صفحه اصلی / تحلیل بازار / بررسی و پیش بینی قیمت بیت کوین در زمان نصف شدن پاداش ماینینگ!

بررسی و پیش بینی قیمت بیت کوین در زمان نصف شدن پاداش ماینینگ!

در این زیر ذره بین قیمت بیت کوین را در سال های آینده و به ویژه زمانی که پاداش ماینینگ بیت کوین نصف می شود بررسی و پیش بینی کردیم. همانطور که در مقالات پیشین منتشر شد، پاداش استخراج بیت کوین هر چهار سال یکبار، نصف می شود اما طی این نصف شدن ها چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین افتاده است؟! ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

طبق نمودار بیت کوین از ابتدای پیدایش آن تا کنون، در زمان نصف شدن پاداش ماینینگ، رفتار خاصی تکرار شده است که تا حدودی منطقی است. در سال ۲۰۰۹ پاداش ماینرها برای استخراج بیت کوین ۵۰ بیت کوین بود که در سال ۲۰۱۲ این مقدار نصف شد و به ۲۵ بیت کوین رسید اما قیمت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۳۰۰ دلار رسید در حالیکه قبل از نصف شدن پاداش بیت کوین، قیمت آن کمی بیش از ۱۰ دلار بود.

این روند در ۴ سال بعد نیز تکرار شد به طوری که قیمت بیت کوین قبل از نصف شدن پاداش در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۰۰۰ دلار بود اما بعد از نصف شدن پاداش آن، در دسامبر سال ۲۰۱۷ به چیزی حدود ۲۰۰۰۰ دلار رسید. طبق این روند انتظار می رود در نصف شدن بعدی پاداش استخراج، قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ دلار برسد. نکته قابل ذکر این است که تمامی این تحلیل ها بر اساس نمودار قیمتی بیت کوین از ابتدای پیدایش آن تا کنون است اما ممکن است طبق گذشته عمل نکند و تمامی پیش بینی ها و معادلات را بر هم بزند. پس می توان گفت هیچکس به طور دقیق نمی داند و نمی تواند قیمت بیت کوین را پیش بینی کند، تنها با استفاده از داده های گذشته می توان یک تخمین نسبی را داشت.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

رشد ۲۶ درصدی بیت کوین SV؛ آیا کریگ رایت عامل این افزایش است؟

توسط مازیار نسیمی کریگ رایت اخیرا اسناد جدیدی به دادگاه ارائه داده است. این نکته قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر