صفحه اصلی / اخبار / تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: تاکنون سازو کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سرگرد علی قهرمان‌طالع با اشاره به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اظهار داشت:

تاکنون ساز و کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.

وی بیان کرد:

در زمینه ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها و کیف پول‌ها به خاطر بومی نبودن و خارج از دسترس بودن آنان برای کاربران ایرانی، احتمال کلاه‌برداری با استفاده از ابزار و روش‌های دسترسی غیرمجاز وجود دارد که در این زمینه کاربران باید هوشیاری لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت:

افراد فعال در این حوزه باید دقت داشته باشند که تالارهای معاملاتی، صرافی‌های آنلاین و کیف پول‌ها گلوگاه‌های اصلی کریپتوکارنسی بوده و هر لحظه احتمال کلاه‌برداری از سوی آنان و از دست رفتن سرمایه سرمایه‌گذاران متصور است.

قهرمان‌طالع تصریح کرد:

افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند حتماً با مطالعه و دانش کافی وارد این حوزه شده و موقع خرید ارزهای دیجیتال از یک فرد، با او به‌صورت رو در رو دیدار کرده و معامله را به‌صورت حضوری انجام دهند تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

وی بیان کرد:

همشهریان باید توجه داشته باشند برخی از افراد در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و حتی وب سایت‌های اینترنتی اقدام به ثبت‌نام از افراد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با اخذ مدارک هویتی کرده و از همان مدارک سوءاستفاده می‌کنند و افرادی هم که در زمینه فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارند باید توجه داشته باشند که برخی از افراد سودجو با استفاده از مدارک هویتی و کارت بانکی سایر افراد و یا حتی جعلی اقدام به خرید می‌کنند.

منبع ارز دیجیتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

ساماندهی دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال وارداتی

  به گزارش روز سه‌شنبه وزرات صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه هماهنگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر