صفحه اصلی / اخبار / ثبت بزرگترین اندازه بلاک بیت کوین تا به حال

ثبت بزرگترین اندازه بلاک بیت کوین تا به حال

با وجود کارمزدهای پایین تراکنش ها، میانگین اندازه بلاک شبکه بیت کوین به بالاترین نرخ و به مقدار ۱٫۳ مگابایت رسید.

بزرگترین اندازه بلاک بیت کوین تا به حال

جدیدترین اطلاعات موجود در وب سایت Blockchain.com نشان داد، بزرگترین رکورد برای اندازه بلاک بیت کوین به مقدار ۱٫۳۰۵ مگابایت در تاریخ دوازدهم فوریه ۲۰۱۹ ثبت شد.

امروز در واقع، بلاک ها تقریبا هر ۱۰ دقیقه توسط شبکه بیت کوین استخراج می شوند و اندازه آنها معمولا بزرگتر از ۱ مگابایت است. قبل از معرفی سگویت (Segregated Witness) در آگوست ۲۰۱۷ برای اندازه بلاک ها محدودیت وجود داشت.

پس از معرفی سگویت، مفهوم “اندازه بلاک” با “وزن بلاک” جایگزین شد و این امکان اندازه بلاک را تا ۴ مگابایت افزایش داد. امروز حدود ۴۰ درصد از تمام تراکنش های بیت کوین از سگویت استفاده می کنند.

علاوه بر این، سگویت چاره ای برای انجام تراکنش های خارج از زنجیره مانند شبکه لایتنینگ که با سرعت تندی در حال رشد است، فراهم ساخت.

تراکنش یا اسپم؟

اما افزایش چشمگیر وزن بلاک، احتمالا ناشی از افزایش تعداد افرادی که هزینه قهوه خود را با بیت کوین پرداخت می کنند، نباشد.

یکی از بزرگترین شریکان در ۲۰ درصد از تمام تراکنش های ماه های اخیر، شرکت وری بلاک بوده است. این استارت آپ از خروجی های OP_RETURN بیت کوین برای جاسازی داده های بیشتر برای استخراج کنندگان اثبات اثبات (proof-of-proof) خود استفاده می کند.

جیمسون لوپ در توییتر اظهار کرد:

استخراج کنندگان وری بلاک در ماه دسامبر ۷۸۳۰۰۰ تراکنش را به شبکه بلاک چین بیت کوین ارسال کردند و در نظر دارند در ماه ژانویه ۱۵۰۰۰۰۰ تراکنش ارسال کنند.

ریکاردو کاساتا در پاسخ به این توییت گفت:

از نظر من اگر این شرکت کارمزد را پرداخت کند، اسپم نیست. وری بلاک از اول دسامبر ۲۰۱۸ حدود ۱ میلیون تراکنش را با استفاده از op_return  ارسال کرده است. آنها آن را اثبات اثبات می نامند اما آیا آن بیشتر شبیه به یک اثبات اسپم نیست؟ چرا در هر بلاک باید بیش از ۱ مگابایت تراکنش ارسال شود؟

در واقع سهم بزرگ وری بلاک از داده های بلاک چین در چنین مدت کوتاهی، بحث “تراکنش یا اسپم” را مجدد مطرح می سازد.

اما سایر افراد من جمله جیمسون لوپ تردید دارند که آیا وری بلاک اصلا می تواند فعالیت خود را که “ناکارآمد” به نظر می رسد در بلند مدت حفظ کند. بخصوص که اگر کارمزد تراکنش ها در سطوح پایین قرار نگیرند. او گفت:

منبع بالاترین حجم حاضر از خروجی های OP_RETURN، استخراج کنندگان “اثبات اثبات” وری بلاک شناخته شده اند. در حال حاضر، آنها حدود ۲۰ درصد از همه ی تراکنش های بیت کوین را تولید می کنند.

اما صرف نظر از اینکه چه کسی کارمزد تراکنش ها را پرداخت می کند، استخراج بلاک های بزرگتر در حالی که کارمزد تراکنش ها در پایین ترین مقدار قرار دارد، در واقع  نشان می دهد که پذیرش بیت کوین در حال افزایش است.

منبع : کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر