صفحه اصلی / تحلیل بازار / قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟

قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟

Related image

آیا رشد قیمت اخیر مصنوعی بود؟

بیت کوین در تلاش است تا روند فعلی و محدوده قیمت پر اهمیت خود را حفظ کند. از طرف دیگر معامله‌گران رفته رفته این سوال برای‌شان ایجاد می‌شود که جهش قیمت بیت کوین به ۱۰,۴۰۰ دلار که هفته گذشته شاهدش بودیم، به دلیل صحبت‌های رئیس جمهور چین بوده است یا نه. شی جین پینگ هفته گفته در صحبت‌هایش بر لزوم توسعه فناوری بلاک چین در این کشور تاکید کرد.

قیمت بیت کوین برای تثبیت روند صعودی باید از چه مقاومتی عبور کند؟

پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، از زمان سقوطی که از اوج اخیرش در ۱۰,۴۰۰ دلار تجربه کرد، همچنان به دنبال محکم کردن جای پایش است تا بتواند به روند صعودی‌اش ادامه دهد.

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

مقاومت و حمایت کلیدی

برخی از معامله‌گران منتظر سقوط بیت کوین به شکافت قیمتی قراردادهای آتی CME در رقم ۸,۷۵۰ دلار هستند. این رقم به میانگین متحرک (مووینگ اوریج) ۲۰ روزه شاخص بولینگر باندز (Bollinger Bands) نیز نزدیک است. این دقیقا همان بخشی است که معمولا یک دارایی بعد از رشد شدید، به آن می‌رسد.

بیت کوین همچنان بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باقی مانده است اما یک سقوط به زیر ۸,۶۵۰ می‌تواند باعث تغییر این وضعیت شود. خبر خوب برای تریدرها این است که در حال حاضر منحنی میانگین متحرک ۵۰ روزه از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه فاصله گرفته و این نشان می‌دهد که خطر تقاطع مرگ (Death Cross) کم است. تقاطع مرگ سیگنالی است که احتمال یک اصلاح شدید پس از رشد قیمت را نشان می‌دهد. بنابراین تا ۸,۶۵۰ خطری وجود ندارد اما اگر قیمت به زیر ۸,۵۰۰ برسد احتمال پایین آمدن میانگین متحرک ۵۰ روزه نسبت به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را افزایش دهد و این یعنی ریسک تقاطع مرگ و اصلاح قیمت شدید بالا می‌رود.

قیمت بیت کوین برای سه بار متوالی از حمایت ۹,۱۰۰ دلار دفاع کرده است، اما همچنان خطر شکستن آن و سقوط شدید وجود دارد. اگر بیت کوین بتواند به بالای ۹,۳۰۰ برسد، آنگاه می‌توانیم امیدوار باشیم که در کوتاه مدت از مقاومت‌های ۹,۵۷۳ و ۹,۸۰۰ عبور کند تا وارد یک نقطه عطف صعودی شود.

معامله‌گران شاهد یک واگرایی مثبت در تلاقی میانگین متحرک در تایم فریم ۴ ساعته خواهند بود که نشان از یک تقاطی صعودی دارد. از طرف دیگر شاخص RSI به رقمی نزدیک ۵۰ برگشته است که نشانه خوبی محسوب می‌شود.

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

در تایم فریم ۴ ساعته، می‌توان مشاهده کرد که بیت کوین در یک وِج یا کنج (Wedge) با پهنای کم معامله می‌شود و نوارهای بولینگر باندز هم در حال باریک‌تر شدن هستند. این حرکت سبب شد تا قیمت به بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه برسد، اما نتوانست تا بخشی بالاتر از بازوی بالایی برسد.

تغییرات قیمت بیت کوین از الگوی سقوط به قیمتی پایین‌تر از کانال نزولی (خط مشکی رنگ)، سپس جهش به خط روند نزولی در وج (خط آبی)، پیروی می‌کند. کندل‌های ساعتی که در پی رشد حجم معاملات ایجاد شدند، گواهی بر پیروی از همین الگو هستند.

بنابراین بیت کوین باید برای متقاعد کردن معامله‌گران نسبت به این مسئله که وارد روند صعودی شده، به قیمتی بالاتر از ۹,۵۷۳ برسد.

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

آینده‌ای پر امید

صحبت‌های رئیس جمهور چین کار خودش را کرد؛ باید منتظر بیت کوین 9,500 دلاری باشیم

تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد که بیت کوین بالاتر از کانال نزولی چند ماهه حرکت می‌کند و این یعنی روند در حال تغییر است. بسته شدن اخیر قیمت در رقم ۹,۵۴۰ نتوانست باعث ایجاد قله بالایی شود، اما قیمت بیت کوین در محدوده بالاتر از میانگین متحرک موزون ۲۰ روزه قرار دارد. از طرف دیگر خط مکدی (MACD) با تغییر رنگ نمودار میله‌ای (به صورتی در تصویر) سیری مستقیم در پیش گرفته است. تغییر رنگ نمودار میله‌ای ناشی از تغییرات شدید گذشته است.

بیت کوین برای ثبیت روند صعودی خود لازم نیست خیلی سریع به قیمتی بالای ۱۰,۴۰۰ برسد، اما باید در تایم فریم‌های روزانه و هفتگی شاهد الگوی قله‌های بالایی (که شبیه پله رو به بالا است) باشیم تا در نهایت در این تایم فریم‌ها، شاید یک جهش دیگر باشیم. همانطور که در برش عرضی رنج حجم معاملات نشان داده شده است، حرکت به بالای مقاومت ۹,۴۰۰ لازم است، پس از آن یک جهش سریع به ۹,۸۰۰ می‌تواند رخ دهد.

در روی دیگر سکه، اگر بیت کوین نتواند از سطوح فعلی خود در سطح ۹۱۰۰ تا ۹۲۰۰ دلار حمایت کند، به پایین الگوی وج و حمایت ۹,۰۰۰ سقوط می‌کند. اگر قیمت به زیر ۹,۰۰۰ دلار برسد، معامله‌گران در این وضعیت سطوح ۸,۷۰۰ و ۸,۳۵۰ دلار را به عنوان حمایت‌های جدید در نظر می‌گیرند.

 

منیع سایت ارزدیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر