صفحه اصلی / مقالات / استکینگ بیت کوین می تواند جایگزینی برای ماینینگ باشد؟!

استکینگ بیت کوین می تواند جایگزینی برای ماینینگ باشد؟!

بیت کوین به عنوان شبکه ای غیر متمرکز مسیری طولانی را پیموده است. اگر کسی در سال ۲۰۰۹ می‌گفت که شبکه غیر متمرکز به عنوان ذخیره ارزش عمل کرده و به عنوان پول اینترنتی ظهور خواهد کرد، هیچکس این صحبت ها را باور نمی‌کرد. هرچند بیش از یک دهه از آن زمان گذشته است و شبکه هر روز قویتر می‌شود. هش ریت یک معیاری است که می‌تواند این موضوع را تایید کند.

بیت کوین به عنوان شبکه ای غیر متمرکز مسیری طولانی را پیموده است. اگر کسی در سال ۲۰۰۹ می‌گفت که شبکه غیر متمرکز به عنوان ذخیره ارزش عمل کرده و به عنوان پول اینترنتی ظهور خواهد کرد، هیچکس این صحبت ها را باور نمی‌کرد. هرچند بیش از یک دهه از آن زمان گذشته است و شبکه هر روز قویتر می‌شود. هش ریت یک معیاری است که می‌تواند این موضوع را تایید کند.

هش ریت بیت کوین

افزایش هش ریت بیت کوین متناوب بوده است. رکورد هش ریت به دلیل ماینینگ بیت کوین توسط افراد و نهادهای بسیار بزرگ در سراسر جهان به ۱۱۴ میلیون تراهش در ثانیه رسیده است که باعث فعال ماندن شبکه می‌شود. در واقع ظهور بیت کوین باعث ایجاد صنعت مجزایی به اسم ماینینگ شد. در این صنعت، شرکت بیت مین (Bitmain) سریعا به عنوان ۸۰ درصد تجهیزات ماینینگ جهان به ویژه به خاطر ماینرهای اسیک خود شناخته شد.

ماینرهای بیت کوین از پاداش ۱۲.۵ بیت کوین به ازای استخراج هر بلاک بهره می‌برند. هرچند رقابت در این عرصه بسیار تنگاتنگ است و هم چنین سختی شبکه نیز بسیار زیاد است. بنابراین می‌توان گفت که ماینینگ یک شغل آسان نیست. هرچند طبق صحبت های استیو باربر (Steve Barbour) از شرکت آپستریم دیتا (Upstream Data) ماینینگ تنها منبع درآمد در این صنعت نمی‌باشد. وی در مجموعه توییت های خود توضیح داده است که ماینرها باید منابع درآمد خود را گسترش دهند.

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می‌کنید، ۱.۷۰ دلار یک سطح حمایتی برای اسیک معروف Antminer S9 بیت مین می‌باشد که در سال گذشته بیش از ۳ بار به آن دست یافته است. با در نظر گرفتن سطح حمایتی و توزیع هش ریت موجود، اسیک های انت ماینر با رسیدن به درآمد ۰.۶۳ دلار به ازای هر کیلووات ساعت، بازار را در دست خواهند گرفت.

یکی از محبوب ترین روندها در صنعت ماینرهای اسیک این است که بیت مین، ماینرهایی با راندمان و کارایی بیشتری نسبت به مدل های قبلی عرضه می‌کند، در نتیجه رقبا باید همواره توجه خود را به این موضوع جلب کنند. هرچند مالک شرکت آپستریم دیتا معتقد است که روشی برای عبور از این شرایط وجود دارد. ایده او شامل خرید دستگاه های ماینینگ جدید که راندمان و کارایی اندکی بیشتر در ازای قیمت بسیار زیاد دارند نمی‌شود.

وی گفت:

این افراد کاملا عقل خود را از دست داده اند و احتمالا این موضوع را نمی‌دانند زیرا فرصت خریدن بیت کوین یا شروع یک کسب و کار معمولی را در نظر نمی‌گیرند. آیا فکر می‌کنید دستگاه چندمنظوره شما با درآمد ۰.۰۳ دلار در هر کیلووات ساعت خیلی خوب است؟ به نظرم باید در سال ۲۰۲۰ با حقایق مواجه شوید.

به علاوه، باربر گفت که ماینینگ سخت ترین کسب و کار در جهان است. وی افزود اگر ماینینگ مشکلات را حل نکند باید مسیر دیگری انتخاب کرد و برای کسب سود به خرید بیت کوین روی آورد.

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

بیتکوین کش تحت تاثیرهاوینگ و سایه این اتفاق بر سودآوری ماینر ها

چهارشنبه پنجمین ارزدیجیتال بزرگ جهان از لحاظ سرمایه گذاری در بازار ، در حدود ساعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر