صفحه اصلی / تحلیل بازار / بهترین قیمت برای خرید بیت کوین + تحلیل نمودار سختی شبکه بیت کوین

بهترین قیمت برای خرید بیت کوین + تحلیل نمودار سختی شبکه بیت کوین

Image result for the-perfect-time-to-buy-bitcoin

دور ماندن از نوسانات روزانه بیت کوین کار آسانی است. در آخر هفته اخیر، بیت کوین طی چند روز ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت. از آن زمان به بعد، قبل از آنکه قیمت بیت کوین به تدریج بازیابی شود، شاهد ریزش هزار دلاری بیت کوین بودیم. این همان بازار پرنوسان است.

اما از این موضوع فاصله می‌گیریم تا مقداری کلی تر به تحلیل شرایط بپردازیم. این نمودار که توسط تحلیلگر داخل زنجیره، Willy Woo به اشتراک گذاشته شده است، خاطر نشان می‌کند که این شرایط، بهترین فرصت برای خرید بیت کوین در بلندمدت می‌باشد.
این نمودار با استفاده از اندیکاتور “سختی روبان” که در سراسر نمودار بلندمدت لگاریتمی بیت کوین وجود دارد، پیش بینی کرده است که شرایط فعلی، بهترین زمان برای خرید بیت کوین در ده سال گذشته است.

معرفی روبان سختی بیت کوین

هنگامی که روبان جمع شود با چرخش منفی داشته باشد، بهترین زمان برای خرید بیت کوین است. روبان شامل میانگین متحرک ساده در خصوص سختی ماینینگ است بنابراین به آسانی می‌توانیم نرخ تغییر سختی را مشاهده کنیم. بنابراین، دفعه بعدی که در آستانه فومو‌ (FOMO)بودید، به این نمودار نگاهی بیاندازید:

بهترین زمان برای خرید بیت کوین چه زمانی است؟

طبق تحلیل Willy Woo، زمان ایده آل برای خرید بیت کوین هنگامی است که روبان سختی جمع و متراکم شود (بسیار نازک شود) یا چرخش منفی داشته باشد (هنگامی که خط مشکی ضخیم از روی خط کمرنگ تر عبور کند). همانند شکل زیر:

این اندیکاتور به طور دقیق کف بازار در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ را پیش بینی کرده است. سرمایه گذاران هوشمند باید در این مواقع به خرید بیت کوین اقدام کنند.
این یک استراتژی سرمایه گذاری است که دهه ها قدمت دارد و اطلاعات موجود نیز آن را تایید می‌کنند: در زمان آشوب بازار خرید کنید. به عبارت دیگر، هنگامی دارایی ها را بخرید که سایرین از خرید می‌ترسند و هنگامی بفروشید که سایرین حریص دارایی مورد نظر می‌باشند (تقاضا زیاد است)

روبان سختی دقیقا چه چیزی است؟

میانگین های متحرک نمودارهای روبانی در خصوص فعالیت های ماینینگ ، تصویری از تغییر سختی ماینینگ بیت کوین را به ما ارائه می‌دهند. هم چنین بیان می‌کنند که ماینینگ بیت کوین چگونه بر قیمت آن تاثیرگذار است. Willy Woo در این خصوص توضیح می‌دهد:

کوین های جدیدی استخراج می‌شوند و ماینرها برای پرداخت هزینه های استخراج، مقداری از کوین های استخراج شده را می‌فروشند. این شرایط باعث ایجاد فشار قیمت نزولی می‌شود. ضعیف ترین ماینرها بخش زیادی از کوین های خود را می‌فروشند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. هنگامی که این امر سوددهی خود را از دست می‌دهد، ماینرها تسلیم شرایط می‌شوند و توان هشینگ و سختی شبکه کاهش می‌یابد و فقط ماینرهای قوی باقی می‌مانند که فروش کم‌ کوین توسط آنها فرصت بیشتری برای روند صعودی بیت کوین ایجاد می‌کند.

اعتبار این تحلیل به وینی لینگهام تعلق می‌گیرد که برای اولین بار این موضوع را در مقاله ماه آوریل ۲۰۱۴ در خصوص نحوه به توازن رسیدن قیمت بیت کوین شناسایی کرد. اکنون ما اطلاعات ۵ سال گذشته را در اختیار داریم.

ماینرها در روندهای نزولی و هم چنین طی هوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) از شبکه و ماینینگ دست می‌کشند. طی هوینگ تعداد کوین های استخراج شده نصف می‌شود اما قیمت ثابت می‌ماند. در شکل زیر، جمع و متراکم شدن روبان را پس از هوینگ و ترک ماینرها مشاهده می‌کنید.

قیمت بیت کوین کمتر از ۱۲ هزار دلار باقی می‌ماند

الگوی سختی روبان دقیقا افزایش ۲۰۰ درصدی اخیر قیمت بیت کوین را پیش بینی کرده بود. قیمت بیت کوین پس از رسیدن به ۱۳۸۸۰ دلار، به کمتر از ۱۰ هزار دلار رسید تا بار دیگر آماده روند صعودی دیگری شود.
در حال حاضر قیمت بیت کوین در صدد رسیدن به کانال ۱۲ هزار دلار است و اکثر تحلیلگران این کاهش قیمت را مفید می‌دانند. جاش راجر یکی از معامله کنندگان اذعان داشت:

شرایط بیت کوین خوب است و به کاهش قیمت نیاز داشت. من در خصوص بیت کوین بدبین نیستم زیرا در حال حاضر باید در کانال ۱۱ هزار دلار باشد. اکنون اگر قیمت بیت کوین بر روی ۱۱۴۶۹ دلار باقی بماند به بالاترین قیمت کندل هفتگی دست می‌یابیم.

منبع سایت میهن بلاکچین

 

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آلتکوین ها در راه بازیابی نقش خود در بازار

با توجه به مقاومت موجود در رشد قیمت بیتکوین عده ای از تحلیلگران نظر متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر