازار بیت کوین بازگشته است.

چرخه‌ هایپ بی‌پایان‌ بیت کوین

 

وقتی که از فضای توسعه دنیای ارزهای دیجیتال از مورهد پرسش شد، مورهد در ابتدا به چرخه‌ی هایپ گارتنر اشاره کرد که روش تفسیر سطوح وسیع است که می‌تواند در سراسر فناوری‌های جدید رخ دهد.

وی در ادامه می‌گوید:

یک هسته‌ی کوچکی در ذات بیت کوین، مردم را در مورد آن دیوانه می‌کند و بعد از آن دلسردی‌ها به‌وقوع می‌پیوندد. بیش از این در ۶ سال گذشته ما دو تا از این چرخه‌ها را که در آن سرمایه‌گذاری کردیم، پشت سر گذاشتیم.

مورهد اضافه می‌کند که بیت کوین و فناوری‌های مربوط به آن برای گسترش به ۲ دهه نیاز دارند و بیت کوین تنها ۱۰ سال از ایجادش می‌گذرد.

ما هنوز ۱۰ سال تمام دیگر وقت داریم تا قبل از اینکه یک داستان بزرگ ساخته شود.

اگرچه وی معتقد است گسترش فضای فناوری بلاک چین نیازی به افزایش قیمت بیت کوین ندارد ولی قیمت بیت کوین هر وقت در بازه زمانی بیشتر از یک سال مشاهده می‌شود، همیشه علاقه به بالا رفتن داشته است.

اگر شما از عقب‌تر نگاه کنید و لنز خود را بر روی بیش از یکسال تنظیم کنید، قیمت بیت کوین همواره به عنوان نماینده‌ای از گسترش صنعت آن بالا رفته است.

به گفته‌ی مورهد، صندوق سرمایه‌گذاری پانترا در این شش سال فقط یک سال کاهش داشته است که پایین‌ترین قیمت سالانه‌ی بیت کوین از پایین‌ترین آن در سال گذشته کمتر بوده است.

ما همیشه سعی می‌کنیم بیشتر به چشم‌انداز ۳ تا ۵ ساله این بازار نگاه کنیم تا اینکه درباره دوران دیوانه‌واری چون حباب‌ها و زمستان ارزهای دیجیتال نگران باشیم؛ روزهایی که همه فکر می‌کنند که کار بازار دیگر ساخته شده است.

بیت کوین به کجا می‌رود؟

وقتی که از مورهد سوال شد از کجا واژه‌های مختلفی همچون چرخه‌ی هایپ آغاز شد وی به این نکته اشاره می‌کند که قیمت بیت کوین اگر در مقیاس لگاریتمی ترسیم شود نسبتاً ثابت است. هرچند در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ حباب‌های قیمتی در نمودار کاملاً مشخص هستند.

بر اساس یک نمودار قیمت لگاریتمی، حرکات قیمت بر اساس درصد تغییرات و نه تغییرات خطی و ساده دنبال می‌شود.

در ابتدای سال، وقتی که بیت کوین در کف قیمت این چرخه‌ی بازار بود، شرکت پانترا تحلیلی ارائه داد که اگر بیت کوین ۱۲ ماه بعدی را صرف رسیدن به خط روند صعودی خود کند، می‌تواند چندین سال بعد را همراه این روند ادامه دهد. به گفته‌ی مورهد، روند صعودی قبلی نشان از صعود سالانه‌ی ۲۳۵ درصد دارد.

طبق این روش پانترا بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ به قیمت ۴۲,۰۰۰ دلار، پایان سال ۲۰۲۰ به ۱۲۲,۰۰۰ دلار و در آخر سال ۲۰۲۱ به ۳۶۵,۰۰۰ دلار می‌رسد.

شاید به نظر احمقانه باشد ولی اساساْ ما نصف راه را پیموده‌ایم. این درست بر روی خط روند است و من فکر می‌کنم شانس خوبی داریم که تا انتهای سال به این هدف برسیم.

به وضوح مشخص است که روند گذشته نمی‌تواند نتایج آینده را پیش‌بینی کند. برای نمونه در ابتدای سال و در دوره زمانی کوتاه‌تری، کاربران زیادی در انجمن‌های ارز دیجیتال از آلت کوین لینک صحبت می‌کردند که ارزش آن نسبت به دلار ۸۰۰ درصد رشد کرده بود. پس از این اتفاق بود که ارزش آن نسبت به دلار ۳۳ درصد کاهش یافت.

در توضیح علت‌ این‌که چه چیزی قیمت بیت کوین را امسال به جهت مثبت حرکت داد می‌توان به تئوری‌هایی همچون دستکاری قیمت به‌ وسیله‌ی ارز باثبات تتر، روند طبیعی یک دارایی که به عنوان ابزار ذخیره ارزش استفاده می‌شود و کمک‌های غیرمستقیم پروژه‌ی ارز دیجیتال فیس‌بوک یعنی لیبرا اشاره کرد.

علاوه بر این گزارش دیگری از شرکت دیجیتال دلفی در اوایل سال جاری، به رسیدن قیمت بیت کوین به کف خود اشاره کرده است که مبنای تحلیل آن بر اساس داده‌های بلاک چین بیت کوین بوده است.

در آخر مورهد در مصاحبه‌ی خود با لارا شین گفت:

وقتی که اولین تحلیل‌مان را درباره‌ی قیمت بیت کوین نوشتیم، ما پیش‌بینی کردیم که قیمت به ۵,۰۰۰ دلار می‌رسد که در آن زمان قیمت ۱۰۰ دلار بود و همه ما را دیوانه خطاب کردند. اما اگر به دو یا سه سال گذشته برگردیم می‌فهمیم که مردم می‌گویند بله، این ارقام به نظر منطقی می‌رسند!

منبع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

استخراج کننده های بیتکوین معمولاً در هر ساعت ۶ بلاک تولید می کردند. اینباردر همان زمان ۱۶ بلاک زده شده

در یک انحراف از مسیر معمول ، استخراج کننده های بیتکوین فقط در ۶۳ دقیقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر